fringe

 • durup dururken aklıma gelen harika dizi. özellikle ilk 4 sezonundan aldığım tadı başka bir dizide bulamadığım efsane. 5. sezonu diğerlerinden bir tık daha altta kalmıştı; ama ne olursa olsun özletiyor be kendini. üşüyoruz olivia reyiz! zaten fringe bittiğinden beri sen de ortalarda yoksun. başka bir dizide rol alsa da ağız tadıyla izlesek.
 • izlediğim ilk yabancı dizi. ilk 3 veya 4 sezonundan sonra sağlam bozmuştu. ilk sezonlar ayrı bir güzeldi. bana göre dizinin baş karakteri ise walter bishop'tı.
 • Bilim kurgunun şahı.
  Zamanda yolculuk mı dersiniz, zihin kontrolü mü dersiniz efendime söyleyim paralel evrenler mı dersiniz ne ararsanız var bu dizide. Baş karakter olivia dunham gibi yansıtılıyor ama benim için olivia'n8n gözünden Walter bishop ve öter bishop'ın hayatını anlatıyor.
  Favori baş karakterim Walter bishop (iq:200+)
  Favori yan karakterim september (zaman yolcusu, observer)
 • 2013'de bitmesine rağmen legal veya illegal tüm dizi sitelerinde hala en çok izlenme oranlarından birine sahip olan, imdb'de 8.5 gibi bir puana sahip amerikan bilim kurgu dizisi.

  etki bırakacak dizilerden. john noble'ın performansı göz dolduruyor. öyle ki dizi dünyasını takip eden ama oyunculardan bir haber insanlar görünce "aa walter bishop bu." diyebiliyorlar.
 • iyi dizi. kafayı sıyırmış bilim adamı bir baba ile iq'sü çok yüksek oğlunu anlatıyor. bildiğiniz bilim-kurgu. zaman yolculuğu falan da var. değişik icatlar da var. david bowie - the man who sold the world çalıyor bir bölümde.
 • bilim kurgu adına birçok konuyu barındıran ve izlemekten sıkılmayacağınız yabancı dizi. dizi içerisinde kel adamların (observer) olması ayrı bir gizem havası katıyor.
 • Bitişini erteleyeyim diye son iki sezonunu yavaş yavaş izlediğim dizi.
  Başları falan çok güzeldi de son sezon biraz sıktı. Yine de sonuna yaklaşmış olmak üzüyor.