kişisel gelişim

1 entry daha

 • ilk başlarda güzel gelse de birkaç kitaptan fazla okunmasının zararlı olduğunu düşündüğüm aktivite.

  en iyi kişisel gelişim kitapları bana kalırsa romanlardır. bilimsel kişisel gelişim kitapları nasıl bilmiyorum ama artık gerçekten hepsinde aynı cümleleri falan görünce sıkıntı basıyor. kesinlikle romanlardan daha iyi değildirler. ancak bazıları işlerini iyi yapar. mümin sekman sanırım hepimizin duyduğu bir kişi bu konuda ve kesinlikle iyi yazıyor.

  kişisel gelişim kitapları sizi belli kalıplara sokmak için yazılmış kitaplardır aslında. doğru seçim yapılması gereken en önemli kitaplar da bunlardır. özellikle psikologlar ve psikiyatristler elbette ki zırvalık olduğunu biliyorlar. deneyin yine de ancak çok kaptırmayın kendinizi. onun yerine hep derim roman daha kaliteli geliştirir bizi.
 • ara ara okurum.
 • Kişisel gelişim bir leb-i deryadır. Ne ararsan bulursun. Yazıları, uygulamaları çok yardımcı olur. Sadece 20 adımda zengin eden, 30 adımda CEO yapan yazı/kitaplardan uzak durun yeter:)
  Bende bu konuda yazılar yazıyorum. Bir bakmak isterseniz, aşağıya link bıraktım.

  Gelişim Rehberi
 • Uğruna kitaplara acımadan paralar yatırdım, seminer seminer gezdim, Aşkım Kapışmak’ı birebir ziyaret bile ettim fakat hâlâ bana ara sıra uğruyor.
 • Sadece hayatı daha güzel yaşamak ve yaşatmak isteyenlerin kendini geliştirme yolundaki gereksinimlerden biri(bkz: kişiselgelişimlebirlikte)
 • Gereksiz kaynaklara zaman ayrılmadığı sürece fazlaca işe yarayan eylemler bütünü
1 entry daha