hiçbir şeyi umursamayan insan

 • zamanında gereğinden çok umursamış ve sonucunda bu yük altında ezilip yorulmuş insandır.
  dışarıdan bakınca, herkesten mutluymuş gibi gözükse de aslında herkesten çok çekmiştir. artık taşıyabileceği yükün pik noktasına ulaşmış ve her şeyi bir kenara fırlatıp atmıştır. bundan sonra ne olacaksa olsun artık demiş ve boş vermiştir.

  çok düşünen insanların bu noktaya varması muhtemeldir kanımca. her şeyi, herkesi haddinden fazla düşünmek, önemsemek insanı eni sonu deli eder. sonrasında bir bakarsınız o insan artık o insan değildir.
  (bkz: yaşama isteksizliği)
 • Muhtemelen aramızda en uzun yaşayacak olan insandır.

  Ayrıca günümüzde basarmak gerçekten zordur. Hicbir şeyi umursamadan yaşamayı nasıl başarıyorlar anlayamıyorum. İşini, eşini, evliliğini, okulunu, çocuğunu, evini, arabanı, arkadaşlarını, varlığı, yokluğu, oluşu, değişimi, siyaseti, mutluluğu, mutsuzluğu, başarıyı, başarısızlığı, iyiliği, kötülüğü vs. Bak daha yazsam bir sürü şey var umursanma ihtimali olan. Bu kadar çok şeye kayıtsız kalabilmek yemin ederim başarabilen insani nirvanaya götürür. Yani 99 tanesini sallamasan yine en azından 1 tanesini sallamak zorundasın. Nasıl hepsini sallamamayi basarabilirsin ki?

  (bkz: gamsızlık)
 • bir arkadaşım bu. ama böyle altyapısı filan yok, düz gamsız. allah vergisi. 'heh bak güzel bir derdim oldu, bunu kafaya takarım ben' dediği yarım saat dayanıyor bünyede, yürek değil kara delik mübarek.
 • Dertler derya olduğu dönemlerde dönüştüğüm insan
 • alber camus'nün yabancı romanında işlediği meursault karakteri gibi hastalıklı bir bünyeye sahip değilseniz ister istemez hayatta umursadığınız durumlar vardır.

  ben bunu en aza indirgemeye çalışanlardanım. her şey kafaya takılacak kadar önemli değil. yaşadığımız evrenin bir simülasyondan ibaret olma ihtimali bile söz konusuyken, zaman denen kavram aslında döngüye sahipken ve sadece bir histen ibaretken bir şeyleri takıp kısıtlı vaktimizi harcamamız akıl karı değil. öleceğiz ve giden vakit geri gelmeyecek. neden önemseyerek vaktimi ve sağlığımı olumsuz etkilemiş olayım?

  hayat akıyor. hayatınıza girmek isteyenler girer, girmeyi hak etmeyenler dışarıda kalır. sevdiğim sayılı insan harici emin olun umrumda olmaz. evet zaman zaman üzülüp tüh dediğim olaylar olur ama etkisini çabuk yitirir. olması gereken de budur. gece olur, uyumam gerekir, kafamı ne ara yastığa koyup uyuduğumu anlayamam bile. uykuya dalmam saniyeler bile sürmez, mışıl mışıl uyurum. sanırsam iç huzur denen hede bende fazlasıyla var.
 • Verebileceği en iyi tavsiye koy götüne rahvan gitsin olan kişidir.
 • derdi tasası daha az olan insandır.
  ömür törpüsü meselelere kaptırmaz kendini, en iyisini de yapar.
 • kafasını yastığa koyduğu gibi uyuyan insandır. ayrıca nemutlu ona, o aydınlanmayı yaşamak kolay olmamıştır.
 • bazı durumlarda geçrekten tebrik edilmesi gereken insan.
 • kendisinde kendimi gördüğüm insandır.
  umursanacak şey var, umursanmayacak şey var.
  çoğu insanın umursadığı çoğu şeyi umursamıyorum. ama umursanacak şeyleri umursamayan insanlara inanılmaz sinir oluyorum. mesela bencil bir insan kendisine bencil olmalı, gidip bir köşede sessizce ölmeyi beklemeli. kimseye bulaşmamalı.
  bu arada, kafamı yastığa koyduğum gibi uyumuyorum. çünkü ben yastıkla uyuyamam. yüzümü yatağa gömmem lazım. yatakla aramda hiçbir şey olmaması lazım. ooy canım yatağım. '*'
 • Bunun bir üst güncellemesi, her şeyin farkında olup haberi yokmuş gibi yapan insandır. İç ses'tir. salmıştır çayıra, kayırırsa mevla kayıradır.

  Ne demişler, (bkz: ağacı kurt insanı dert bitirir).
  Bilmem kaçıncı yaşıma basamak koydum çıkıyor gibi yapıyorum, yılların bana öğrettiği tek şey budur. Çok düşününce filozof olmuyorsun zaten. Mantıklı düşünürsen anca fil olursun o da bir ihtimal. O zaman geriye çayıra salmak ve geviş getirmesini izlemektir.

  (bkz: saldım alp dağlarına yüce tanrı koruya)
 • umursamazsa daha az acı çekeceğini sanan insandır. Ama bu her zaman doğru değildir.
 • umursamamak iyi değil. sorumsuzluk iyi değil. ha evet arkadaşın belirttiği gibi her şey bir oyunsa, ona göre oynarsın, gereksiz özdeşleşmez, abartmaz, cılkını çıkartmazsın, ama attığın her adımın yankısı tozu dumanı olacağını da bilirsin.

  düşünmeyen, düşünüp durmayan, yaşayan olma hedefi var ok de. henüz aşama kaydedemedik.
 • her şeyde olduğu gibi seviyesinde umursamamazlık hayat kurtarır tanrı hepimize o aydınlanmayı versin
 • albert camus yabancı
 • zamanında her şeyi umursayan birisi olarak, hayatıma giren yanlış insanların katkılarıyla, artık içinde bulunduğum durum. gariptir kadına, erkeğe, insanlığa şiddet, hatta bir şehre atom bombası atılsın, ona bile ruhsuzum. sevdiklerim, değer verdiklerim hariç, umrumda olmuyor. herhangi birisiyle konuşurken, bir konuda birisi bir şey desin, anlamaya çalışıyorum karşımdaki insanı ve o insanla muhabbetimi hemen kesiyorum. canı cehenneme.
 • 00000
 • üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu. henüz istisna görmedim.
 • doğum günümde mum üflerken dileyeceğim karakterdir. nolur allah'ım beni umursamaz yap.
 • İllaki umursuyordur ama bunu başkalarına belli etmiyordur. Herkesin bir derdi vardır şu hayatta.
/ 2