matematik çözemeyen insan

5 entry daha

 • Sözelcidir. Anca boş boş konuşur. Gel yeğenim kozlarımızı pozitif bilimlerde paylaşalım. Elit Kesimin neredeyse tamamıdır. Sözel yönden gelişmiş, sözel zekalı olduklarını iddia ederler. Sözel zeka diye bir şey yoktur. Matematik çözemiyorlar diye götlerinden mecburen yalan uydurmuşlardır ve yalan yetenekleri gelişmiştir. Bu şekilde yalanlarını sözel yetenek olarak adlandırırlar falan filan. Ben de yazarım lan yazı. Aha yazıyom bak. Türkçe mi Türkçe. Zenginler fakirleri kandırmak için uydurmuşlar hep. Allah'ın elitleri. Gel gel pozitif bilime gel yiyorsa. Yiyorsa gel laan. Bunlar hiç iyi insanlar değil. Bu insanlara laf anlatılmaz. Sağ beyinlilermiş. Hasss. Hadi ordan. İyi giydirdim uyuma vaktim gelmiş iyi geceler.
 • Sözel yeteneği son derece düşük olan insandır. Başlıktan rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  Hocam matematik çözemeyen insan ne oluyor tanımlar mısınız? Matematikten anlamayan insan olur, matematik problemi çözemeyen de olur, dört işlem yapamayanı da anlarım. Allah aşkına matematik çözemeyen insan nedir?

  (bkz: bullshit)
 • Beş parmağın beşinin de bir olmadığını düşünürsek; ezberi kuvvetli olan bir insandan farklı olmayan kişidir. İlgi alanı nitelikleri ve nicelikleri kişiyi belirli alanlara yöneltir. Bir de matematik dediğimiz şeyin kime göre neye göre olduğudur. 4 işlemi sorunsuz yapan bir bireye matematiğin harika diyebilirsin. Lakin diferansiyel denklemler gibi veya daha güç ve gelişmiş matematiksel işlemler gerektiren çözümleri üreten kişi de kendi alanında harikadır. Aslında önemli olan ihtiyaca hangi derecede yanıt verebilmesidir.
 • Umudunu yitirmemesi gereken insandır. İlkokuldayken asla matematiğim iyi olmadı. Lise1deki hocam asla sayısal seçme sen umutsuz vakasın demişti.
  Pekii ben naptıım? Ygs ve lysde matematik ve geometriden ne boş ne de yanlış çıkardım. Hepsi doğruydu sorularımın.
  Kimseye kulak asmayın ve sadece yapabileceğinize inanın. Matematik bulmacadan farksız, çözdükçe yeni yollar üretir ve gelişirsiniz.
 • sıradan biridir.

  zira matematik çözen çoğu kişi de esasında matematik çözüyor veya biliyor değildir. matematik çözdüğünü zanneder. bunu matematik bölümü mezunu biri olarak söylüyorum. mesela 2.3=6 yazıyorsun. iyi de neden? nedeniyle ilgilenmiyorum diyebilirsin, lakin 2.3=6 diyebilmen için 3.2=6 olduğunu da göstermen gerek. tabi ki bunu bu şekilde bir örnek üzerinden değil genel olarak göstermen lazım. diyeceğim o ki matematik çözüyorum veya biliyorum diyen insan aslında bir şey bilmiyor. sadece ezbere hareket ediyor. çünkü en basitinden yukarıda örneğini verdiğim sağdan çarpma ve soldan çarpma özelliklerini bilmiyorsun. ezbere işlem yapıyorsun. o özellikleri bilmen için ilgili uzayın cebirsel özelliklerini bilmen lazım. bunun için sağlam bir matematik eğitimi almış olman; ispat yapabilmen, temel grup-halka özelliklerini bilmen, cebiri yalayıp yutman lazım. yoksa sadece matematik sorusu çözmek matematik biliyorum demene yetmez.
5 entry daha