obsessive compulsive cleaners

  • Önceleri trt hd kanalında yayınlanan ve şimdilerde tlc kanalında yayınlanan İngiliz yapımı program.

    Obsesif kompülsif bozukluğu olan ve evleri bal dök yala kıvamında olan kişilere tam tersi durumdaki istifçi denebilecek kişilerin evlerini temizleten program.
    Tanım çok basit olsa da kabaca programın içeriği bu. Her iki tarafa da rahatlama sağlaması ve kötü/eksik nitelendirilebilecek yanlarını göstermesi ile oldukça güzel bir program haline gelmiş bence.
    Tanıtım için buradan
  • başlık sayesinde öğrendiğim, ilgi çekici bulduğum ve muhtemelen de başarılı bir program. nette videolarını bulursam izleyeceğim.
  • temizlik hastalarıdır. (bkz: ölsün mikroplar)
  • İzlerken başından kalkamadığım ilginç program. Bir bölümünde yerleri sürekli temizlemekten bıkan bir kadının artık günde 2 kez yerleri beyaza boyadığını görmüştüm. Banyosu ameliyat yapılabilecek kadar hijnenik olan kadınlar birbirine nispet yapıyordu. Çoğu temizlik hastasının favori ürünü diş fırçasıydı ve fayansların arasını, mikrodalganın içini, pervazların üstünü, klozet ve küvetleri diş fırçasıyla temizliyorlardı. Velhasılıkelam zor hastalıktır. İstifçilere ise diyecek hiçbir şey yok. İzlerken sinirden ölecek gibi oluyorsunuz.