kadir köymen

 • edelkrone şirketinin kurucusu, daha önce başka bir şey isimli bir youtube kanalı ile akıllarda kalan, şimdilerde ise sıfır isimli youtube kanalında tek başına güzel şeyler anlatan girişimci.
 • Kendi kurduğu şirketten kendi koyduğu kural gereği ayrıldığını açıklandığında "yuh" ama dediğim adamdır. O kadar uğraş ve emek sarf edip her şeyi arkamda bırakmak mantıksız geliyor. Gerçi bu bana bi yerden tanıdık geldi ama neyse!
 • girişimcidir. kültür yaratmak konusunda bir usta, fikirlerini paylaşmak konusunda sabırsız bir adam. denemeyi seven, dıştan belli etmese de içten hiperaktif ruhlu bir kişi. ülkemizin önemli değerlerinden birisi olduğuna inandığım kişidir. biraz anlatmak gerekirse:

  1. edelkrone şirketinin kurucusu. yönetimi ankara'da olan şirketi, dünya piyasasına çıkarmayı başarabilmiş, ihracat alanında önemli gelişmeler göstermesini sağlamıştır. burada yepyeni bir şirket kültürü ortaya koymuş, şirketi çalışanlarıyla birlikte yönetebilecekleri bir modeli yüksek başarıyla hayata geçirmiştir.

  2. başka bir şey youtube kanalında bulunan videolarda önemli fikirleriyle ilham kaynağı olmuştur. bu belgesel serisinde edelkrone şirketinin yapısını ve kültürünü yakından tanıyacaksınız.

  3. radyo521 isminde bir podcast projesine girişmiş, burada sahip olduğu ufuk açıcı fikirleri sevenleriyle paylaşmıştır.

  4. şimdilerde daire 101 isimli bir twitch kanalı ve iletişim ağı oluşturmuştur. takipçilerine twitch üzerinden yayın yapmakta, içerik sunmakta ve başta discord olmak üzere çeşitli iletişim kanallarından, kitlesel gelişim amaçlı ortaklaşa paylaşımlar yapılabilecek bir ağ yaratmıştır.

  bu ağa katılmış olan kişilerin neredeyse tamamı, girişimcilik anlamında önemli hedeflere sahip ve köymen'in yarattığı kültürden beslenmek isteyen ülkemizin gelecek vadeden gençleridir.

  5. decidehub ve workhow şirketlerinin kurucusu ve buradaki modellerin fikir sahibidir. gerekli başlıkta bahsettiğimiz gibi şirket yönetim ve kültürlerinde devrim yaratabilecek bir modelin geliştiricisidir.