harry potter ve lanetli çocuk

 • orijinal ismi harry potter and the cursed child olan harry potter serisinin yeni ve sekizinci kitabı. temmuz 2016'da çıkmıştı ve tiyatro oyunları filan derken bu büyü dünyasının meraklılarını heyecanlandırmıştı. şimdi 2 kasım 2016'da türkçesi de tüm kitap evlerinde olacak. hem kitap satan mağazada bir lojistikçi olarak hem de harry potter seven biri olarak merakla bekliyorum.

  fakat şu var, kitabın ingilizce aslını gördüğüm için 'ay sahne metni özel baskısıymış' diye sevinmeyin. zaten bu kitap iki parçadan oluşan bir tiyatro metni olarak ortaya çıktı. türkçeye de bu şekilde çeviriliyor. warner bros filme dökmek istiyormuş bu filmi gibisinden şeyler okudum fakat galiba daniel radcliffe harry potter'ı oynamayı kabul etmiyormuş bla bla bla. zaten o adam değil de başkası oynarsa harry'i at çöpe gitsin filmi.
 • İlk entry'sinde "galiba daniel radcliffe harry potter'ı oynamayı kabul etmiyormuş " kısmını okuyunca gülmeye başladığım başlık. Adam bıktı artık herhalde, millet sokakta görünce "o ma gaat, itz heriiii" diyorsa demek hehe
  Bu arada ciltlisi dudak uçuklatan bir fiyata sahip kitaptır. 63 lira! wöh! heri'yi severim ama o kitaba o parayı vermem. Bence var ya ince kapaklısının fiyatı daha makul görünsün diye yapılan bir oyun bu. Arkadaş, Harry Potter serisinin kitaplarının hemen hepsi pahalı zaten. Para mı basıyoruz biz burada? (bkz: kum gibi parası olmak) Ben ağlayarak vize çalışmaya gidiyorum... (bkz: ders çalıştığından her yerde bahsetmek)
 • Kitabı ön siparişe açılmıştır.
 • 2 kasımda Türkçeye çevrilmişinin dağıtıma başlanacağı kitap. kitabı yine sevin Okyay, kutlukhan kutlu ikilisi çevirmiş. Fiyatı da diğer hp kitaplarına göre oldukça uygun görünüyor. Kitabevleri ön sipariş alıyor şu sıralar.

  Edit 1: bugün elime geçmiştir, bir sırlar odası sayfası kadar gibi görünüyor ama yazılar büyük, bir de tiyatro metni olduğundan bu gece tek atarım ben buna :D ikinci editi de okuduktan sonra yazarım.
  edit 2: Kitap fena değil, sizi yine o sihirli dünyaya götürdüğünü hissediyorsunuz ama

  ----------------------- Spoiler -----------------------------------------

  Madem zaman kavramı üzerine yoğunlaşılacaktı daha efsane bir şey beklerdim. bir sürü örneği var bu kitaptaki zamanda oynamalar oldukça basit kalmış.
 • Etrafımdaki herkesin ingilizcesini okuyarak, kitapçılarda çok satanlar listesine orijnal diliyle girerek aslında tüm türkiye' nin ingilizce bildiğini, sadece benim bilmediğim gerçeğini yüzüme çarpan kitap.

  (bkz: 2 kasım' ı beklemek)
 • Yıllar sonra çıkan hp kitabı. Hafta sonu fantastik canavarlar filmine gittim ve şimdi bu kitabı okuyorum. Yeniden hp evrenine dahil olabilmek çok güzel. Kitabı bitirince editleyip yorumlarımdan bahsederim
 • Kitapta o eski Harry Potter dünyasını bulsam da çok saçma bir dünya olmuş olmamış hatta. Orijinal dilinde bunu daha da belirgin şekilde hissedebiliyorsunuz. Yazacak çok şey var. Spoiler vermek istemiyorum bu yüzden susmayı tercih ediyorum.