kedi

23 entry daha

 • dünyanın en meraklı hayvanlarıdır.
  herşeyi patileriyle fırfırlarlar, size burunlarını sürterlerse eyer sizi sevmiş demektir.
  sokaklarda eyer çok pis bi kedi görürseniz, bilinki bu soğukta tükrüğü falan kalmamıştır, kendini temizleyememiştir.
  hemen bir petşoptan alcağınız 5 liralık mama ve bi kap suyla o kedinin kendine gelmesini sağlayabilirsiniz.
  tabii gönlünüz geniş ve evinizde yer varsa, çok süper bi ev arkadaşı edinebilirsinizde hatta.
 • Bugün traş edilmişini görüp hemen telefona sarılmamA neden olmuş hayvan türü.
  fotoğraf
 • beslemeye yeni başladığım hayvan. hep köpek severdim temizliğinden dolayı kedi beslemeye karar verdim. gayet de mutluyum. daha 3 haftalık. çok minnoş. tuvalet eğitimine gerek kalmadı toprağı bulması yetiyor. o kadar zeki ve akıllı. bir tek yemek problemi çekiyoruz (tabii benim acemiliğimi de unutmamak lazım) o da geçecek.
 • Sevilesi bir hayvandır. Çok değil üç beş yıl önce bir çizgi filmde görüp tüyleri ile yüzüme pudra sürmeye çalışmıştım. * olmadığına kanaat getirdim. *) hep çizgi fimler yüzünden.
 • arkadaşlarınla buluşmuşsun. onların çocukları olmuş, bi senin yok. saatlerce bıkmadan usanmadan çocuklarından bahsediyorlar ve bi sen muhabbetten sıkılıyorsun.

  arkadaşlarınla buluşmuşsun. bir kişi hariç hepinizin kedisi var. saatlerce bıkmadan usanmadan kedilerinizden bahsediyorsunuz ve bi o bir kişi muhabbetten sıkılıyor.

  bir arkadaşım beni ağır eleştirmişti, çocuklu insanların sürekli çocuğundan bahsetmesi gibi kedinden bahsediyorsun yeter artık diye :) ama napayım aşırı aşırı tatlı bi şey kedi :)
 • sifonu yeni basılmış klozetten su içme, klozetin yanına sıçma gibi huylara sahip bir türünü beslediğim hayvan.
 • Geçen birine pist diye seslenmemle üstüme doğru koşması bir oldu. korktum ama gelene kadar da oturmaya devam ettim hani araba çarpmadan önce durup kalır ya insanlar aynı öyle, allahtan iyi niyetliymiş geldi bir saate yakın uyudu insan kıyamıyor da üstünden kaldırmaya put gibi oturduk soğukta bir saat. Hayvanları çok severim ama hep yakın temasta bulunmaya çekinmişimdir onu da yendim galiba bu kedi sayesinde, sevgi arsızları.
 • hiç beslemem zannederken, bahçeli evin nimeti diğer yaratık fareye çözüm olarak aldığım ve 1 ken 3 olan sevimli canlılar. 3 ü de birbirinden akıllı ve güzeldi. Pippo (1. cisi) çok akıllı, gelir gelmez tuvaletinin, yemeğinin nerde olduğunu ve kapı açmayı öğrenen, Simbo (2.cisi) uysal, tek gözünü terkedildiği sokakta yavruyken kaybetmiş, iyi huylu, Minik (3.cüsü) minicik, çirkin yüzü gözü kir içinde miyavlarken bulduğumuzda, annesi tarafından terk edilmişti. Şimdi elimde sadece Minik kaldı. Simbo ciğerinin küçülmesi sonucu nefes alamadı, Pippo' ya ise araba çarptı öldü. Cidden hayatımda bir boşluğu doldurmuşlar.
 • Hayvanların en minnoşudur.

  --- spoiler ---
  Nasıl oldular bilmiyorum, ama yaklaşık bir yıl önce kapımızın önünde olan, karşı binadaki komşumuzla ortak sahiplendiğimiz minnoş isimli erkek kedimizin yanında, şu anda 3-4 tane daha kedi var. Her balkona çıktığımda muhakkak aşağıdan biri uzun uzun "miaaaaavvvvvvaaauuvv" şeklinde sesleniyor. Ve gün içinde bazen benden daha fazla ekmek yiyorlar bu yüzden.* Bir şekilde kaybedince çok üzülmeyeceğimi bilsem, bir gün bir kediye sahip olmak isterdim.
  --- spoiler ---
 • ceyda torun'un 'istanbul kedilerini' konu aldığı yumuşlardır. abd'den sonra ingiltere'de de gösterime girecek! (:

  http://www.echohaber.com/agora/istanbullu-kediler-dunyada-taninmaya-devam-ediyor_204
 • Evin içinde beslenebilen bir hayvan.
  Kedilerden korktuğum için evinde kedi besleyen arkadaşlarımı ziyaret sıklığımı düşürmeme neden olmuştur.
  Uzaktan güzel, sevimli ve gerçekten temiz hayvanlardır.
 • Fobim olan hayvandır.
  Samimiyetsiz geliyorlar, her an üstüme atlayacak hissi uyandırıyorlar.
  Mesela bu yüzden açık havada bi mekanda yemek yerken sandalye üstünde bağdaş kuruyorum. Bu durum cidden çok yorucu.
 • dünyanın en sevimli, en cool, en estetik, en mükemmel hayvanı. büyük küçük farketmiyor. evdekii sokaktaki, savandaki, ormandaki tüm cinsleri çok çok güzel. en güzeli bendeki tabi hehehehe (:
 • Normalde çok sevmeme rağmen kankam yüzünden benden de kaçan hayvan.
 • Ahh çocukluğumun kedisi Minnoş,
  bu günlerde
  önemli şeyler öğreniyorum ben
  meselâ elmanın kabuğunu soyarken
  sakin oluyorum artık
  kim ister aceleye getirilmeyi?
  en az elma yemeyi sevdiğim kadar
  sevmeye başladım soymayı dilimlemeyi
  güzel bir tabağın bahtına süs etmeyi
  sonra başımı kaldırıp yıldızlara
  gülüşü
  şükür ülkelerine uzayan çocuklar gibi
  beni şımartan padişaha şen şakrak gülebilmeyi...

  Ahh çocukluğumun kedisi Minnoş,
  bu günlerde önemli şeyler öğreniyorum ben....
  k.kız
 • genelde karşıt hayvanı köpek olarak tanımlanan hayvandır. aslında bu yanlıştır; zira çoğu inanışta kedinin karşısında yılan vardır, kedi iyiliği yılan kötülüğü semboller.
 • mutluluk kaynağıdır, benimkinin ismi piyerdir.
 • Bakımı oldukça temiz olan hayvan türü. Ayrıca bir çok dinde ve medeniyette özel oldukları düşünülmüş örneğin mısırda. İslamiyette kedi necis olmadığı belirtilen hayvanlardan biridir.
  Edit: şimdi farkına vardımda eksik bir entry olmuş. Ve bu haliyle oldukça saçma görünüyor. Bu yüzden tamamlamaya karar verdim
 • Geçtiğimiz yüzyıllarda pek çok psikoloji deneyinde kullanılmışlardır. Özellikle occipital cortexle alakalı çok büyük katkılar sağlamışlardır. Ancak gelin görün ki Beyinleri açık bir şekilde elektrotlarla dolaşmış olduklarını öğrendiğimden beri hepsine ayrı ayrı saygı ve acıma duygusuyla yaşamaktayım. İyi ki varsınız canım kediler, iyi ki artık böyle şeyler için kullanılmıyorsunuz, İyi ki bir tombili kedi çocuğu sahibiyim.
 • En kadim ev arkadaşı: tuvalet vb. Konularda eğitim verilmezse kin kusturacak hayvan. Yüzlerce tür arasından en sevimlisi şahsım adına van kedisi dir.
23 entry daha
/ 2