imamoğlu yıldırım ortak yayını

 • umduğumu bulamadığım yayındır. kavga gürültü vs. olması güzel ama birçok soru havada kaldı. büyük ihtimalle iki taraf da üzülmesin istediler.
 • Gerçekten güzel bir yayın oldu iki parti ve iki aday da gerçekten olgun davrandılar
 • Demokrasimiz için atılmış çok önemli bir adımdır.
 • 3 dakika gecikmeli başlayan yayındır.

  baştan belirteyim; binali yıldırım bütün program boyunca hep aynı şeyleri tekrarladı ve yeni bir şey demedi. binali yıldırım'ın dedikleri:

  * oylar çalındı (imamoğlu söz alınca defalarca sordu kim çaldı diye, cevap vermedi).
  * chp sancaktepe'ye itiraz etti ve tüm oyların sayılmasını istedi.
  * (imamoğlu 4 oydan 1'i nasıl geçersiz oluyor itirazına) işi çarpıtmayın.
  * istanbul için ne yapacaksınız sorusuna 25 yıldır bunları bunları yaptık.

  programın ilk yarısının sonuna doğru binali yıldırım, imamoğlu'nun verileri kopyalama emrine "fetö taktiği" diyerek kendisini bitiren ve seçilmemesi için yeterli neden olacak bir gaf yaptı (imamoğlu bu ithama "ben bilmem öyle taktikleri tecrübem yok" diye kapak yanıt verdi).

  * chp tüm oyların yeniden sayılmasını kabul etseydi seçim tekrarlanmayacaktı (bütün oylar sayılmalıymış çünkü kendisine 10 çıkarken imamoğlu'na 2 oy çıkıyormuş. yani açıkça bir hak gaspı varmış).
  * ordu valisi'ne it dediğini kabul etseydi ve özür dileseydi konu kapanacaktı (imamoğlu demediği şey için niye özür dilesin).
  * sorular önceden alındı diyen imamoğlu yalan konuşuyor (yıldırım'ın bu iddiasına tam yanıt verdi imamoğlu).
  * sayıştay raporunun 108 bin TL'lik bir usulsüz harcamadan bahsediyor (imamoğlu ve sayıştay yalan söylüyormuş; üstelik sayıştay düzeltme yayınlamış. öyle bir düzeltme yok).
  * su indirimi bizde de var.
  * vakıflar iyi işler yapıyor (akp'ye yakın vakıflar yurt vs yapıyormuş. yani belediye kaynaklarının akp'ye yakın vakıflara aktarılması normal ve yerindeymiş). vakıflara destek vermek kötü değil. vakıflara nakdi yardım yapılmaz.
  * biz akp olarak partizanlık yapmayız. izmir'de chp'li belediyelerle yaptıklarımıza bakın.
  * mal varlığımı açıklamaya her zaman hazırım (binali yıldırım bugün, kendisi hakkında hazırlanan ve servetini konu edinen videoya erişim yasağı talep etti).
  -------------------------
  imamoğlu binali'nin dediği her şeyi çürüttü. tam ve doyurucu yanıtlar verdi her soruya.