kendi siteni kendin yapmak

  • Şu aralar çok ihtiyacım olan şeydir. Sade ve basit bir web sitesi için yakın bir arkadaşımdan 2000 lira fiyat aldığımdan beri (bkz: Koynunda yıllarca yılan beslemek) azmettim, araştırdım baya bi ter dökerek kendi çapımda böyle bir Site yapmaya çalıştım. Ama çok tatmin etmedi beni. Sizce paralısını almaya gerek var Mıdır ? Kimseye bir ton para bayılmadan güzel siteler yapılabilir mi ? Sözlükteki bloggerlerların faydalı yorumlarını beklemekteyim. Ben gibi kişilere yardımcı olması dileğiyle.
  • bedava sunulan temalarla güzel bir bloga sahip olabilir ya da 250 lira harcayarak bir tema ve hosting alarak biraz daha profesyonel bir blog edinebilirsiniz.
  • blog açmak isteyenlerin ücretsiz temalarla ve biraz araştırma ile çok kolay yapabileceği şey. tabii sıfırdan kendi sitemi yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka bir kursa yazılmalısınız. Yok ben kursa yazılamam diyorsanız internette binlerce video ve yazılı makaleler bulunuyor.

    ben bu işlerden pek anlamam ama sorusu olan varsa öğrenmeyi kolaylaştıracak youtube kanalları vs. verebilirim.
  • her hangi bir kodlama bilginiz olmasa bile wordpress platformunu kullanarak profesyonel bir site açabilirsiniz. alacağınız hosting, domain ve tema ücretiyle yaklaşık 350-400 TL ye güzel sonuçlar elde edilebilir.
  • Bir içerik yönetim sistemi (cms) olan drupal isimli program aracılığıyla biraz vakit harcayarak kendi sitenizi yapabilirsiniz. Hem de statik değil dinamik bir site. Üyelerinizin de içerikler ekleyebildiği vs. Birçok özelliği entegre edebiliyorsunuz. Birazcık ingilizce istiyor o kadar. Programın turkce desteği var da, içerikle ilgili bilgiye türk forumlarında çok fazla ulaşılamıyor. Yabancı forumlara göz atmak gerek.