gereksizistatistiklersilsilesi

26 entry daha

 • Adına son derece yakışır bir blog olmuş güzel kardeşim. Peki bana ne kadar faydalı oldu?
  Başta okurken " vay be bunlar mı oluyormuş biz dümdüz yaşarken" dedim. Sonra düşününce bunları bilmek bana pek birşey katmadı açıkçası. Okurken sıkılmadım lakin ben neden bir şeyleri yazarken kaç harfe dokundum, günde kaç kere işedim, kaç saat ekrana baktım diye bilmek yorucu geldi bana. Yeteneğin var ama daha "gerekli" düşün bence. Yolun başındasın konseptini değiştirebilirsin.
  Ayrıca insanların fikrini alman ve onları göz önünde bulundurmanı tebrik ederim. Başarılar..
 • Sarf edilen her bir baytın internet israfı olacağı saçma sapan bir web sitesi.

  (bkz: deli konuşuyor susun konuş deli)
 • O kadar uğraşıyorsun ama kafanda kaç tane saç teli var daha hiç saymamışsın, kaç tanesi Kırık, kaç tanesinde renk tonu farkı bunlar olmadan yaptığın iş çok anlamsız bir sonraki yazını bu serüven için yaz tamamlamadan da mesaj felan atma. Hadi göreyim seni
 • "merhaba'nın gücü" etkileyici olmuş. En azından yaşam rütinleri arasında iletişimin ve insanlara farkındalığa işaret etmiş. Diğer konulara nazaran elle tutulur bir yanı var, eline sağlık. Anlayamadığım şey neden bu kadar sayıyı ve bu sayıda neler yaptığımızı bilmeliyiz. Bir hocam "anlayamadığın şeylere fazla kafa yorma" diyerek ironi yapardı. Biraz onun gibi oldu :)
  Başarılar dilerim
 • Sabrını tekrardan takdir ettiğim yazarın bloğudur.. Şimdi ben sayısal verilere birazdan fazla irite olduğumdan bu tarz keskin veriler beni çok sıkıyor ve strese sokuyor. Lâkin yazar arkadaşım, bu özverili çalışmanı takip edenlerin çoğalmasını ve sabrının devamını içtenlikle dilerim. Yanlış anlama ben sözelciyim ondan geriyor beni. Pek haşır neşir olamadım. Bir de ilaveten üslup olarak "sıçtım" demek yerine "tuvalete çıkıyorum" şekliyle söylemeni dilerdim. Ben biraz fazla takılıyorum bu tarz konulara affola. Demek istediğim, insanı hayrete düşürüyor ama benim gibi sözelci arkadaşları tabiri caizse "manyak" edebiliyor. Başarılarının devamını diliyorum, güzel ve araştıracak konular bulman dileğiyle :)
 • Oldukça yaratıcı ve ilginç bir proje takipteyim.
 • yazarın ricası ile ikinci kez blogunu okudum, yine kendi ricası ile düşüncelerimi buraya yazıyorum, daha önce de söylediğim gibi yazıda istatistik yok, sayısal veriler var, herhangi bir şeyin yine herhangi bir şey ile kıyası yada oranı yok, misalen merhaba dediğim 10 insanlardan 8 i merhaba dedi 2 si deli mi bu dercesine baktı, bu bir istatistiki veridir, okuyana hiçbir faydası yok diyemiyeceğim, evet insanlara merhaba demek güzel ama bunu söylemek için çişinin rengini yada kaç barfiks çektiğini yada kaç taytlı kadını süzdüğünü bilmemize gerek yok, son olarak, sözkonusu son yazısını okuduğum için, daha önce üşenip okumadığım kitap, dergi, köşe yazısı, makale vb nin yazarlarından huzurunuzda özür diliyorum.
26 entry daha