ihsan oktay anar

  • (bkz: puslu kıtalar atlası) (bkz: Kitab-ül Hiyel) (bkz: Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri) (bkz: amat) (bkz: suskunlar) (bkz: yedinci gün) ve (bkz: Galîz Kahraman) kitaplarının yazarı olan muhteşem insan. istanbul'a üç kez gelmiş olmasına rağmen istanbul betimlemeleri harika olan yazar.
    ayrıca (bkz: bütün kitapları okunulası yazarlar)
  • Tezinin girişini yaparken adını yanlış yazdığım yazardır. :(
  • türk edebiyatında üslup, dile hakimiyet ve tarihi ele alış biçimi olarak en özgün yazardır. eserlerinde akıcı ve masalsı bir anlatım bulunur. uzun cümleler ve betimlemelere rağmen sıkmayan aksine okuyucuyu kendine çeken kendine has bir dil anlayışı vardır. edebiyatı, tarihi ve felsefeyi seviyorsanız eserlerini mutlaka okumalısınız. bence tüm eserleri güzel olmasına rağmen en güzeli puslu kıtalar atlası ve kitab-ül hiyel'dir. galiz kahraman diğer kitaplarına göre kısmen birkaç basamak aşağıdadır.
  • Romanlarında "Uzun İhsan Efendi" diye de bilinen, varlığından 2015 yılında haberdar olup, aynı yıl içerisinde tüm kitaplarını okuduğum yazar. Hatta 2016 yılında İzmir Mavişehir Ege Park'ın önünden kalkan taksi-dolmuşta kendisi ve eşiyle tanışmış yolculuk boyunca sohbet etmiştik. Kendisi çok kibar ve hakikaten de uzun.