kajra vaveyla

 • sözlükteki müzisyen arkadaşımızdır.
 • Keşfettiğime sevindiğim yazar, o yazsın ben okuyayım.
 • Turuncu rengi yakmayı pek sever. Daim olsun.
 • İyi insanlar iyi ki varlar..
 • haksızlık oldu sanki. yani aynı şeyler kuranda da yazıyor madem bu kadar görülmesini istemiyorsunuz kuranı da okumayın.
 • Adminler çok çalışkan maşallah. bence hiç uğraşmayın direkt cihat çağrısı yapın.
 • kuran'da yazan ayetleri yazmakla birlikte, kuran ve İslam diniyle alakası bulunmayan yargıları yazarak provoke amaçlı girdiği entry nedeniyle üyeliğine son verilmiştir. Özgürlük demek hakaret ve iftira anlamına gelmemektedir.
 • tövbe etmesine fırsat verilmeden uçurulduğunu öğrendiğim yazar. sözlüğün dünyadan daha çetin bir imtihan yeri olduğunu öğrenmiş oldum. allah sonumuzu hayreylesin.
 • kajra vaveyla kullanıcı adlı arkadaşın paylaştığı ayetlere ''adamkarga'' var olmayan provoke amaçlı yazılar demiş. paylaştığı hadislerin hepsi devletin resmi diyanet sayfasından alıntılanmıştır. bunlar nasıl var olmayan ayetler oluyor merak ediyorum. ayrıca yazdıklarında hiçbir hakaret ifadesi yoktu. hangi somut delile dayanarak bu uçurulma kararına vardınız merak ediyorum. sizin gibi düşünmeyen herkes provokatör mü oluyor?
 • Ayetleri kaynakları ile yazmış olsa da sonlarına kendince ifadeler ekleyerek olmayan yargılar sunmuştur. (örneğin bir ayette peygamberin evliliğine izin verilen amca kızı, dayı kızı gibi evlilikte sakınca olmayan kişiler için sonrasında peygambere ensest ilişki izni verilmiş burada yorumunu yapmıştır.)

  Benim gibi düşünmek zorunda değil kimse fakat saygı kavramı var olmak zorunda. Bu sözlükte benim fikrimi paylaşmayan yüzbinlerce entry var ve hiç birisine karşı böyle bir tavır sergilemedim, sergilemem de. Buradaki varlık amacım moderatörlük ve sadece bunun gerektirdiği şeyleri yapıyorum. Sözlükte sadece işimi yapıyor ve sessiz sakin dolaşıyorum. Aksine kanıt olabilecek bir hal ve tavrım yoktur. İlk kez bir üyeliğe son veriyorum. Bunu da bilinçli bir okuma ile gerçekleştirdim. Hiç kimseyi özel mesaj ile sözde kendi doğruma yöneltme, yukarıdaki bir entrynin tabiri ile tövbe ettirme görevim de yok. Buradaki doğru benim doğrum değil, saygı duyulması gereken bir inanç tüm diğer inançlar gibi. Bendeniz sadece görevimi yaptım.
 • sanırım kuran'dan alıntı yaptığı için uçurulmuş yazar.
  entryde yorum ve kaynaksız ayet yoktu. sadece ayetin kendisi yazılmış ve kaynak linki bırakılmıştı. blog sözlüğü seviyordum lakin burada hak yendiğini düşünüyorum. eğer uydurma olduğunu düşünüyor olsaydınız gerçekten bunu mesaj atarak veya altına entry girerek düzeltirdiniz.

  ve tüm samimiyetimle soruyorum, incil'de kadına şiddetle alakalı kısımlardan alıntı yapsam beni de uçurur musunuz?
 • Özgürlüğünüz başkasının özgürlük sınırını aşana kadardır. Olmayan şeyleri varmış gibi yazıp insanları provoke etmek, olay çıkartmaya çalışmak ilgi budalalığından başka bir şey değil.

  Tanım: mabadından laf söz uyduran, uçuk yazar. *
 • Harbiden ne goygoy yaptınız lan ateistler. Gidin ekşi'de dilediğiniz gibi atınızı koşturun. Daha yok incilde şu da bu... Ehh eytere bea

  Edit : ateyizler ne çok eksilediniz. Umrumda mı? Safımız belli olsun yeter elhamdülillah
 • Sözlükteki radikal taraflardan biriydi. Radikal başka bi tarafa getirdiği haksız eleştiri sonucu uçurulmuştur. Karşı taraf olan sözlük yönetimine radikal ithamında bulunmamın sebebi sözlükte zibiylon tane yanlış bilgi varken sadece böyle bi paylaşımdan ötürü birini uçurup ona provakatif diyorsanız bence radikalsiniz. Belki gerçekten de bilmiyordu ayetlerin olmadığını ve bi kastı yoktu?
  Uçurulma sebebi girdi ve başlığı da görmedim sadece yazılanlardan anladığım kadarıyla yaptığı eleştiri veya tespit yanlışmış kuranda olmayan bi şeyi var olarak yazmış.
  Yani sonuç olarak hakaret vs. Başka bi ihlal içermiyorsa bence uçurulması yanlış olmuş.. hayırlısı olsun. İyi bi renkti
 • sürekli olarak dinin ve allah'ın olmadığını kanıtlamaya çalışan insanlardan biri. tamam da neden? ben mesela ineklerin kutsal olmadığını kanıtlamaya çalışmadım hiçbir zaman. adamlar ineğe tapıyor lan bana ne? bu tipler bir tutturmuş kuran'da şu var da bu var da. inanmıyorsan bak işine güzel kardeşim. sana mı kaldı ateizmin imamlığını yapmak?
 • yazdığı entrynin ekran görüntüsünü alamadım ama entrysini hatırladığım kadarıyla peygambere ensest ilişkinin serbest olduğunu iddia eden ve bunu da amca kızı, teyze kızıyla açıklayan bir yazar. o zaman doğudaki vatandaşlar komple ensest yapıyor. önce kavramları öğrenmesi gerekiyor arkadaşın.

  (bkz: beyefendiye vikipedi gönderelim)
 • Tanım: insanı şüpheye düşüren ayetler adında bir başlık açarak banlanan yazar.
 • Günlerdir bu sözlükte kendi bilgimi, Görgümü, tavrımı yansıtan entryler payladiyorum. Yeri geldi yapılan yorumları, saygısızca üsluptaki konuşma dilini, bana göre oldukça basit ve sıradan sohbetleri okudum, kimine sinirlendim kimine gülüp geçtim sonrasında. Ama bugün , sadece yazdıklarından tanıdığım bir arkadaşa yapılanların çok büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ortada ne bir hakaret ne de bir küfür vardı, kaldı ki kendisini açıklamaya fırsat verilmemiş üstüne üstlük belge niteliğindeki yazdıkları silinip arkasından konuşulmaya devam ediliyor.
  Bizim dinimizin en güzel yanı "allah la kul arasına kimse giremez" dolayısıyla biz fanilerin kimsenin inancını, kimsenin günahını sevabını da sorgulamaya hakkı yoktur.
  İçinde yer aldığım bu topluluktaki herhangi birine yapılmış bir haksızlık bana da yapılmış varsaydigim için artık yazılarıma devam etmememe kararı aldım. Umarım atamın kurduğu bu güzel ülkemin insanları ona yaraşır seviyeye gelir ve ben de bu günleri görebilirim. ..
 • Yahu, burdan ülke insanlarının atatürke yaraşırlığını sorgulamak, yani fazla mı kisilleşiyor olay acaba?
 • fotoğraf nasıl paylaşılıyor bilen biri yardımcı olabilir mi?
/ 2