hugoya bağlanamayanlar kulübü

 • tanım: hugo ve tolga abi programına, sayısız denemeye rağmen katılamamış çocukların, seneler sonra bir araya gelerek oluşturduğu muhtemel topluluktur. hugoyu ekranda oynatamamak, içlerinde hep ukde kalmıştır.

  benim de öyle.

  sabahları, içimde beni üşüten güzel bir heyecanla uyanır, televizyonu açardım. mutlu olurdum, çünkü birazdan hugo ve tolga abi programının başlayacağını bilirdim. programa bağlanacağımdan o kadar emindim ki, oyun sonunda kazanacağım hediyelerin hangisinin daha güzel olduğu hakkında kendimle tartışmaya girerdim.

  hugo klasik cama tıklama hareketiyle ekrana çıktığında, bir çırpıda telefonun üstünde olduğu katalitiğe koşardım. kütüphaneden destek alarak, katalitiğe tırmanır ve numarayı tuşlardım. ve numarayı tuşlardım, ve numarayı tuşlardım, ve.

  çok ilginç. tanıdık geliyor.
  o zamanlar bazı şeylerin ulaşılmaz olduğunu anlamalıydım.
 • (bkz: yaz beni de)

  boynu bükükler kulübüdür.
 • o zaman da böyleydim. katılanları izlerdik. ama arayıp da katılabileceğim gerçeği hiç işlemedi zihnime. belki ihtimal vermediğim için yok saymışımdır.

  hugo ve tolga abi. gerçi düşünürdüm kontrolleri nasıl yapıyorlar bunlar, sağa sola dönerken diye. neyse işte.
 • hiç girişimim olmadı, benim telefon tuşuna basıp hugo'yu kontrol etme fikrim saçma gelirdi, denememiştim. atari oynardım ben evde.*
  ama izlerdim hugo ve tolga abi'yi orası ayrı.
  beni kulübe yazmayın dışarda kaldım.*
 • Bağlanma problemi yaşıyorum maalesef. Hugo ile de olmadı halbuki önce altıya sonra dörde basarken ne kadarda mutluyduk. Hugo benden daha iyi telefonları ve televizyonları olanlara layıksın.
  Beni unutma.