halil sezai'nin 67 yaşındaki adamı dövmesi

 • sanatçı müsveddesi

  ezan mı okuyorsun sen diyip daha da çok vurmaya devam ediyor

  umarım gerekli merciler de bu olaya müdahil olurlar.
 • insanları bir başkasının inançları, ibadetleri, düşünceleri niye bu kadar ırgalıyor ki? ya da şiddetle karşılık verecek kadar nasıl kinlenmiş olabiliriz? şiddet sizin rahatsızlığınıza çözüm mü? bir insanın inancı birini niye bu kadar rahatsız eder ki?

  tek dileğim ; insanların birbirlerinin inançlarına, düşüncelerine, yaşayışlarına müdahil olmaması. lütfen herkes kendi hayatına baksın artık noooluuur.
 • Görüntüleri izledim, savunulacak bir tarafı yok. Sebebi ne olursa olsun, yaşlı ve kalp hastası bir insana bu şekilde fiziksel olarak saldırmak çok yanlış. Adam ısrarla kalbini tutmasına rağmen saldırısına devam etmesi de, Halil sezainin hayvanlığını gözler önüne sermiştir. Allah korusun o an kalp krizi geçirip vefat etmiş olsa ne olacaktı? Yanındaki davarlara da ayrı kıl oldum, insanlığınıza tüküreyim. Yapma etme yaşlı adam abi, bırak boşver demeyede mi diliniz varmadı? Sanatçı dediğimiz insanlar göz önünde oldukları için yaptıkları güzel davranışlarla insanlara örnek olmaları gerekirken, karşımıza nelerle geliyorlar. Yazık.. benim gözümde bu insanımsı şeyin sanatçılığı bu görüntülerden sonra bitmiştir. Umarım herkes için öyle olur.

  Tanım: çoğu delikanlının “ulan keşke bana denk gelseydi de erkekliğini o zaman görseydim” dediği bir adet sözde sanatçının hayvanlığı olayıdır.
 • halil sezai olaya dair twitter hesabından açıklama yaptıktan sonra hesabını kilitlemiş. açıklama fotoları halen google'da kısmen çıkıyor.

  yaptığı açıklama şöyle (yazım yanlışları kendisine ait):

  "olayı şöyle özetleyeyim de siz yine linç e devam edin; evet 65 yaşında bir adamla kavga ettim. kavga ettim diyorum çünkü daha önce defalarca bu abimizin 'gelin lan' lı tekliflerini reddettim.Güldüm geçtim. İkiz bir villa da yan komşumuz oluyor kendileri.oğlu ile beraber yaşıyorlar.biz yönetmenimiz aytaç ağırlar ile beraber orada 6 kişilik bir ekiple youtube formmatı hazırlıyoruz.yemek talk show u.konuk alıyorlar yemek yapıyor sohbet ediyoruz. fakat maalesef 5 aydır 1 bölüm bile çekemedik. maddi zararı geçtim manevi olarak burnumuzdan getirdi. çünkü bu 65 yaşında ki abimiz yönetmenimiz ile olan hüsumetinden dolayı bi


  edit: inanılmaz. o kadar yazdım, ama hepsini göndermedi. inanılmaz. ibreti alem için burada bırakıyorum bu entryyi...
 • resmen toplum mühendisliği. milletimizin güzel özelliklerinden bir kaçı, yaşlıya el kalkmaz, eşi yanındaki ile kavga edilmez, hatırı olan (büyüğü, aile adı vs) eşşek olsa hatırına bağışlanır, etrafta çoluk çocuk varsa kavga edilmez.
  bu milletin her güzelliğine oynuyorlar.
  hatta kadına şiddet kapsamında ünlü isimlerinde kullanıldığını düşünüyorum.
  rahmetli aytunç altındal milletin zihin haritası çıkarılıyor demişti.
  arkasından tespitler üzerine operasyonlar başladı.
  bu teori ile ilgisi olmasa bile, bir ünlünün bu kadar basit bir çiğlik yapmaması lazım.
 • yanlış olan bir davranıştır. Evet kavga olayının öncesinde bir husumet olmuş olabilir. evet tahrik söz konusu olabilir. ama bu açıklamalar hiçbir zaman kendi kusurunu, hatalarını örtmez. bir olayda bir taraf tamamen haksız ya da haklı olmayabilir. önemli olan kendi hatalarını kabul etmek, yaptığının yanlış olduğunu kabullenip özür dilemek gerekli. özrü de başta kusurun doğrudan mağduru olana karşı, sonra dolaylı yoldan mağdur olanlara karşı yapılması gerektiği kanaatindeyim. bu olayda önce amcadan sonra toplumdan özür dilemesi gerekirken, attığı tweet ile önce kendi haklılığını ön plana çıkarmaya çalışıp, sonra da içten olmayan ve yine haklı çıkmak için dilenen bir özür var ortada. dediğim gibi evet amcanın da kusurları olabilir, tahrikleri söz konusu olabilir. Ama bu halil sezai'nin yaptıklarını haklı kılmaz. "beni tahrik etti, ben de tecavüz ettim" diyen bir şahıs ile "tahrik etti evini odunla bastım, yetmedi tekme tokat dövdüm" diyen kişi arasında aslında hiçbir fark yok düşünce olarak. Sadece işlenen suçun kanundaki karşılığı farklıdır.
 • açıklaması bana makul geldi. tabi makul gelmesi şiddet içeren davranışlarda bulunabilir demek değildir.

  videoyu bir kere izledim ve izlediğim videoda ses yoktu. haberde ise şikayetçi tarafın beyanları vardı: "ezan mı okuyorsun lan" dedi, "kalbim var dedim, ama vurmaya devam etti"... Bu beyanların gerçekliği kavgalıların birbirini karalamaya çalışacağı için göz ardı edilmelidir.

  halil sezai'nin şarkılarını sevmeme rağmen kendisine o garip sümsüklüğü nedeniyle çok ısınamamıştım. halen de aynı düşüncedeyim. kendisinin uyuşturucu madde kullandığını bile düşünüyorum.

  durumun ne olduğunu -görüntülerin tamamını izlemediğimi düşündüğüm için- bilmiyorum. ama bir insan ne kadar sinirlenirse sinirlensin bu kadar şiddete başvurmamalıdır. halil sezai'nin açıklamasındaki bir durum varsa yasal yollarla bir çok şey yapılabilirdi. aynı şekilde kavganın diğer tarafındaki kişi için de durum geçerlidir. yasal yollarla işini halletmeye çalışabilirdi. karşı taraf ses çıkarıyorsa polis-zabıta çağırıp rapor tutturabilirler yani.

  sözün sonu; halil sezai'nin işin aslı anlaşılmadan linç edilmemesi gerekiyor. aynı şekilde diğer tarafında linç edilmemesi gerekiyor. bu tür olaylar twitter (ya da blog sözlük, ya da ekşi sözlük... vb.) mahkemelerinde değil T.C. mahkemelerinde çözülmelidir. Şiddet hiç bir şeyin çözümü değildir. olmamalıdır.

  ek:
  185105 sayılı entrydeki videoyu izlediğimde yine ses olmadığını gördüm. üstüne üstlük görüntüler başladığında bir kameradan doğrudan görüntü alınmış gibiyken sonrasında bir ekrandaki görüntünün kamerayla çekildiği görülecektir. Kopyala yapıştır olduğu da bellidir. Sürecin tamamı izlenip değerlendirilmelidir.
 • Özrü kabahatinden beter bir olay. Böyle rezillik olmaz. Varsa bir durum gider adli makamlara şikayetçi olursun. Her önüne gelenin gücünün yettiğine el kaldırması serbest ise buyursun gelsin zira ben fevkalade ezan okurum.