iyi parti

 • bugün itibariyle kurulmuş olan yeni bir parti. Partinin genel başkanı MERAL AKŞENER'dir. Sloganı ise; "türkiye iyi olacak" olarak gözükmektedir. açılımı İnsanlık, Yenilik, İyilik olarak aktarılmıştır.
  beni linke götür.
 • ilk seçimde barajı geçecek partidir.
  diğer partilerden çalacağı oylar tahminimce mhp (%6), chp (%3), akp (%2) şeklinde olacaktır.
 • Cahilliğim ve Beverly hills kızı olmam dolayısıyla, parti nedir nasıl yapılır, anlamında olduğunu düşünmüştüm başlığın. (bkz: aşağıdan eksiliyoruz)
  Siyasi partim olsa asla vermeyeceğim isimdeki bir parti.
 • Aceleye getirilmiş olduğu o kadar açık ki ismini bulmayı bile becerememişler.
  "iyilik için iyiyi seçin." Gibi Bir sloganla Türkiye seçmenin de büyük bir infial oluştururlar.
 • Amblemi, sloganı ve ismiyle hayal kırıklığı yaratan partidir. Belki de benim beklentim yüksekti, bilemiyorum
 • Eğer bi propaganda eğitimi almış olsaydınız isminin ve ambleminin ne kadar etkili olduğunu anlardınız.

  İsminin sadece “iyi” olması size gülünç gelebilir ancak seçim meydanlarında rakip partiler “iyi” ile ilgili ve bunu çağırıştıran propagandalardan kaçınacaklardır. Ayrıca slogan bulma konusunda da rahat olacaklardır.

  Amblemin güneş olması ise vermek istedikleri mesaj için doğru bi seçim, ampule karşılık güneş, yaşam kaynağı-iç ısıtan-gerçek aydınlatıcı.

  Bilinç altına güzel mesajlar veren ismi ve amblemi bulunmaktadır.

 • isim olarak pek güzel olduğunu düşünmesem de, gerek muhafazakar geçinen kesimden gerekse sosyalist geçinen kesimden oy alma ihtimali olan parti. (muhafazakar ve sosyalist geçinen kesim dedim, çünkü; ülkemizde ne muhafazakar tam muhafazakar, ne de sosyalist tam sosyalist.)
 • isim olarak olmasa da logosunu gerçekten beğendiğim parti.
  Herkesin malumudur ki ülkede ne iktidar ne de muhalefet görevlerini yerine getirmekte.
  böyle bir ortamda yeni bir partinin kurulması ve siyasi hayatına başlaması önemli. ideolojik pencereden değerlendirmek bana saçma gelmeye başladı. türkiye'de işler öyle ilerlemiyor. tamamen günü kurtarmaya çalışan hamaset dolu demeçler ve don kişot vari politikalar ile insanlara umut satılıyor ve uyutuluyor.
  umarım yeni kurulan parti atatürk ilke ve inkılaplarını temel alıp kendi içinden başlayarak liyakatle ülke yönetimine talip olur.
  yoksa diğer partilerin aynısı olacaktır.
 • Hakkında kapatma davası iddiaları olan parti.
 • seçimde 2. parti oldukları an iktidar olacağını düşündüğüm parti. burada kilit rol herkesten çok cumhuriyet halk partisi'ne ve kemal kılıçdaroğlu'na düşüyor. ya "biz bunca seçim kaybettik. meral akşener'in önünü açmak için güçsüz isimlerle seçime gireceğiz." diyip iyi parti'yi iktidara taşıyacaklar ya da "yenilen pehlivan güreşe doymaz." felsefesiyle bir iddia ortaya koyacaklar.
  cumhurbaşkanlığı için "adayımız akşener" demeleri de işi batırır şu tabloda. mantıklı olan chp'nin yerel seçimlerde iddia koyup genel seçimlerde cumhurbaşkanlığı için silik bir isim ortaya koymaları. eğer böyle bir şey olursa 2019'un iktidarı iyi parti olacak gibi mevcut tabloda.
 • henüz üzerinde yorum yapmak için erken olan partidir. şöyle seçimler yaklaşsın, söylemler belli olsun daha sonra bu konu üzerinde uzun uzadıya konuşuruz. şahsen ben bir yazı bile yazmayı planlıyorum, tabi eğer kapatmazlarsa. kapatırlarsa türkiye tarihinde kara leke olarak kalacak bir olay olmuş olur
 • Şu an 1. Olağanüstü kurultayı yapılmakta olan partidir.

  An itibari ile halk tv dışında herhangi bir kanalda kurultaya dair bir yayın görmemekteyim.