gereksizistatistiklersilsilesi

 • yeni bir blog denemesi üzerine çalışmışlar amaç herşeyin istatistiğini tutup farkındalık yaratmak. kısa bir tanıtım yazısıyla merhaba demişler güzel de olmuş bence desteklerinizi bekliyorlar. linki de şöyle bırakayım https://gereksizistatistiklersilsilesi.blogspot.com ayrıca 2. yazısı ile ruh hastalığı boyutunu başka bir seviyeye çekmişler.
 • selam mersinli arkadaşım! giriş olarak başarılı,devamını okumayı dilerim :)
 • çılgınsal :) açıkçası benim de aklım karıştı ve birazcık yorucu buldum..
 • Fazlasıyla ilginç bir blog çalışması olmuş. Öncelikle takdire şayan bir sabrınız var sayın yazar. Zira ben okurken yoruldum hahahahshahaha
  Arı motifi çalışkanlığınız ve zekanızla birleşmiş olacak ki bunca veriyi kaydetmeye çalışıp, bir yazıda birleştiriyorsunuz helal olsun! Ama sağlığınızı etkilemesine izin vermeden bu verimliliğinizi artırın. Değişik kokular alıyorum, haydi hayırlı olsun diyelim çikiletamızla :))
  Başarılarınızın devamını dilerim efendim :))
 • Genç arkadaşımız bize blogunda önemsiz gibi görünen fakat zihnimizi uyanık tutan nümerik verileri kodlama alışkanlığını öğretiyor.

  Yani günlük hayatta attığımız adım, uyduğumuz uyku gibi önemsiz görünen hadiseleri sayıya vurduğumuzda olayın nasıl akıl almaz bir hâl aldığını yazdığı yazılarla oldukça güzel kanıtlamış.

  Tek kelimeyle Helal olsun diyorum.
 • Allah kolaylık versin hakikaten yaşayıp gitmeye o kadar dalmışız ki çoğu yaptıklarıma dikkat etmem. Ancak okb başlangıcı teşhisi koyulduğu bir dönemde ellerimi kaç saniye yıkadığıma, dişlerimi ne kadar zaman da fırçaladığımı,adımlarımı vb. Sayıyordum. Geçti şükür ama bu blog o zamanı hatırlattı bana. Ellerine sağlık hayırlısı olsun inşallah
 • ilk başta " bu da nesi?" dedirtiyor. fakat güzel bir yöne dikkat çekilmiş, farklı bir çalışma olmuş. günlük hayatta bu detayları dikkate almıyoruz/ alamıyoruz. halbuki vaktimizi de para gibi harcıyoruz. bundan sonra daha bir dikkat edesim geldi.
  başarılı buldum, takipteyiz :)
 • ahhahaahah cok eglendim okurken. ama ayni zamanda biraz yoruldum da. dikkatim surekli dağıldı cunku cok fazla veri var ve satirlari okudukça aklim ustteki satirlarda kaldi istemeden. yine de emeginize saglik, devami olsun insallah. *
 • yorumları okuyunca ilk yazısına göz atma isteğimi uyandıran blog.
  "şuan" söz öbeğini okuyana kadar vaktimi harcadım dolayısıyla bu kısma kadar yorumumu bırakacağım; güzel yorumların aksine eğlenceli veya faydalı bulmadığım bir çalışma olmuş. farkında olan insanlar için yararsızdır belki sadece, o pencereden bakınca da bir kişiye bile dokunsa kârdır diyerek macerasında başarılar dilerim arkadaşa.
  sıradaki yazısından önce gramer çalışsın yine de, ne olur ne olmaz.
  ***
  bu yazıda "86" defa olumlu eleştiri
  "2" defa olumsuz eleştiri yaptım.
  ancak sen*;
  sadece "2" tanesini yakaladın.
 • adına layık bir proje.
 • Sarf edilen her bir baytın internet israfı olacağı saçma sapan bir web sitesi.

  (bkz: deli konuşuyor susun konuş deli)
 • Yazıyı hazırlayan kişinin obsesif kompulsif bozukluğu olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun.
 • Okunası blog. Bu entryde toplam 16 tane 'a' harfi var ve bu entryi yazana kadar 5 tane yazım yanlışı yaptım ve tanım için 2 defa fikir değiştim.
  Edit: edit hariç toplam 17 adet 'a' var olduğunu söyleyen yazarın isyanını haklı bularak herkesten özür diliyorum yine bir şeyleri başaramadık.
  Şu an edit, tırnak içerisindekiler yani Her şey dahil toplam 40 tane 'a' var.
 • okumaya başlamadan önce ilginç ve dikkat çekici gelen bir blog. ancak yazılar bir yerden sonra yoruyor ve dikkat dağılıyor. fikir kötü değil ama sanırım geliştirilmesi gerek, şu haliyle en fazla bir kere daha okurum.
 • Bu kadar boş vaktin varsa yanıma gel kardeş, karnını doyururum sende bir işin ucundan tutup sıkılmamış olursun :))
 • Yazıya girdim ama okumadım başlığı o derece..
 • Adına son derece yakışır bir blog olmuş güzel kardeşim. Peki bana ne kadar faydalı oldu?
  Başta okurken " vay be bunlar mı oluyormuş biz dümdüz yaşarken" dedim. Sonra düşününce bunları bilmek bana pek birşey katmadı açıkçası. Okurken sıkılmadım lakin ben neden bir şeyleri yazarken kaç harfe dokundum, günde kaç kere işedim, kaç saat ekrana baktım diye bilmek yorucu geldi bana. Yeteneğin var ama daha "gerekli" düşün bence. Yolun başındasın konseptini değiştirebilirsin.
  Ayrıca insanların fikrini alman ve onları göz önünde bulundurmanı tebrik ederim. Başarılar..
 • okurken hem bazı şeyleri sorgulamamı sağlayan hem de beni içten içe güldüren bir blog olmuştur kendisi.

  sayılara çok fazla odaklandığım için biraz gözlerimin yorulduğunu söyleyebilirim fakat bundan çok keyif aldığımı da inkar edemeyeceğim.

  yazmayı bırakma socrates33 arkadaşım, birçok duyguyu aynı anda yaşayarak okuyorum.
 • son yazısına daha uygun bir alternatif son eklediğim.

  -'Yaklaşık '20' saniyede '6' ürün diziyosunuz, bu '8' saatlik zaman diliminin ne kadarını kapsıyor?'
  +'Nasıl yani abi?
  -'Yani ortalama gün içinde, tek vardiyada kaç saat kasaya bakıyor, kaç saat mal diziyorsun?'
  +'Abi o değişiyor ya. Ben mesela bugün yoğunluk az diye pek kasaya bakmadım.'
  -'Sence bugün kaç palet mal dizmişsindir?'

  kafasını çevirip gözlerime öfkeyle baktı ve "birader zaten belam **kilmiş bir de sen kafa **kip durma elimde kalırsın" diyerek ürünleri dizmeye devam etti.

  o anda kalkıp beni dövmesi için '4' adım atması yeterliydi ve ben '32.293' saniyedir dayak yememiştim. en yakın hastaneye gitmem '5.702' adım atmam anlamına geliyordu ve bu sürede kafamdan akacak kan '3' litre olacaktı ki bu da ölüm anlamına geliyordu. bu yüzden yürümek yerine taksi tutmayı tercih ettim. en yakın taksi durağını aradım. merhaba dedim.
 • O kadar uğraşıyorsun ama kafanda kaç tane saç teli var daha hiç saymamışsın, kaç tanesi Kırık, kaç tanesinde renk tonu farkı bunlar olmadan yaptığın iş çok anlamsız bir sonraki yazını bu serüven için yaz tamamlamadan da mesaj felan atma. Hadi göreyim seni
/ 2