mühendislik okuyacaklara tavsiyeler

 • mezun olup pedagojik formasyon alacaksanız öğretmenliği kötülemeyin. yok öğretmenliği küçümsüyorsanız ileride formasyon almayın. hiç hoş değil :/
 • Gelecegin muhendis adaylarina verilecek tavsiyelerdir.
  Sizler o bolumun zorlugunu bilerek kazaniyorsunuz, okumaya gidiyorsunuz. Rica ediyorum ingilizce öğretmenliği okumaya gitmissiniz de size fizik dayatmislar gibi davranmaktan vazgecin. Evet zor bolum, onu bilerek kazandin. Sikayet etme iste. Agzina iki tane cakarim. '*''*''*'
 • (bkz: olm bitirince muhendis olacaksiniz lan)

  Ada molun!
 • Gençken okuyun ikinci üniversite olarak okuyunca vakitsizlikten dolayı bazı dersler kasabiliyor. Whatsap grubunda biriken soruları vs ayda bir silin gerekli resimleri arşivleyin. Bide derse devamsızlık etmeyin en basit ders gözünüzde dağ olabiliyor. Üniversitede mühendis olunmadığını bilin sadece diploma veren bir kurum mühendislik için ilk ve gerek şart. Mühendislik sahaya çıktıktan sonra tecrübelerle olur. Youtubedan alanınızla ilgili proğram öğreten derslerden faydalanın. Mezun olunca çıplak bir diploma ile işveren karşısına çıkmayın. Sosyal olun iletişiminiz kuvvetli olsun. Çalıştığınız kurumda çaycının bile yaptığınız işte emeği olduğunu bilin. Bide mühendis oldum diye havalara girmeyin. Denizde kum Türkiyede mühendis. Bide kazanabiliyorsanız teknik üniversite kazanın. Daha çok tavsiye varda siz bu kadarını okuduysanız ne ala. Sonuna kadar okuduysan tamamdır böyle devam et iyi gidiyorsun
 • Öncelikle eğer gerçekten ama gerçekten mühendisliği seveceksiniz , çocukluktan beri hayaliniz olan bir meslekse vs yazın. Çünkü diğer türlü çok zor alışmanız . Mühendislik okumak gerçekten zor ve bu zorluk ancak siz severek çalışırsanız aşılıyor. Yoksa okulu uzatır durursunuz.

  Kendinizi okul yıllarında, birinci sınıfta geliştirmeye başlamalısınız. Öğrenebildiğiniz kadar program , yabancı dil öğrenmelisiniz.

  Birinci sınıftan ortalamayı yüksek tutmanız lazım ki daha sonra düşük bir ortalamanız olmasın. En kek sene birinci sınıf ona göre.

  Mühendis ve mühendislik hakkında daha detaylı bilgi için :mühendis kimdir

 • Muhendis adaylarını bilinçlendirmeye yönelik önerilerdir.

  Benim ilk ve tek önerim, instagramdaki mühendislik sayfalarının tamamını takip etmenizdir. Bunu yaptığınızda üniversiteye 1-0 önde başlarsınız. Orada herkes her şeyi biliyor, herkes birbirini eleştirecek kadar eğitimli ve saha deneyimine sahip. Görmeniz lazim olm. Ayrıca kadın muhendis falan da görürsünüz.

  Mesela ben o sayfalar aracılığıyla, şantiyede bulunan bir kadın muhendis sayesinde bütün inşaatçı kardeşlerimizin kibarlasabildigini öğrendim. Bu sosyal bilgiyi başka nerede edinebilirdim ki? Teşekkürler mühendislik sayfaları.
 • Fazla havaya girmeyin. Ortalık mühendis çöplüğü doldu kaldı. Kendinizi yetiştiremezseniz koca bir işsizsiniz. Boşa okumayın.
 • Sececeginiz okulun uygulamali egitim olanaklarina dikkat edin.
 • Girişimci olun
 • 4 yılda bitmiyor emin olun
 • bırakın! Hayaliniz değilse tabi ki.
  Hayaliniz ise de çok bir şey olmuyor. maksimum donanıma ulaşın. belgeler, yabancı diller, kurslar, sertifikalar vb.
  buna rağmen iş teklifi bile almazsanız ağlamayın. hayat acımasız. bunu ta en baştan bilin ki en çok güç gereken yerde yıkılmayın. ya da yıkılın ama tekrar kalkın ve aramaktan vazgeçmeyin. seviyorsanız zaten malum çaba gelir ama sevmiyorsanız ve iş hazırsa yine okey ama sevmiyorsanız ve iş hazır değilse lütfen bu işkenceyi yaşamayın. geç olmadan sevdiğiniz şeye yönelin.