homofobi

 • eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır. geniş manası ile diğer cinsel yönelimlere sahip olan LGBT kişilerini de içerir.
  sıfat olarak kullanımı, homofobik şeklindedir.
 • eşcinsellere veya eşcinselliğe karşı duyulan bir korku türüdür.
  Korkuları anlayabiliyorum. Fakat bir insanın tercihlerinden dolayı bir insandan korkması bana garip geliyor. Bu biraz bana bir rengi sevdiğinizi söylediğinizde insanların sizden korkması gibi geliyor. Korkulara saygım büyük. Ama karşınızda bunu sizinle paylaşan bir kişi varsa ve bu eğilimin baskı gördüğü bir yerde yaşıyorsanız, hiçbir şey yapamasanız bile onları anlamaya çalışın.
 • I hate the word homophobia. Its not a phobia, youre not scared. Yore an asshole. Der morgan freeman amcamız.
 • genelde erkeklerde görülür ve eşcinsellerin kendilerine kendilerinin kadınlara baktığı gözle baktığını düşünmelerinden kaynaklanır. türk dizilerinde ve fimlerinde karikatürize edilen eşcinsellere dikkat ederseniz erkeklere bu şekilde yaklaşırlar.
 • eşcinsel insanlardan korkmakmış.
  hayır anlamıyorum arkadaş, milletin sexsinden size ne. sana giren çıkan mı var ki bu kadar konuşuyon üstüne. bi de bilip bilmeden küfür ediyon orlarda, sonra ben ama o anlamda demedim diyon. LGBT üyelerini kırmak için demedim diyen bi arkadaş vardı vakti zamanında burda, adminlerimiz ya neylemeye dediydin demişlerdi.
  bide dinimizde de komşunun evini gözetlemek ayıptır var. sen elalem napmış diye yargılayacak kişi misin?(tövbe)
  Hz Allah(c.c.) hariç kimsenin kimseyi yargılama hakkı yoktur. Kimsede kimsenin sexsine karışmamalıdır!!11!1
 • söylemeden geçmeyeyim, bu fobiye sahip olan insanların sürekli bahsettiği lût kavmini açıp okursanız, lût kavminin sodom'da bulunduğunu, lût peygamberin neden oraya gönderildiğini, sodomun yüzyıllardır nasıl insanları barındırdığını öğrenebilirsiniz.
  (bkz: ensest)
  (bkz: tecavüz)

  ama dindarlar yüzünden bir gün gerçekten başımıza taş yağmasından korkmuyor değilim. ihsan eliaçık'ın da dediği gibi "din dindarların elinde ölüyor."
 • Başka korkacak bir şey bulamamış, beyinleri kafeste gezen insanların nefret ettikleri başka bir durumdur.
 • Bu hususta yapılan herhangi bir araştırma var mı bilmiyorum ama tanıdığım homofobik bireyler gözlemlerime göre genellikle erkek ve bu mevzu açıldığında öne sürdüğüm bir sav var.
  Erkekler bizim toplumumuzda her zaman güçlü, özgüvenli, kudretli bireyler olarak yetiştirilirken; Kadınlar şiddet gören, mağdur, gariban, çaresiz kişiler olarak zihinlere yerleştirilmiştir.
  Hiçbir kadın yoktur ki tecavüz, taciz mağduru olma ihtimalini aklından geçirmemiş olsun.
  Mevzu tam olarak burada başlıyor. Erkekler hayatlarında ilk defa potansiyel mağdur statüsü kazanıyorlar homolarla karşılaşınca. İlk defa tehlikede hissediyorlar. Belki de bu yüzden adı homofobidir. Homo bireylerden korkuyor ve güvensiz hissediyorlar bu yüzden de nefret ettiklerini, saygı duymadıklarını iddia ediyorlar.
  Edit: bu fikrimi şimdiye kadar altı erkek bireye sundum. Beşi kesinlikle korktuğu için hoşlanmadığını itiraf ederken biri böyle bir ithamda bulunduğum için iletişimi kesti.
  Edit 2: öncesinde de belirttiğim gibi bu benim fikrim. Sadece bir teori, yarın bu işin ehli saygın bir kurum çıkar ve bu hususta bir araştırma yaparsa ona dayanarak fikrimi güçlendirebilir yahut “özür dilerim arkadaşlar ben yanılmışım.” Diyebilirim. Fakat o vakit gelene kadar düşünce hürriyetimi kullanmak suretiyle bu beyanı destekleyeceğim.
  kimsenin kimseyi hedef almasını istemem zaten ben de o niyetle bu girdiyi yazmadım. Hiçbir yazarı nereli, kaç yaşında, nasıl bir eğitim almış, aile içi şiddete tanık olmuş mu diyerek irdeleme gereksinimi duymadım ve böyle bir kastım da olmadı. Sanırım bazı arkadaşlarımız kendi değerlerini güçlendirmek için olaya farklı ve hiç ummadık, alakasız bir bakış açısı getirmek istemişler. Kendileri bilir.
  Şimdi tutup da toplumsal gerçekleri teker teker saymaya lüzum yok sanırsam. Biliyorum haddime değil ama kendimi gerçekçi bir kişi olarak addettiğimden sizleri hayal dünyanızı bir kenara bırakıp sokaklarımızda, evlerimizde nasıl hayat mücadeleleri varmış diyerek gözlem yapmaya davet ediyorum. Takdir edersiniz ki herkesin evi sizinki kadar güzel kokmuyor ve bunu dile getirmiş olmam da bundan muzdarip bir şahıs olmam zorunluluğunu getirmiyor.
 • Evet ben homofobiğim bu normal olan değil midir? Bi erkeğin bana bakıp arzulamasından tedirginim.
 • mabedim parliament kişisine cevap olarak;

  lütfen ofansif algılama ama savına katılmıyorum.

  bu beni korkutmuyor.

  bu da korkutmuyor

  ya da hjzgfskdhgfsfgkfds bu ne amk

  yani kısacası ben kendimi tehdit altında hissetmiyorum ve homofobik olma nedenim bu değil. tanımıyorum. yok sayıyorum. herhangi bir özgürlük verilmesini ya da kısıtlama getirilmesini düşünmüyorum. bunu yaradılışa da bağlamıyorum, tercihe de bağlamıyorum, yönelime de bağlamıyorum. yaşadığım toplumda böylelerinin dışlanması, izole edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  keza ben de ibnelere karşı kendimi baskı, korku veya tehdit altında hissetmiyorum. o yüzden savına katılmıyorum.

  homoseksüel şovenizme hayır yaşasın homofobi
 • (bkz: başlık altında çıldıran yazarlar)
  (bkz: böyle tertemiz delirmek istiyorum)

  homoseksuelleri anlamaya calistigim kadar sizin korkunuzu, kayginizi, hosnutsuzlugunuzu anlamaya da calisiyorum. hayir, homoseksuel bir birey olarak degil, zira hayvan haklarini savunan bir birey bir sabah bunaltici duslerden siyrilip uyandiginda nasil kendini hamam bocegi olarak bulmadiysa ben de oyle bulmadim, korkmayin. o yuzden burdan kusulamayan kini pm'den bitirme calismasini kabul etmeyecegim.

  herhangi bir insana, ozellikle de dezavantajli bir gruba yonelik bu kadar kufur ve mustehcen kelime iceren soylemlerde bulunulmasi bende de sapikla konusuyormusum hissi uyandiriyor, (bkz: mabedim parliament) nickli kullaniciya katiliyorum bu hususta. ozel bir ilgi sezinliyorum ama dogru olmayan bir yolda giden ilgi ve buna karsi devreye giren, cok da insani olmayan bir savunma yontemi. ofkeyle karisik.

  bir de sosyometrik tip analizleri (cok afedersiniz) sicilmis yukarda, hos olmus onlari da degerlendirmek onemli elbette.
  ben yine bir yigit ozgur klasigi birakmak istiyorum, ekseriyetle.
 • Sözlükteki empati yoksunlarını gösteren başlık olmuş.
 • Lezbiyen: saçını kısacık kesip mora boyayacak dnckfkmdmfmfmdmfmdkdkfmndjxncndkxmfkdkcmfödkfmfmdkxmfmdmckfdmensnsbdjdlskdlslskdllssdjjdns bunu diyen türden homofobiklerin çoğu bana yürüyüp avuçlarını yalamıştır. Sakin ol ve o sağ elini indir çünkü lezbiyenim bebeyim.
  Not: saçım mor ve kısa değil. Maskülen herkes de eşcinsel değildir öptüm byes.
  Edit: aslında homofobiklerin kokuşmuş beyinleriyle ilgili bir konuşma yapmak isterdim ama şimdiden bana 'kokuşmuş' dedirttikleri için uzun yazı yazarsam sonu nereye çıkar bilemiyorum.
 • Uuu Beybiboy. Tek derdimiz sevişmekti evet. Aynen. Bravo. Tek derdim ne biliyor musun. İleride Allah korusun sevgilime bir şey olur da hastanede yatmak durumunda kalırsa yanına bile giremeyecek olmamın verdiği acizliği yenebilmek. Ailesi olarak yanında olabilmek. Dini ve milli değerler hmmm. Ateist değilim. Müslümanım. Emin ol senden daha çok seviyorum bu milleti. Eşcinsel olarak evlilik yapmak için vatandaşlık alabileceğim onca ülke varken hala buradayım. Neden? Deli mi kovaladı beni? Hayır. Ben bu coğrafyada barınmayı seviyorum ama homofobikler ıyyy öğğğk yaptığı sürece şiddet, cinayet kol gezdiği sürece ne yapmamı istiyorsunuz? Kendimi zincirleyip hadi kırbaçlayın mı diyeyim? Eşcinselleri sırf seks yapan tipler olarak görüp kıskanıyorsunuz dimii djfjd yok yok merak etmeyin biz de aşık oluyoruz. Ha bir de lezbiyen pornonun en çok izlendiği ülkeleri o mükemmel entelektüel beynine bir sor bakayım, biliyordur eminim. Farklılıklardan dolayı insanları dışlayalım rererö yapan tipin mensup olduğu dinin -ki bu din benim de dinim- peygamberi gayrimüslüman birinin cenazesi geçerken ayağa kalkıp saygısını gösterebilen bir peygamberdi. Hoşgörü beybi. Gaylerin, lezbiyenlerin ve diğer gökkuşağı üyelerinin mutlu olmasından rahatsız olan insan(?) Neler oluyor, ne yapıyorum diyerek kendine bi bakmalı? Ahlaksızlık ve eşcinselliği karıştıran tipler var hala... hey Allah'ım ya. Neyse ne diyorduk alışın her yerdeyiz :)
 • Burada homofobiklere laf anlatmaya çalışan insanlar görüyorum ancak inanın gerek yok, söyledikleri safsatadan ileri gidemeyen zihniyete laf anlatamazsınız yormayın o güzel kafanızı.
 • Burada bir yazar açık açık küfredebiliyor. Tehtit içeren cümleler kuruyor ve aşkınla yanarak öl gibi cümlelerle nefret kusabiliyor. Ne güzel sözlük anam. Mükemmel.
 • Jdjfkdkdö yemin ederim var ya... homofobiklerin hepsini seninle yargılamayacağım. Sen sadece beyinsiz bir çöp yığınısın. Daha fazla da seni muhatap alıp yazmam.
 • Eşcinsellere duyulan ağır nefret ve öfke belirtisidir.

  Bu homofobi olayı birçok ülkede olsa da özellikle bu ortadoğu ülkelerinde epey yüksek bir orana sahip. Ha bu arada bunu ben değil ipfs söylüyor. Merak edenler için kaynak.

  Şimdi gelelim işin bilimsel yanına. Bir kere eşcinselliğin hastalık olup olmadığını söyleyebilmemiz için olaya bilimsel yaklaşmamız gerekiyor. Zira bilimsel temellere dayanmayan bir olguyu ya da argümanı bütünüyle kabul etmek yanlış olur. Tabi biz bunları pek sallamıyoruz ama yine de dayanamayıp yazacağım.

  İlk olarak eşcinsellik olayı sadece canlılarda insanlara özgü bir yönelim değildir. Birçok canlı (özellikle hayvanlarda) eşcinsellik yönelimi vardır. Konuyla ilgili birkaç örnek canlı vereyim; dişi albatroslar (kuş türü) , kanada koyunları, penguenler (hayvanlar aleminde belki de insanlardan bile daha fazla eşcinselliğe yönelimi var.) Aynı zamanda evrime göre dna'mıızın %98'i birbirine benzeyen bonobolarda da bu mevcut. Genel olarak hayvanlar alemine baktığımızda 1500 den fazla türde eşcinsellik mevcut.

  Konuyla ilgili ileri okuma yapmak isteyenler ya da istatistiklere ulaşmak isteyenler evrim ağacının ilgili yazsına bakabilirler.

  Kısacası eşcinsellik son derece normal bir durum. Ne yazıl ki insanlarda bir toplum ya da topluluk azınlık durumuna düştüğünde onları yıpratmak ve parçalamak için elimizden geleni yapıyoruz. Sırf bizlerle aynı yönelimde değil diye (bizim düşüncelerimizden uzak oldukları için) bunu yapıyoruz.

  İşin duygusal yanına baktığımızda sevginin ve cinselliğin dini, ırkı, mezhebi ve özellikle cinsiyeti olmaz. Sevgi hem masum (aşk acısı dışında) hem de dünyayı hala kısmen de ayakta tutan en büyük duygu.

  Kaldı ki homofobik olup milliyetçi ayağına yatan arkadaşlarımız osmanlı devletindeki padişahları detaylıca inceleyebilirler.

  Son olarak homofobik olup eksileyecek arkadaşlar, lütfen bu gönderiyi eksilemeden önce sıraya girin. Site kasıyor sonra, fırça yemeyin yönetimden.
 • tarihsel açıdan baktığımızda eşcinselliğin özellikle ortadoğu da 150 yıl kadar öncesinde legal ve yaygın olduğunu hatta ortadoğu halklarının bu gün bile eşcinselliği aktiflik pasiflik ile değerlendirdiklerini ve duydukları homofobinin pasif bireylere yönelirken aktif bireyler için bunun gizli bir övünç durumu olduğunu biliyoruz ki bence bunun sorgulanması yapılmalı neden aktif taraf eşcinsel bile sayılmazken pasif olanlara karşı onların bu dünyada var olmaları istemeyecek kadar nefret doluyuz? bir bayan olarak trans bireyler hariç ki onlardan cidden korkuyorum eşcinsel insanlara karşı asla hissetmediğim fobi türü.
 • her zırvayı okumadım. galiba kimse yazmamış. durun ben yazayım.

  eşcinsel bireylere şiddetli öfke, nefret, onları kınama, eleştirme, ve hakaret edip durma davranışları latent yani gizli eşcinsellik özelliğidir.

  bu böyledir. kendisi de kabul edememiş ya da kabul etse de dışarıya hâlâ maço, kabadayı, delikanlı olarak yansıtmayı sürdürmektedir.

  şimdi öncelikle üzgünüm. bu kadar saldırganlaşınca anlamamak elde değil. ama işte herkes barış ortamında yaşayamıyor. e latent gay kardeşim, biz de senin eşcinsel bireylere davrandığın gibi davransak, arkandan atıp tutsak, senden rahatsızlığımızı dile getirip dursak, saygı duyuyorum ama toplumda bulunmasın ya desek, problem yok dersen, öyle yapalım.

  aman neyse. işte bi şeyden korkmanın anlamı nedir. bi şeyden nefret etmenin anlamı nedir. kavganın, mücadelenin anlamı nedir.

  neden sürekli ben ve öteki?