fenerbahçe

11 entry daha

 • Kendimi bildim bileli taraftarı olduğum, olmakla gurur duyduğum, başkanından nefret ettiğim, avrupada kayda değer bir başarı sergileyemediğini kabul etmemiz gereken spor kulübü
 • edit: o kavram dört büyüklerdir.

  edit: hatta beş büyüklerdir. istanbul içi 3 büyükler diye telaffuz edilmesi gerekmektedir eğer öyle söylenecekse.
 • Taraftarı olduğum kulüptür. Hocaların derste Fenerbahçe ile ilgili bahsettikleri durum aklıma geldikçe şuan ki hallere neden geldik diye bile soramıyorum.
  Zamanında organizasyon şeması düzenlenmesi istenir. Görev tanımları, görev tanımı el kitapçıkları bastırılır. Herkese görevi anlatılır. Ast üst ilişkileri düzenlenir.
  Sonuç?
  Buna ne gerek var ya diye rafa kaldırılır.
 • --- spoiler ---
  türkiye'de, fenerbahçe cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. esnafın yüzü güler, parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar meyhaneler fuldur. stadlar türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. fenerbahçe cumhuriyeti ortalıkta yoksa, türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz... İslam çupi
  --- spoiler ---
 • futbol dalında teknik direktör yönünden şanssız olan bir takımdır
 • Her şeyden çok sevdiğim,hatta bir sevgilimle ayrılış sebebim olan takım.
 • tüm branşlar toplamında türkiye’de en fazla kupa toplamış spor kulübüdür.
  geçmişiyle, kültürüyle, büyüklüğü ile sayısız futbolcu-basketbolcu ve nice sporcu izletmiş ve sayısız kere göğsümüzü kabartmıştır.
  galatasaray ile ezeli rakip ebedi dosttur, bu laf benim için havada kalmıyor zira en yakın arkadaşlarım hep galatasaraylı oldu, hepsini de çok severim, omuz omuza az maç seyretmedik.
  ayrıca 2017 euroleague şampiyonu olarak basketbolun b1r numaralı kupasını ülkemize getirmiştir.
  ***
  çocukluğumdan beri beni hiç terk etmemiş, iyi ya da kötü günleri ile aşık olunan sevgili misali kendini sevdirmiş bir kulüptür, körü körüne futbol holiganlığından hoşlanmam, böyle insanların ne ülkeye yararı ne de düşünme mekanizmaları olduğunu da sanmıyorum.
  fenerbahçe’nin bendeki yerini anlatamam, lakin islam çupi’nin eşsiz sözü çok şey anlatır:
  "Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
 • Basketbol takımı real madridi eleyerek final fourda finale yükselmiştir.
11 entry daha