kızların efendi erkekleri tercih etmemesi

2 entry daha

  • Başlığı tercih etmesi olarak okuyup tam da ne kadar doğru bir önerme yazacaktım ki, tercih etmemesi olduğunu fark ettim. Bence yanlış bu.
    Herkesin tercihi farklıdır belki ama insan genel olarak güvenilir, saygılı, önemseyen, dinleyen, ne yapacağını bilen bir insanla beraber olmak ister.

    Kim gözünün arkada kalacağı bir insanla birlikte olmak ister ki?
  • kesinlikle katılmıyorum, sadece birlikte olduğum kişi değil, arkadaşlarımın da iyi ahlaklı, efendi olmasına dikkat ederim
  • saçma geyiklerden biri.

    efendi erkek nedir önce onu bi tanımlamak lazım. kendini efendi sanan pısırık tipler, cesaretsiz tipler hasetliklerini yenemeyip böyle cümleler kurarlar. erkek hiyerarşisinin en diplerinde kendine yer edinmiş bu elemanlar bir gün şans eseri kendilerine değer verecek kızı bulunca da o kıza hayatı baskı, şiddet, şerefsizlik, kabalıkla zindan etmeyi de iyi bilirler. ya da sorumsuzluklarını sürdürüp acınası hayatlar yaşarken ne kendisi bi baltaya sap olabilir ne de çevresindekiler insanca bir hayatı soluyabilir.
  • Bu genelleme de dahil tüm genellemeler yanlıştır ama efendi diye tabir edilen erkekler kızlar için çok iyi arkadaş olur, çok iyi sırdaş olur, en zor anında ilk mesaj yazdığı, dertleştiği kişi olur. 'Yanlış yapıyorsun, bu çocuk iyi birine benzemiyor!' Diye uyaran olur. Yeri gelir o kızın her şeyi olur ama bir anda hiçbir şeyi olur. Çünkü efendi diye tabir edilen erkekler en çok da yalnız başına gizlice ağlayan olur. Efendi diye tabir edilen erkekten sevgili olmaz!
2 entry daha