insanın herhangi bir konuda uzmanlığı olmaması

  • beni yeyip bitiren konudur. düşünüyorum da hiçbir alanda o kadar başarılı ve uzman değilim. her şeyi yüzeysel olarak biliyorum.
  • endüstri mühendisiğinin açıklamasıdır
  • şayet emekliliği garanti eden bir işiniz yoksa korkutucudur.
  • isabetli bir durumdur. bıktık o uzman denen şahıslardan ve bunların şu 17 senede tv'lerdeki, sosyal medyadaki lakırdılarından. nereye baksan herkes uzman. adam sosyal medya titrine şunların hepsini birden yazmış; writer, author, columnist, strategist, activist, volunteer... bunlar neden ingilizce derseniz bilmiyorum. yazana sormak lazım.

    eski askerler var. ismini vermeyeceğim, sürekli yandaş kanallara çıkan kurmay olmayan ama zamanında sahada görev almış eski bir asker var. o gözüme çok batıyor bu aralar. adam ota boka her konuda görüş bildiriyor: s400, f35, suriye meselesi, suriye'deki güvenli bölge, türk-amerikan ilişkileri vs. konuşuyor. strateji ile meteoroloji arasındaki fark nedir diye sorsan bilmez. ama "uzman", "stratejist".

    o yüzden herhangi bir alanın uzmanı olmamak bu devirde, türkiye gibi bir ülkede nitelikli olmanın işaretidir. mesela ben uzman değilim kardeşim. matematikçiyim ama uzman değilim.