kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

7 entry daha

 • Az yemek, çok hareket.
  Diyetler ise şehir efsanesidir.
 • (bkz: aşık olmak)
 • Sanal ortamda bilgi kirliliğinin her geçen gün artmasıyla kuşkusuz yo-yo diyetler en çok rağbet gören alanlardan biri olmuştur. Unutmayalım ki her insanın parmak izi bile farklıysa benzer diyetlerle aynı sonuçları alması mümkün değildir.
  Öncelikli olarak kilo vermek istediğinize karar vermelisiniz. Yani kafanızda bitirmeniz lazım. Sonra bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
  Bunu yapmanız neden önemlidir?
  Çünkü gizli şeker, diabet, troid hastalıkları ve bunların dışında birçok faktör kilo vermenizi engelleyebilir veya yavaşlatabilir. Sonrasında ise doktor sizi zaten bir beslenme uzmanına yönlendirecektir. Örneğin tüm değerleriniz normal ama b12 ve d vitamini değeriniz düşük. Kilo verme hızınız düşük olacaktır. Bunların düşük olması kilo verme hızınızı düşürür.
  Şok diyet veya yo-yo diyet diye bilinen diyetler saç dökülmesinden kalp kaslarınızı eritmek ve daha birçok hastalığa davetiye çıkartacaktır.

  Beslenme kilo vermenin bir ayağıysa hiç kuşkusuz spor diğer ayaktır. Teknoloji kullanımının arttığı bir çağda akıllı telefonların uygulama mağazasından indireceğiniz birkaç uygulama ile günlük hareketinizi kontrol edebilirsiniz.
  Spor salonuna gitmek için gerek maddi durumunuz gerekse çalışma saatiniz veya sosyal durumunuz uygun olmayabilir.
  Bunun içinde evde spor yapabileceğiniz videolar mevcut.
  jillian isimli bu bayanın videosu sadece günlük yarım saatinizi ayırmanızla sonucunu hızla görmenizi sağlayacak bir dizi hareketleri barındırıyor.
  Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar.
 • Öncelikle kilolarınızı siz kendinizin sağlığı için vereceksiniz sakın unutmayın. Başkalarının dediklerini pek de umursamayın. Uzman yardımı alın. Diyetisyenlerinizle beraber hareket edin ani ve hızlı kilo verme değil uygun zamanda ve sağlıklı kilo verin. zira kilo olarak yağ yerine kaslarınızı da parçalayabilirsiniz. Eğer uzman ile yaparsanız yağlarınızdan ve vücudunuzda ödemden kurtulursunuz. Tekrar söylüyorum başkasını umursamayın kendi sağlığınız için vereceksiniz.
 • Yemeğin çok azaltılması istenmiyorsa çok hareket etmek gerek.
  Aburcuburdan uzak durmak gerek.
  Dikkat ederken ipin ucunu kaçırdın mı tutmayı bilmek gerek.
  Onun bunun lafına bakarak insanın kendisine eziyet etmemesi gerek.
  Önce sağlık sonra kilo vermeyi düşünmek gerek.
  (bkz: ukala) :D
 • veremezsiniz, denedim gördüm
 • Önce şunu bilmek gerekir:
  Kilo vermede;
  Beslenme %80
  Egzersiz %20 etkilidir.

  Şekeri karbonhidratı kes, proteini ve sebzeyi arttır, sağlıklı yağlar tüket. Bence en iyi formül bu.
 • öncelikle disiplin şart :) bol su ve yürüyüş bu kadar basit aslında ..
 • Kendimi bildim bileli kilo vermek konusunda bi derdim olmadığı icin pek tavsiye veremeyeceğim ama gece 12-1 gibi kalkıp fırından aldığınız sıcak ekmeğin içine tereyağ-peynir koyup yemeyin.
 • en güzel tavsiye sudur , günde en az 2 lt olacak şekilde su içmeniz yağları daha kolay yakmanıza yardım eder -kendimi reklam yapar gibi hissettim- ayrıca su güzelleştirir , suyun çok faydası var , su içelim
7 entry daha