islamofobi

 • İslamın dünyada yaşanışına ve diğer islamiyet dışındaki toplumlara tanıtılışına bakaraktan hak verdiğim fobidir. Kaldıki islamiyeti benimsemiş bir toplumda yaşayan biri olarak bende de olabilir dediğim fobidir
 • Son birkaç günde birkaç üye sayesinde blogsözlükte de görülen fobi.
 • Empati yaparsak Avrupa'da ve amerika'da yaşayan insanlar için gayet normal olan bir şeydir. Çoğu terör örgütün müslüman çeteler tarafından yönetildiği kısmı geçersek; bu fobinin asıl sebebi tabii ki medya. En basitinden konsolosluklar bas bas bağırıyor türkiye'ye gitmeyin diye. çoğu yabancı türkiye'yi araplardan ve dolayısı ile müslümanlardan oluştuğunu düşünüyor.(gerçi suriye göçü ile beraber artık öyle.) türkiye'de son zamanlarında patlamalarıyla ünlü bir ülke haline geldi. Tıpkı işid, el kaide ve türevi örgütler gibi.

 • Herkes inancını yaşamakta özgürdür ama hiç kimse diğer bir dini kötüleme çabasına giremez. Size göre ters bir din ise, size göre doğru olanı adam akıllı yaşayın. Diğer dinlere karışıp kargaşa çıkarmayın. ( entry yapan arkadaşlar için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın. Genel olarak söylüyorum )
 • Terör-müslüman-islam ilişkisi kurmaya çalışanların ortaya attıkları kavramdır. Gerçek bir müslümanın terör ve benzeri iğrençliklerle alakası olamayacağını konunun en cahili kişiler bile bilir. Lakin bunu bile bile bazı kesimler, bazı ruh hastası sözde Müslümanların yaptıklarını örnek göstererek ağızlarının suyu aka aka islam düşmanlığı yaparlar.
 • Yurtdışında yaşayan araplar yüzünden avrupalıların bir çoğunda var olan fobidir. Adam senin dinine saygı gösteriyor. En azında şöyle böyle diye arkandan sallamıyor. Ama sen ekmek parasını kazandığın topraklarda hakim olan dine ağzına geleni saydırıyorsun. Eee yok öyle bir dünya. ya sesini keser inancını yaşarsın ya da tıpış tıpış ülkene dönersin. Net! Sen adamlarının kilisesine, kitabına laf edeceksin, onlar da sineye mi çekecekler? Haklısın diyip sırtını mı sıvazlayacaklar? "Bir akıllı sen misin?" diye sorarlar adama.
 • türkiye dışında yaşamını sürdürüp başka bir dine mensup insanlarda sıkça görülen durum. empati kurmak gerek, amerika'da doğup büyüyen bir insanın 2000 yılından beri islami örgüt adı altında ülkesinde yaşananlar ve orta doğu bölgesinde islam adı altına yapılan şeylerden sonra o insandan islam düşmanı çıkmamasını bekleyemezsiniz. tabii ki hala iyimser ve iyi örnekler gösterebilir o da düşünce yapısına kalmıştır.
 • bugün mısır'da hristiyanlara yapılan saldırı sonrası bir tık daha artandır.

  korkulması, nefret edilmesi gayet doğal.

  (bkz: empati) (bkz: objektif değerlendirme)

  http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-misir-da-hristiyanlar-dunya-2457427/
 • bir grup siyasetçinin ekmeğini yediği görüş. Ne ekersen onu biçersin! bu iki taraf için de geçerli.
 • İslamın eleştirilmesi islamofobi değildir önce bunu kafanıza kazıyın ve neden islamofobi yükselişte bunu objektifçe araştırın.
  Edit: (bkz: 2017 ramazan ilk dayak piyangosu )
 • emperyalist varyasyonların yaptığı eylemleri islam'a sunarak sizin dininiz bunu gerektiriyor diyen saçma düşmanlık. ayrıca kalbini tanımayan herkes fobittir zaten. saygılar efem.