kibritçi kız

2 entry daha

 • gururla, sevgiyle, aşkla ve neşeyle söylemeliyim ki; annem olur kendisi. canımın canı, can katanı, candan öte bir diyar, yar olur.

  naif kelimesini baştan aşağı giyinmiş bir kişilik, mis gibi bir gül bahçesidir o. renklerin her tonu, mis gibi kokular vardır yüreğinde. ne mutlu o bahçeyi görebilene. en taş kalbi bile pamuk yapan bir dokunuşu vardır. en sert sözleri yumuşatan tatlı dili. ahhh! annem olmadan her şey karanlık. insan ilk aşkı annesiyle yaşıyor bence. aşkı annesinden öğreniyor.

  her yaştan, her taraftan kişi ile ortak paydayı bulup, sevgi ile gülümsemeler doğurabilir. övmek veya yüceltmek değil yaptığım, var olan güzelliği anlatmaya çalışmak sadece. ki okuyanlarda bilsin nasıl bir mutluluk insanı var aralarında. ah azizim anne deyince tüm yazım gücüm tükeniyor. öyle ah! deyip kalıyorum. çok seviyorum. çok!

  (bkz: anne)(bkz: güzel insan)(bkz: yazar)(bkz: şair)(bkz: araştırmacı)(bkz: gazeteci)(bkz: gönül insanı)(bkz: gül bahçesi)(bkz: içindeki küçük kızı hala koruyan kadın)(bkz: dost)(bkz: gülümseme sebebi)(bkz: aşk)
 • buzdağı misalı mütevazı kişiliğinin altında uçsuz bucaksız hazineler barındıran, yeğeni olmakla gurur duyduğum, şair, yazar*. güzel bir insan tanımak isteyenlerin hiç vakit kaybetmeden tanışması gerekir.
 • Ay Okuryazanımızın anneciğiymiş.
  Öyle zarif bir kızı var ki kendisini tahmin etmek hiç zor değil.
  Üstüme başıma çeki düzen verdim entry yazarken. Saat dolayısıyla pijamalıyım ama inşalla ayıp olmaz.

  Hoş gelmiş. İyi ki gelmiş. Çok ama çok çiçekler.
 • gördükçe aklıma kırmızı saçlı kız'i getiren nicke sahip sol frame'i canlı tutan yazarlardan. Doğum günüymüş, kutlu olsun.**

  edit: bu vesile ile de nickaltı'nı açmış oldum.**
 • Sol frame'i canlandıran yazar tşk ederiz :D
  bende kırmızı saçlı kız ile karıştırıyorum :D (bkz: blog sözlük itiraf)
  Pek tanımıyorum ama tanımak istediğim yazarlardan biri bu yüzden onu blog sözlük radyoya beklerim :D orası da çok gzldir mutlaka gellll *
 • sol çerçeveyi canlı tutan, türkçedeki birçok deyimin anlamını sayesinde öğrendiğim yazar.*
2 entry daha