kahve ile ayakta duruyorum saçmalığı

 • neymiş? vizeler varmış, çok az zaman kalmış, sabahlayacakmış da 2349823 tane kahve içmiş. hadi ordan! bırakın artık bu şovmenliği, bırakın bu kahve kalp ben popülizmini. anan köyde inek sağarken kahve mi içiyordu? baban ormandan odun çekerken kahveyle mi ayakta duruyordu?

  daha düne kadar çöp poşeti yaparım diye bim'den 4 poşet fazla almaya çalışan kız elinde starbucks bardağıyla "güne kahveyle başlayanlar" diye story atıyor. acilen köyünüze dönün ve köy peyniri yiyip inek sağın.
 • Kahvenin uykuyu açtığı doğrudur. Bahsettiğin kişiler ise popüler kültürün köleleri.
 • Vizelerim var, çok az kaldı, sabahlayacağım, 1 tane kahve içtim. Şovmenlik olduğunu düşünmüyorum. Zira buna ihtiyacım var. Kahve kalp ben popülizminin varlığını inkar etmemekle birlikte can sıkıcı olan vizeleri olan ve benim gibi uyumamak için istemeye istemeye aç karnına sek kahve içenlere bunun yaftalanması. Valla anam babam gibi açık havada hareketli bir şekilde çalışsam sanıyorum ben de ihtiyaç duymam kahveye.
  Ki çoğumuzun küçük burjuva olduğunu düşünürsek böyle bim sıtarbaks ikilemlerine düşülmesi artık alışılmış bir durum. Rahatsız edici mi? Bilmem belki evet ama belki de doğuyu yaşayıp batıyı örnek almak böyle bir sentez çıkardı ortaya ve bu çoğumuzda var. Umurumda da değil.
  Ayrıca insanlara köyünüze dönün inek sağın köy peyniri yiyin gibi emredici ifadelerde bulunmak oldukça nahoş.
 • Kahve içerek ayakta durmak aslında bir teoriden ibaret diye düşünen sadece ben değilmişim..
 • vizelere çalışırken kahve içtiğim için hiç linç yememiştim..
  köye döndüren başlık.
 • Kahvede değil de içindeki kafeinle ayakta duruluyor. Aynı kafein yazarın köyündeki bir yeşil elmada da var. Belki bunu kastetmiştir köy möy, popülist mopülist derken. Tam şey yapamadım.
  (bkz: Çok cahilsin keşke ölsen)
 • Sabahladığım günlerde gözlerim kapanmaya yakın ben de kullanıyorum. Ama elim ayağım titriyor baya. Bunun yerine uyuyup sabah çalışmanın daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.