homofobi

15 entry daha

 • eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır. geniş manası ile diğer cinsel yönelimlere sahip olan LGBT kişilerini de içerir.
  sıfat olarak kullanımı, homofobik şeklindedir.
 • (bkz: başlık altında çıldıran yazarlar)
  (bkz: böyle tertemiz delirmek istiyorum)

  homoseksuelleri anlamaya calistigim kadar sizin korkunuzu, kayginizi, hosnutsuzlugunuzu anlamaya da calisiyorum. hayir, homoseksuel bir birey olarak degil, zira hayvan haklarini savunan bir birey bir sabah bunaltici duslerden siyrilip uyandiginda nasil kendini hamam bocegi olarak bulmadiysa ben de oyle bulmadim, korkmayin. o yuzden burdan kusulamayan kini pm'den bitirme calismasini kabul etmeyecegim.

  herhangi bir insana, ozellikle de dezavantajli bir gruba yonelik bu kadar kufur ve mustehcen kelime iceren soylemlerde bulunulmasi bende de sapikla konusuyormusum hissi uyandiriyor, (bkz: mabedim parliament) nickli kullaniciya katiliyorum bu hususta. ozel bir ilgi sezinliyorum ama dogru olmayan bir yolda giden ilgi ve buna karsi devreye giren, cok da insani olmayan bir savunma yontemi. ofkeyle karisik.

  bir de sosyometrik tip analizleri (cok afedersiniz) sicilmis yukarda, hos olmus onlari da degerlendirmek onemli elbette.
  ben yine bir yigit ozgur klasigi birakmak istiyorum, ekseriyetle.
 • Evet ben homofobiğim bu normal olan değil midir? Bi erkeğin bana bakıp arzulamasından tedirginim.
 • mabedim parliament kişisine cevap olarak;

  lütfen ofansif algılama ama savına katılmıyorum.

  bu beni korkutmuyor.

  bu da korkutmuyor

  ya da hjzgfskdhgfsfgkfds bu ne amk

  yani kısacası ben kendimi tehdit altında hissetmiyorum ve homofobik olma nedenim bu değil. tanımıyorum. yok sayıyorum. herhangi bir özgürlük verilmesini ya da kısıtlama getirilmesini düşünmüyorum. bunu yaradılışa da bağlamıyorum, tercihe de bağlamıyorum, yönelime de bağlamıyorum. yaşadığım toplumda böylelerinin dışlanması, izole edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  keza ben de ibnelere karşı kendimi baskı, korku veya tehdit altında hissetmiyorum. o yüzden savına katılmıyorum.

  homoseksüel şovenizme hayır yaşasın homofobi
 • Jdjfkdkdö yemin ederim var ya... homofobiklerin hepsini seninle yargılamayacağım. Sen sadece beyinsiz bir çöp yığınısın. Daha fazla da seni muhatap alıp yazmam.
15 entry daha