mad men

 • 2007-2015 yılları arasında çekilen abd yapımı bir dram dizisi. 7 sezon 92 bölümden oluşmakta.

  2008, 2009 ve 2010 yıllarında en iyi dram dizisi dalında golden globe'u kazanmıştır. ayrıca dizinin başrolü jon hamm, 2008 ve 2016 yıllarında bir dram dizisindeki en iyi erkek oyuncu dalında 2 golden globe kazanmıştır.

  matthew weiner'in yarattığı dizide jon hamm'in dışında; elisabeth moss, vincent kartheiser, january jones, christina hendricks, aaron staton, rich sommer, john slattery, kiernan shipka, robert morse, christopher stanley, jessica paré , jay r. ferguson, michael gladis, bryan batt, alison brie gibi oyuncular da oynuyor.

  1960'lı yılların başında new york'un en prestijli reklam ajanslarından birinin gizemli ve aşırı derecede yetenekli reklam yöneticisi donald draper'a odaklanarak yapılmış bir dram dizisi.

  "aşkı hissetmemenizin nedeni, olmadığı içindir. aşk dediğiniz şey, benim gibiler tarafından naylon satmak için icat edildi. yalnız doğarsın, yalnız ölürsün ve bu dünya, bu gerçekleri unutman için sana bir takım kurallar koyar. ama asla unutmam; yarın hiç gelmeyecekmiş gibi yaşıyorum, çünkü gelmeyecek."
 • Senden sonra kimse olmadı Don draper.
  Sakalsız bile beğenebildiğim tek adamsın. Bu ne demek bilmen imkansız. Bazen aşırı kızsam da sana, seni çok seviyorum.

  Tanım: her sezonu, her bir bölümü, bir bütün olarak tamamı muazzam olan dizi.