hayvanlar öldürülmesin duyarı kasmak

 • Genellikle kurban bayramı vakitlerinde vuku bulan olay. "Hiçbir canlının hiçbir canlıya kurban olmadığı bir dünya dileğiyle, mutlu bayramlar." gibi kutlama mesajları atarlar.
 • muhtemelen burger king'de king menü hüpletirken hiç aklına gelmeyen konudur, büyük ihtimalle teknoloji ilerlediği için etlerin burger halinde ağaçta yetiştiğini düşünüyorlardır. biz içimizi temiz tutalım, başka türlüyse artık o da kendi bilecekleri iş.

  o değil de bayramda büyükleri aramayı unutmayın arayın onların da bayramı bayram olsun
 • duyar kasıp twitter adresini vermenin başka bir şeklidir.
 • Popülarite kazanmış ve çok çok büyük bir kısmı samimiyetsizlik kokan afişize etme yöntemidir. Ama tabi burada öldürmek var öldürmek var arkadaş. Bende tavuğu yolmadan önce canlı canlı kaynar suya batırılsın, midyeler canlı canlı kaynatılsın, derisi kullanılacak hayvan dövülerek öldürülsün demiyorum. Bu konularda bence de daha çok daha hassasiyetli davranmalıdır. Hatta farkındalık oluşturulmalı. Ama bu hayvan öldürülmesin değil en doğru şekilde öldürülsün demektir.
 • tecavüz bile edilirken öldürülmesini kimse takmıyor artık. o yüzden bu başlıkta bir önem taşımıyor.
 • yapılan hareket, savunulan görüş doğru ya da yanlış olabilir buna bir şey diyemem. ama bir insanın düşüncesine, inandığı şeylere "duyar kasıyor" deyip o insanı aşağılayamazsın. Bırak o da öyle söylesin, düşünsün, yaşasın. "Duyar kasma" deyip kendi duyarsızlığınıza kılıf bulmayın yeterrrrrr!
 • Sana tamamen katılıyorum
 • Türkiye, vahşi yaşam açısından zengin bir ülke, dağlar ve çöl, orman bozkırları ve ormanları, deniz kıyısı var (tüm bunları YouTube'da izleyebilirsiniz veya youtube video indir kullanarak en ilginç videoları kaydedebilirsiniz). Doğal koşullar zengin bir faunaya karşılık gelir. Üç kıtanın özelliklerini birleştirir: Asya, Avrupa ve Afrika. Türkiye'nin faunası çöl-bozkır ve dağ türlerinin bolluğu ile ayırt edilir - bunlar ayılar, vaşaklar, su samuru, tilki, deve, manda ve son derece nadir leoparlardır. Pontus ve Toros yamaçlarındaki büyük ormanlarda kızıl geyik, alageyik, karaca ve yaban domuzu bulunur. Bozkırlarda ve orman bozkırlarında - Afrika'da bulunan fauna. Burada zarif leopar şişman bir orospu üzerinde bulunur, bir çakal küçük bir koşu ile çalışır. Bozkır vaşakları yaylalarda bulunur.
 • bunu söyleyenlerin itinayla duyarını kasarım, her zaman bizim kahveyede beklerim.
  ya bir canlının öldürülmesinin nesi güzel olabilir? inancımızda Allah(c.c.) tamam kurban kesin demiş, bizde kesiyoz, ama durduk yere kedi öldüren canilere laf etmeyelim mi? sokak hayvanı tekmeleyenlere ses etmeyelim mi? doğadaki vahşi hayvanları öldürüp, üzerlerinde fotoğraf çektiren ve hayvanları orada bırakan canilere eyvallah mı desek?
  nerden tutarsan tut olmadı dimi?
  saçma cümledir.
 • mesele hayvan değil, her şeyden duyar kasmayı seviyoruz.
  ses edemiyorlar diye hayatlarını istediğimiz gibi sonlandıramayız.
  caydırıcı bir yasa çıkmadığı müddetçe önü alınmayacaktır öldürmenin ve bundan duyar kasmaların.