ilginç tepkiler

 • Olumsuz bir durumda mutsuz olmuyorum. Ve hatta gülesim bile geliyor. Normal derecede halledilebilecek bir durumu ise çok fazla takıyorum. Basit stresler beni kesmiyor, mutlu olabilmek için çözümsüz olduğu düşünülen bir konuya çözüm getirmem gerekiyor.
 • Üniversiteye başlayalı daha birkaç hafta oluyor. her gün anamla konuşuyorum ama babamla çok arada konuşuyoruz. neyse bir gün dedim arayıp halini hatrını sorayım. diyalog şu şekilde;
  -Alo baba napıyon?
  +Ne kadar istiyon kız?
  -?... anlamadım neyi ne kadar istiyorum?
  +para yav. seni para isteme zahmetinden kurtarıyorum işte hehehehehehe.
  -...
  +Kız?
 • entryleri okurken cok güldüm :d
 • kampüsten geç çıkmışım, şehirde dolaşıyorum biraz. gayrettepe metro yakınlarında bir adam ve yanında kızı, ellerinde kahve bardağı (yakındaki kafeden alınmış) yolumu kestiler. adamın elinde broşürler, kendisi için mi yoksa bir vakıf veya hayır kurumu için mi olduğunu o an da kestiremediğim bir yardım bekliyor benden. bir yandan geçip gitmeme izin vermiyor, öte yandan da acayip rahat, kibirli duruyor. en son artık elinden kurtulmak için diğer elinde tuttuğu bardağa birkaç bozuk atma niyetiyle hamlemi yaptım. ne yazık ki şıngırtı sesi yerine şlop diye bir ses duyduk hep birlikte. çocuk baba? baba? dedi sessizce. adam dondu kaldı. "iyi akşamlar" dedim. sadece dudakları kıpırdayarak "iyi akşamlar" dedi. ayrıldım yanlarından.
 • Ünide gayet otoriter bir hocanın dersindeyiz. Yine bize sinirlenmiş sınavda imanımızı gevreteceği sinyalleri verirken başladı dersi anlatmaya. Penceler de açık palmiyemsi ağaçlar var hemen yanımızda hocanın gözü bi dışarı takıldı sonra tekrar derse döndü sonra bi anda kafasını tekrar dışarı çevirdi ve büyük bir merakla "konuşan papağan değil mi o" dedi. Ne adamın ağzından bu lafların çıktığına ne de bu 5 yaşında çocukmuşçasına çıkan sesine aşina olmadığımızdan sadece gülebildik... *
 • Yanlış hatırlamıyorsam ortaokuldayken olması lazım. Bir İngilizce hocamız var ama Allah sahibine bağışlasın hem kendisini severim hem de çok sevimli bir şeydir. Yüzü, sesi, tavırları.. Bir de minyon. Fakat çoğu kişi sevmez. Çünkü hoca durduk yere birilerine laf sokar.. Atarlıdır da. Yine de severdim işte hatunu.
  Bir gün sınıftayız, hatırlamıyorum başlangıcını ama durduk yere hocaya 'hocam ördek gibisiniz' dedim. Ama ne bileyim kadının hakaret olarak algılayacağını.. Tamamen sevimlisiniz manasında söylemiştim. Sonuç olarak, kadın bana bağırdı çağırdı sınıftan kovdu müdüre şikayet etti disiplinlik oluyordum derken teneffüste yan sınıflardan bizim sınıftan öğrenciler beni tebriğe geldi.
  Ne oluyor be~ demeye kalmadan kadın yanıma geldi, o atarlı hoca gitmiş yerine gözleri ağlamaktan şişmiş uysal bir hoca gelmiş.
  Betül gel konuşacağız dedi ama öyle hırçın karakterli bir kadını tek lafımla ağlatmış olduğuma hâlâ şaşarım. Ki bu farkında olmadan ağlattığım son sefer de olmadı. Neticede kendisiyle muhabbete girmemi yasakladı müdür de sağ olsun iyi niyetimi anlayıp disipline vermedi. :')
 • bir olay karşısında pek rastgelinir tepki verilmemesi.
  Liseye yeni başladığım dönem, 8. Sınıfa kadar en düşük notum 96. Lisede ilk açıklanan sınav fizik: 03. Test biçimdeki bir sınavdan 3 almamı kabullenememiş olacağım ki o sinirle tivitıra "SİNCAAAĞĞĞP BİTİRDİN BENİ SİİNCAAAĞPPP" minvalinde bir şeyler yazmışım. Kim dost kim düşman bilinmeyen bir zamana da denk gelmiş olacak ki dönemce sincap dediğimiz öğretmenimiz, lakabının sincap olduğunu benim tivitimden sonra öğrenmiş. Sonrası kavga kıyamet derken ikinci dönem farklı bir öğretmenden aldık fizik dersini. Bi ara ben öğle arasından okula dönerken cebim fındık fıstık dolu, hep öyle gidip gelirim. Kadıncağız da yanına çağırınca beni, refleks olarak ikram ettim. Elime elinin tersiyle bir vurmuş ama sözlük, uuuuuuuffff... O fındıkların havada dönüşlerini, yerçekimine yenik düşüşlerini izledim yani. Öyle tuhaf bir tepkiydi...
  Şimdi mezun oldum tabi, okula her ziyarete gidişimde "ooooyy kızım gelmiiiş" diyip sarılıyor canım öğretmenim. Aslında iyi insan da işte, ehe:d
 • eve her geldiyimde annemin sen mi geldin diye sormasıdır.
 • öğrenci evinde kaldığımız zamanlar. hadi artık 2 yıl doluyor, evi temizleyelim dedik ve tam 9 mega boy çöp poşetini kapının önüne koyduk. akşam kapı çalındı. 2 yıldır kapımızın önünden hiç çöp almamış olmanın huzuruyla yaşayan apartman görevlisi yüzünde bir dehşet ifadesiyle kapının önündeydi.

  ag- bu neeee? (tiz ve hayret dolu ses efekti)
  biz- çööp (gamsızlığı siz düşünün)
  ag- ne buuuuu? ( daha tiz daha bi inanmaz)
  biz- (önce birbirimize) çöp demi lan bu? (sonra abiye) e çööp...
  ag- çööööööööööppppppppp (çok tiz, daha tizi yok, gırtlak son raddesinde, çatladı çatlayacak)
  ben- peki abi sence bu ne?
  ag- ne bu? (şaşırdı, kafa karıştı, finish him zamanı)
  biz- (hep birlikte) (tiz ve neşeli seslerle) çööööööpppppppppp

  adam suratımıza baktı, göz temasını kesmeden el yordamıyla en yakın poşeti yakaladı ve gitti.

  aradan yıllar geçti, o arkadaşlarla arada görüşüp birbirimize çöööp diye bağırıyoruz.
 • lise son sınıfız, artık herkes bizi unutmuş köşemizde erkek haremi kurmuş oturuyoruz.

  hademe içeri girdi ama nasıl sinirli.
  okulu da bir bok kokusu sarmış ki sanırsınız adam evi kokmasın diye kamuya açık yerde sıçıp gitmiş.
  meğerse tuvalet giderleri tıkanmış.

  neyse hademe bize baktı,
  "olum nasıl sıçıyorsunuz?
  adam kilometre uzaktan suriye'yi vuruyor, siz bir karıştan tuvalet deliğini tutturamıyorsunuz" demesin mi?
  tabi kızlar kibar, kızlar pembe sıçıyor, boku gül kokuyor, suç erkeklere kaldı.
  güler misin ağlar mısın?