ghulabania'nın uçurulması

15 entry daha

 • Yaş 19: tek yol devrim, yaşasın marksizm!
  Yaş 29: beyler önlisans kpss'den 65 aldım atanır mıyım?
 • (bkz: dunning kruger sendromu) alayım bir dal bundan. Yukarıda moderatör hanımın dediği gibi kimse vazgeçilmez değildir. Bir hafta on gün sonra bende gideceğim, tutup böyle şeyler yazılmaz. Selametle kendinize iyi bakın yazar giderim yok onu deniz gezmişe benzetiyordum yok şuydu buydu ne kadar boş geldi bana. Tamam kan kaynıyabilirde coşmamak lazım genco hadi selametle şimdi.
 • soru eklerini ayrı yazamayıp temel ilkokul dil bilgisi kurallarına hâkim olmadığını gözler önüne seren bir yazarın sözlüğün %90'ını boş kafa olmakla suçladığı bir başlık. değil "mi?"
 • bir ergen oğlan mıymıylanmasıdır, itibare layık değil ama gülmek için okunabilir. sonuç;(bkz: blog sözlük airlines iyi uçuşlar diler)
 • takip ettiklerime bakınca gördüm niye takip etmişim acaba hiçbir fikrim yok. Başlık hörtletmekten de nefret ederim aslında.

  Sezer başkan bana kızmaz ise başlık formatını kenara bırakıp şu kendini çok beğenmiş arkadaşa saydırmaya geldim. olay ne, ne olmuş ne bitmiş hiçbir fikrim yok ama sen kimsin ki burada olan onlarca insanın emek verdiği onlarca bloga 'boşsunuz' gibi bir hitapta bulunabiliyorsun arkadaşım? '19 yaşında en olgunmuş.' laflara bak sen. Şu ibfde okuyup (okuyanlar üstüne alınmasın sözüm meclisten dışarı) her şeyden bihaber olan içi boş, ergenlikten çıkamamış, kendini kanıtlamaya çalışan kızlardan bir gram farkın yok.

  zaten gerçekten olgun olan,entelektüel olan insan 'ben öyleyim!' demez. Etrafındakileri der ona. karşımıza geçmiş ben öyleyim diyorsan zaten içi boş bir tenekeden farkın yok demektir benim nazarımda.

  'buyumm, şuyum...' diyorsun da insan emeğine verilen değerden bihabersin. Olay ne bilmiyorum ama en doğru olanın yapıldığına adım kadar eminim. İşte arada iki üç ergen de gelip cırlıyor böyle.

  Bunları bir olasılık okuyorsan ki arkadaşım sana tavsiyem git bir bak aynaya. Kendini dağların yukarısında göreceğine ne kadar küçük, cahil ve bilgileri öğrenmeyi bir insan ömrünün yetmeyeceğini anla.

  Bir şeyler demek istiyorsan blog hesabım orada. Gider mail atarsın.

  Senin gibi tiplerden çok var üniversitede.'en olgun benim.En harika benim.Hepiniz malsınız.' Ve ayıptır söylemesi ben onları öyle bir yerin dibine sokuyorum ki geri kalan eğitim hayatları boyunca kendilerine gelemiyorlar.

  Klavye artistliğini bırak, kendini geliştir biraz.

  Hadi eyvallah.
 • (bkz: #69216)

  ahahaha çok güldüm sezer başkan.

  Tanım: Saçma sapan olaylar zinciri.
 • rastgele sayfa yenilerken denk gelinebilecek bir başlıktır.

  hepsini okudum ve bu başlıktan mükemmel aforizmalar çıkabileceğine karar verdim. ulan mükemmel giydirmeler var ahahshads bu başlık tüm blog sözlük ahalisi tarafından okunmalıdır.

  o zamanlar 19 yaşındaki bir kardeşimizin arkadaşının uçmasıyla başlıyor sanırım olaylar. herif giydirmeli entry yazıyor ve diğerleri de karşılık veriyor. gerçekten inanılmaz. (bkz: vay anam serhat neler dönmüş yav)

  not: aşağıdaki bakınızları verirken tekrar okudum tüm başlığı. ve ulan siz ne yapıyorsunuz moduna girdim. bu başlıktaki entrylerin %90ı bonboştur. fdsfhgdsdf. karşısındakini aşağılamaya yönelik entrylerdir. herkes yapmış ben de yapayım.

  hadi eyv selametle.

  yaptım gg.

  şimdi çıkardığım sözleri sizlerle paylaşacağım.

  (bkz: bloglarınızda bomboş ayrıca heberiniz olsun)
  (bkz: sözlük yazarı olmak birikim ister donanım ister entellektüellik ister)
  (bkz: ben 19 yaşında bir öğrenciyim bu yaşımda çoğunuzdan daha olgunum bu kadar da netim)
  (bkz: biz gidersek bu sözlük biter haberiniz olsun)
  (bkz: güzel olacağı kesindir ama cehalet içinde geçer burası popüler kültür zırvalarsınız anca)
  (bkz: sezer uçur beni)
  (bkz: eskiden kibirliydim şimdi tamamen kusursuzum)
  (bkz: kimse vazgeçilmez değildir)
  (bkz: ne güzel şeysin sen yaşın 19)
  (bkz: genç, atarlı, kanı kaynayan bir kardeşimiz)
  (bkz: eleştiri kaldıramayan, karşıt fikirlere kapalı, insanların bloglarındaki emeklerini hiçe sayan, üslupsuz, kendini dev aynasında gören insan)
  (bkz: tam ergen tribi)
  (bkz: ben bu internet kafeye gelmezsem arkadaşlarımda gelmez batarsınız bana beleş masa aç)
  (bkz: genç adam ben sana 10 sayfada yazarım ama sen önce iki satırda ne demek istediğimi anla)
  (bkz: yaş 19: tek yol devrim, yaşasın marksizm!)
  (bkz: yaş 29: beyler önlisans kpss'den 65 aldım atanır mıyım?)
  (bkz: bir ergen oğlan mıymıylanmasıdır)
  (bkz: ergenliğin 23 yaşına kadar sürdüğünün kanıtı)
  (bkz: 19 yaşında en olgunmuş)
  (bkz: şu ibfde okuyup her şeyden bihaber olan içi boş, ergenlikten çıkamamış, kendini kanıtlamaya çalışan kızlardan bir gram farkın yok)
  (bkz: 'buyumm, şuyum...' diyorsun da insan emeğine verilen değerden bihabersin)
  (bkz: senin gibi tiplerden çok var üniversitede)
  (bkz: ayıptır söylemesi ben onları öyle bir yerin dibine sokuyorum ki geri kalan eğitim hayatları boyunca kendilerine gelemiyorlar)
  (bkz: klavye artistliğini bırak, kendini geliştir biraz)
  (bkz: tamam kan kaynıyabilirde coşmamak lazım genco hadi selametle)
  (bkz: herkesin bloğuna da tek tek girip bakmış ve 3 bloğu beğenmiş olması işsizliğinin bir göstergesidir)
  (bkz: bu ne saçma iştir yahu)
  (bkz: herkes cep boy alaattin çakıcı, sedat peker kesilmiş)
  (bkz: ezici çoğunluğu muhalif olan bu platformda her şeye evet diyeceksek malum kitleden ne farkımız kalır)
  (bkz: bu sözlüğün yüzde 90'ı boş kafalarla dolu)
  (bkz: soru eklerini ayrı yazamayıp temel ilkokul dil bilgisi kurallarına hâkim olmadığını gözler önüne seren bir yazar)
  (bkz: onların dostluk anlayışları böyle, bizde mezara kadar)
  (bkz: jefferson'un sözlük için çabaları)
 • selam sayın muhteşem bloglara sahip sözlük yazarları ben jefferson. entrymin arkasındayım. ve tekrar ediyorum bu sözlüğün yüzde 90'ı boş kafalarla dolu. neden geri döndüğüm hakkında kimseye hesap vermek zorunda değilim. ama bu konuda küçük bir özet gerekirse; bir dost ricası üzerine tanıdığım güzel insanları özlediğim için döndüm. sözlük çok güzel insanlar barındırdığı gibi, zıttı bir durum da söz konusu. bunu anlamak çok zor değil, içeriğe kısa bir göz gezidirip objektif bir muhakeme yaprak bu sonuca ulaşabilirsiniz. boşsa ne işin var demeyin, sebebini yazdım bazı insanlar var, sevdiğim insanlar bunlar... onlar için. jefferson rumuzu ile yazarken, elimden geldiğince içeriğe katkıda bulunmaya çalıştım insanların dikkatlerini yararlı şeylere çekmeye çalıştım sözlüğün üzerindeki forum havasını kaldırmak için çaba sarfettim formata dikkat çektim hoşgörülü oldum. ama o son olay beni çıldırttı.
  bu arada 20 oldu benim yaş ve hala ergenmiyim diye merak ediyorum aydınlatırmısınız.
 • üzerinden 6 ay geçmiş, kimsenin gıkının çıkmadığı bir olay halindeyken kuyuya atılan taş sonucu herkesin birdenbire che guevara kesildiği bir durum olmuştur. kiminiz bitirim ağzıyla racon kesmeye falan kalkmış, kiminiz eleştirdiği isnadın aynısını kendisi yaparak hakaretamiz konuşmalarda bulunmuş. bu ne saçma iştir yahu, şahsa hitaben entry yazmanın formata aykırılığını falan geçtim, bu adamların yeni rumuzları belli, atarsınız mesajınızı rahatsızlığınızı belirtirsiniz. herkes cep boy alaattin çakıcı, sedat peker kesilmiş. hayreti mucip.

  bakın kardeşler. bu kişiyle hukukum olması bu konuşmayı yapmamda söz konusu değildir. gerçekten "bir ergenin isyanı" olarak telakki etseydiniz bu kadar canhıraş bir şekilde aylar sonra olayı ısıtıp laf çakmalı entry işine girmezdiniz. hepimiz her olayda "en doğrusunun yapıldığına" kani olacaksak madem kapatalım dükkanı gidelim buradan? ezici çoğunluğu muhalif olan bu platformda her şeye evet diyeceksek malum kitleden ne farkımız kalır? "tayyip erdoğan bir iş yapıyorsa doğrudur kardeşim, ben anlamam maddeden şeyden" diye böğüren dayıdan ne farkı var bunun?

  entrysine gelecek olursak, evet bu kadar nobran olmaması gerekirdi kabul. kendini bu kadar ön plana çıkarmaması daha uygun olurdu bunu da kabul ediyorum. anladığım kadarıyla hepinizin ortak rahatsızlık duyduğu nokta "bloglarınız bomboş" sözü. fazla peşin bir ifade, ama olayın bir de şu boyutu vardır ki; eğer ben, ahmet, mehmet veya x kişisi ortaya bir şey koyuyor ve paylaşıyorsak, bunun anlamı "ey dünya ben bunları söyledim beni duyun" demektir. benim sadece tanım içeren onlarca entrym savunduğum bir başka fikir birilerini rahatsız ettiği için seri kötülendi, tıpkı az önceki gibi. ben bundan da asla rahatsız değilim. keşke beni kötüleyen arkadaşlar mesaj da atsa "şunu şöyle söylemişsiniz ama bu iş böyle" şeklinde, medenice tartışsak.

  yalnizamaozgur arkadaşımızın entrysinde "senin gibi tiplerden çok var üniversitede.'en olgun benim.en harika benim.hepiniz malsınız.' ve ayıptır söylemesi ben onları öyle bir yerin dibine sokuyorum ki geri kalan eğitim hayatları boyunca kendilerine gelemiyorlar." sözünün, jeffersonın benim de fevri bulduğum ifadelerinden hiçbir farkı yok hatta farklı olarak doğrudan şahsa yönelik hakarete yaklaşan sözler var. sezer'e serzenişte bulunmuşsunuz fakat kendisine teşekkür etmeniz gerekir ki bunları yapmanıza cevaz veriyor. hepinize teessüf ederim.

  son noktada, -bir kez daha söylüyorum-, bahsettiği 10 yazarın arasında olmamla, veya kişisel hukuğumun bulunmasıyla hiçbir ilgisi yoktur. burada görüşlerine taban tabana zıt bile olsam, bir insan hakkında böyle şeyler söylenmesini doğru bulmam sonuna kadar da karşı çıkarım. herkesin cevap hakkı vardır. mesaj kutum herkese açıktır. sözlüğün kalitesi düşmektedir, fevri hareketler buraya puan kaybettiriyor. bir lağım çukuruna dönen ekşisözlüğün kaderiyle ortak olmamalı. tartışma her zaman olmalı fakat -iki taraf için de- bu şekilde değil.

  hadi eyvallah.
 • deniz gezmişi hatırlatmıştır bana.
  sözlükte herşeye insanca tepki verip şikayetlerimi insanca dile getirdim ama bu kadarı fazla. sözlükteki kemik yazarladandı arkadaş. iki satırlık entryleri yoktu, sağlamdı. facebook fotoğraflarının altına yorum yaor gibi entry girmiyordu. kemik kitle diye bahsettiğim kesim zaten toplasan 10 kişi yok gerisi yalan. hatta hiç çekinmeden bir kaçını paylaşıyım;

  azazator
  doğrudan demokrasi uyugulaması
  5eçeyrekkala
  sekizincivecihi
  devrik devrimci
  timsword
  gereksizadam
  çıplakyazar
  ve son olarak
  ghulabania(idi)
  can dostum
  waitsullah
  birazdan okuyacağınız yazı üstte belirttiğim yazarlardan hiçbirine itafen değildir. onaların yeri ayrıdır. sözüm diğerlerine.
  bunlar dışındaki yazarlar. blog reklamı yapapıp boş boş forum kasmaya gelmişler. tanımdan heberleri yok.
  hepsi dunning kruger sendromu'dan müzdarip. bloglarınızda bomboş ayrıca heberiniz olsun. aralarında işe yarar olanlar sezerin, çıplakyazarın ve lacivertin blogları gerisi bi halta yaramaz hepsine baktım. sözlük yazarı olmak birikim ister. donanım ister. entellektüellik ister. saydığım yazarlar dışında hiç birinizde yok bunlar haberiniz olsun.
  ben 19 yaşında bir öğrenciyim bu yaşımda çoğunuzdan daha olgunum bukadar da netim. sözlükte aktif olan çoğu yazarla az çok muhabbetim vardı çıkardığım sonuç budur. hepiniz yukarda linkini verdiğim sendromdan müzdaripsiniz.
  şimdi sezerden son isteğim beni de uçurmasıdır.
  yukarda saydığım yazar kardeşlerimi yoldaşlarımı abilerimide arkamdan bekliyorum haberleri ola. severim hepsini ayrı ayrı. biz gidersek bu sözlük biter haberiniz olsun.
  şimidi siz gidince daha güzel olacak diyenlere; bi bakın bizden önceki başlık ve entrylere derim. güzel olacağı kesindir ama cehalet içinde geçer burası popüler kültür zırvalarsınız anca.
  şimdiye kadar tüm entrylerimi imlaya, yazım kurallarına uygun girdim. bu kuralsız son entrymde size armağan olsun.
  boş bloggerlar.
  buda ghulabania'nın bende bi isteğidir.

  cahillikle ve popüler kültürle kalın hatta içinde boğulun.
  sezerden son bir isteğim de sözlükte en çok entry girilen başlıkları çoktam aza sıralayan bi liste yapmasıdır. ne halt yediğinizi o zaman görürsünüz.

  ayrıca demirchess malın tekidir. haberiniz ola bi kaç mal daha var adları aklımda değil.

  yukarıda nicknamelerini belirttiğim yazarların hepsinden bu fevri entry için özür diliyorum beni unutmasınlar diyorum. bu sözlükte bu vakte kadar sabredip durduysam onlardan daha fazla şey öğrenmek içindi ve dostluğun ne olduğunu bile insanlardı. sezer uçur beni

  not: şimdiye kadar girdiğim bütün entryler, sözlükte online olduğum bütun süre mobil bağlatıylaydı. yaptığım iş zordu yani. ben öyle gönül koymuştum bu işe.

  Tek yol devrim.
  Yaşasın marksizm.

  Edit: mallara bi ekleme daha
  bloggokhantekin
15 entry daha