karşı siyasi görüştekileri öcü olarak görmek

 • bütün görüşlerde mevcut olan durum.

  bir video altına yorum yapan şahıs: "bu dizi hep bu görüşte olanları anlatıyordu, işte bunların gerçek yüzü bu. bunların hepsi böyle, katiller, caniler, bilmem neler neler, ...'lar"

  bu şahsın ithamına göre o görüşte olan insanların hepsi, milyonlarca insan, katil ve yukarıda saydığı diğer şeyler. benzer yorumu karşı görüşte olan başka şahıslar da başka bir yerde yapıyor.

  sonuç: dünyanın çivisi çıkmış, soğuk kaos ortamı hakim. böyle bir dünyada yaşanılır mı?
 • Saadet partisine oy vermezken aklınız nerdeydi? Tabi öcüsünüz. Sanki ben zorla öcü yaptım. Bilerek isteyerek yaptınız, ben uyardım ben mesul değilim.
 • akp iktidarının ülkemizi düşürdüğü durum. bir nevi bölücülük olan bu tavırlar yüzünden artık ortak sevinçlerimiz ve acılarımız yok. ama sorumlusu, bu kafayı insanlara uygulayan zihniyet. belli bir noktadan sonra o karşı taraf denen tarafta yer alanlar da kendilerinden olmayanı öcü olarak görmeye başlıyor. ondan sonra bunlar zaten böyle, bunlar şucu bucu türü tanımlar normalleşiyor.
 • Türk siyasi tarihi ak parti ile başlamış sanan zamanın ergeni bu durumun yükünü genellikle iktidara bırakmaya meyillidir. zira okumamaktadır, birazcık okuduğu zaman bu durumun psikolojinin de önemli bir inceleme alanı olduğunu fark edecektir. tüm hayatı bugüne çemkirmek olan aynen devam etsin, bu iş aslında neymiş diyenler aşağıdaki videoya buyursun.

  acar baltaş - bilişsel çelişki nedir?