fethi sekin

 • 5 Ocak 2017 İzmir adliye patlamasında 3 terörist ile kahramanca çarpışmış ve şehit düşmüş 3 çocuk babası polis memurudur.

  Bu ülke pek çok kahraman görmüştür elbet. Kendini siper eden, ölmek var dönmek yok diyen kahramanlar çıkmıştır daha önceleri. Ama bu adam, bu yürekli adam, öyle benim diyecek adamların yapamadığını yapıp, hainlerin üzerine giderek son kurşununa kadar savaşmış ve belki de yüzlerce kişinin hayatını kurtarmıştır. Yüzlerce eve ateş düşmesini engellemiş de kendi evine düşmesini bir saniye dahi aklına getirmemiştir.
  Ben seni belki hiç tanımayacaktım bugünkü olay yaşanmasaydı. Hiç duymayacaktım adını. Keşke öyle olsaydı. Hiç tanımasaydım da sen evinde ailenle beraber olsaydın şimdi. Mekanın cennet olsun güzel adam. Seni unutursak kalbimiz kurusun. Vatan sana minnettar. Sana söz bıraktığın yerden biz devam edeceğiz. Söz.

  Şehit fethi sekin'in profili
  Fotoğraf
  Fotoğraf
  Çatışma görüntüleri
 • Başka canlar için kendi canını hiçe sayan fedakâr bir polisimizdir. Allah rahmet eylesin.
 • bir an bile düşünmeden şehadete koşmuş, başkasının çocukları, anaları, babaları ölmesin diye kendi ailesinden vazgeçmiş vatan evladıdır. beynimize kazınmalı bu isimler, tek tek, harf harf.

  şöyle güzel bir yorum okudum; en fazla çekilir bir kuytuya, anons geçer, arkadaşlarının gelmesini beklerdi. kimse de sen neden üzerlerine koşup ateş etmedin demezdi. ertesi gün yapması gereken işi yapar, trafik kurallarını denetlerdi, belki birkaç ceza yazardı. evdeki üç çocuğunu, eşini, anasını, babasını, kardeşlerini düşünür, yoksa ev almayı, araba almayı, varsa model değiştirmeyi düşünürdü. bunların hiç birini yapmadı, şehadete koştu.

  allah razı olsun.
 • Ölüme koşarak giden güzel ağabeyim.
  İnşallah eşine, evlatlarına sahip çıkacağız.
 • 'Babamız evde yok, kapıyı açamayız!'

  Bazı sözler vardır, kulaktan girer, yutaktan süzülür, kanı ısıtır ve löp diye bir yere sıkışır, çıkmaz. Çıkmadığı gibi göz nezlesi misali kaz ayaklarının çukurunda küçük su birikintileri yapar. Hele de bir çocuğun ya da bir annenin dilinden dökülmüşse, ayak tabanlarının zeminine kadar kırık misketler batar içine.. İzmir’de bir kapı çalınır ve tizden bir ses der ki ‘babamız evde yok, kapıyı açamayız!’

  Bazı babalar var ki, başkasının bebesinin tecavüzcüsü, 39 kişinin, 30 binlerin azraili, Afgan, Filistinli, Somalili, Hiroşimalı ve daha nice çocuğun katlinin emir vereni. Akşam evlerine gittiklerinde 'gel çocuğum' diye dizine oturtup Şeker Portakalı okuyanı, ninni söyleyeni, ateşini ölçeni, matematik çalıştıranı… Sabah kalkıp işe gittiğinde uçak kaldırtanı, bomba attırtanı. Akşam döndüğünde mükellef sofranın başına geçip karısına 'eline sağlık' diyeni. Dost meclisinde kadeh kaldıranı, doğum günüymüş, evlilik yıldönümüymüş atlamayanı. İyi babalar, güzel babalar, paralı, güçlü babalar… Bazen eroin satan, bazen kara para aklayan, gıdaya ambargo uygulayıp kan akıtan ama kan yapar diye çocuklarına bol protein tıkan babalar. Evinde çocuğuna kötü örnek olmasın diye silah saklamayan, kapısında bin tane silahlı muhafızı olan gizliden silah pazarlayan babalar. Pedagog tv önermiyor diye her haberde çocukların öldüğü tv’yi açmayan, sanat kulağı gelişsin diye Çaykovski dinletip piyano dersi aldıran babalar. Düğmeye basmayı, pimi çekmeyi, uçkurunu sallamayı seven babalar…

  'Istırap çeken insan bu dünyanın vicdanıdır' diyor bir yazar.Bu
  denklemi kuran da, bu çocuklara kapıyı açtırmayan da işte böyle babalar!

  Köy mezarlıklarında ağaçlara gerilmiş bayraklar altında yatan babaların çocukları, ‘baban bir kahramandı yavrum’ denilen çocuklar, ‘bayrağını sen devralacaksın’ diye başı okşanan çocuklar, yarın unutulacak ve hatırlanmayacak çocuklar yetimliklerinin sebebini bu mutlu adamların yüzlerine bakarak anlasınlar, anlayalım.

  Mutasyona uğramış genleri bırakan spermle baba olunmuyor. Allah spermin de şereflisini versin ki her çocuğun babası Fethi Sekin gibi olabilsin.
  Hep olduğu gibi, başımız sağ olsun!
 • galatasaray sk çok güzel bir açıklama yapmış umarım tüm türkiye çoluğuna çocuğuna sahip çıkar... Allah rahmet eylesin.
 • Kahramandır nokta!!!!!
 • kahraman polisimizin ailesi için kampanya başlatılmış change.org'da. çocuklarının eğitim masraflarını izmir ticaret odası ve izmir ekonomi üniversitesi üstlenmiş bildiğim kadarıyla. bir de biz yine de bu kampanyayı yayıp imzalayalım. hiçbir şey acılarını hafifletemez ama elden de başka bir şey gelmiyor.
  Kampanya metni:
  "Çağrı!
  1. Fethi Sekin'in adı İzmir Adliyesi önündeki caddeye verilsin!
  2. Üç çocuğu en iyi özel okullarda burslu okutulsun!
  3. Eşine ömür boyu emekli milletvekili maaşı verilsin!
  Onun hakkı ödenmez! "

  Fethi Sekin'in yakınlarına destek ol!

 • Şahadetinin 1. yıl dönümü olan milli kahraman.

  İzmirde onlarca insanın yaşamını, kendi canından geçme pahasına kurtarmış olan fedakar güzel insan. Borcumuzu ödeyemeyeceğimiz kahramanlar arasına yazdırdı adini.

  Ruhu şad olsun.
 • yaptığı kahramanlık unutulmayacak!

  (bkz: kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için)

  ruhun şad olsun.
 • büyük bir felaketi engellemiş kahraman türk polisi huzur içinde uyusun.
 • Gökten ecdâd inerek öpse o pak alnı değer...
  Ruhun şad, mekanın uçmağ olsun gakkom..