fenerbahçe

 • Üç büyükler denen kavramın üçünden biridir.
  (bkz: beşiktaş)(bkz: galatasaray)
 • edit: o kavram dört büyüklerdir.

  edit: hatta beş büyüklerdir. istanbul içi 3 büyükler diye telaffuz edilmesi gerekmektedir eğer öyle söylenecekse.
 • @hamsi beşin biri olsun.
  (bkz: üçün biri)
 • Basketbol takımı real madridi eleyerek final fourda finale yükselmiştir.
 • --- spoiler ---
  türkiye'de, fenerbahçe cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. esnafın yüzü güler, parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar meyhaneler fuldur. stadlar türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. fenerbahçe cumhuriyeti ortalıkta yoksa, türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz... İslam çupi
  --- spoiler ---
 • Kendimi bildim bileli taraftarı olduğum, olmakla gurur duyduğum, başkanından nefret ettiğim, avrupada kayda değer bir başarı sergileyemediğini kabul etmemiz gereken spor kulübü
 • Taraftarı olduğum kulüptür. Hocaların derste Fenerbahçe ile ilgili bahsettikleri durum aklıma geldikçe şuan ki hallere neden geldik diye bile soramıyorum.
  Zamanında organizasyon şeması düzenlenmesi istenir. Görev tanımları, görev tanımı el kitapçıkları bastırılır. Herkese görevi anlatılır. Ast üst ilişkileri düzenlenir.
  Sonuç?
  Buna ne gerek var ya diye rafa kaldırılır.
 • Sezona sıkıntılı başlayıp bugünlerde biraz olsun toparlamış takım.
 • futbol dalında teknik direktör yönünden şanssız olan bir takımdır
 • Her şeyden çok sevdiğim,hatta bir sevgilimle ayrılış sebebim olan takım.
 • 11 oyuncusu önümden geçse bir tanesini tanımayacağım endüstriyel spor şirketi.

  ben en son futbolla ilgilendiğimde van basten, gullit falan vardı. bir tane kırmızı surat oyuncu vardı adını hatırlamadığım, domuz gibi güçlüydü. dünya kupasımı ne vardı oynuyorlardı. futbolla ilgilenmekten erken yaşta kurtuldum ama yinede zamanında futbola ayırdığım zamana acırım.

  kardeşler yaşam değerlidir. yaşam=zamandır. dolayısı ile zamanınız değerlidir. eğer boş vaktinizde yapacak değerli bir uğraşınız yoksa gerekirse ömür boyunca tüm boş vaktinizi değerli uğraş araştırmakla geçirin yinede futbol, popüler kültür gibi saçmalıklara zaman ayırmayın.

  zamanın değeri konusunda in time filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. hayatınızın her saniyesi o filmdeki insanların her saniyesi kadar kıymetli. bu film sizi zamanın değeri konusunda dürtemezse hiçbirşey dürtemez.

  türkçe dublaj filmi bitturk torrent sitesinden indirebilirsiniz. üyeliğiniz yoksa mesaj atın davetiye vercem sırf bu filmi indirmeniz için. davetiye adedi sınırlıdır.
  altyazılı olarak torrent bulup indiremeyenlerde mesaj atsın yardımcı olmaya çalışırım linkler konusunda.
 • bu akşam konyaspor ile karşılacak olan spor kulübü.
  son 3 maçında da galip gelmeyi başardılar, bu akşamki olası konyaspor galibiyeti ile iyi bir çıkış yakalayarak lig 2.liği için bir mücadele içerisine girebilirler.
 • tüm branşlar toplamında türkiye’de en fazla kupa toplamış spor kulübüdür.
  geçmişiyle, kültürüyle, büyüklüğü ile sayısız futbolcu-basketbolcu ve nice sporcu izletmiş ve sayısız kere göğsümüzü kabartmıştır.
  galatasaray ile ezeli rakip ebedi dosttur, bu laf benim için havada kalmıyor zira en yakın arkadaşlarım hep galatasaraylı oldu, hepsini de çok severim, omuz omuza az maç seyretmedik.
  ayrıca 2017 euroleague şampiyonu olarak basketbolun b1r numaralı kupasını ülkemize getirmiştir.
  ***
  çocukluğumdan beri beni hiç terk etmemiş, iyi ya da kötü günleri ile aşık olunan sevgili misali kendini sevdirmiş bir kulüptür, körü körüne futbol holiganlığından hoşlanmam, böyle insanların ne ülkeye yararı ne de düşünme mekanizmaları olduğunu da sanmıyorum.
  fenerbahçe’nin bendeki yerini anlatamam, lakin islam çupi’nin eşsiz sözü çok şey anlatır:
  "Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
 • futbolda biraz kötü ama basketbol ve voleybola geldiğinde süper olan takım.
 • http://www.milliyet.com.tr/oguz-akdeniz-yeni-transferleri-ile-fenerbahce-ve-malatyaspor----2727113-skorer-yazar-yazisi/
 • dün akşam malatya ile oynanan maçtan sonra, GS'nin kendi evimizde yeneceği sene bu senedir dedirten takımdır. takımda forvetin, liderin, oyun kurucunun olmamasını geçtim ne yazık ki takımda fenerbahçeli bile yok.
 • son gönderim kötülenmiş, belirtmek isterim ki fenerbahçeliyim ve bu hafta da göztepe'ye yenildi. dediğimde ısrar ediyorum, çok kötü bir kadromuz var, önümüzdeki hafta kayserispor ile oynayacağız ve adamların 5 puanı var, mağlubiyetleri yok. kazanmayı umuyorum ama ne yazık ki umut olarak kalacak diye de endişe ediyorum.
 • Kötü kadro sebebiyle başarı olasılığı düşük takım.
  Öyle enkaz duruma bırakılmışki yeni takım kurar gibi kadronun kurulması lazım.
 • Fenerbahçe ve okul bir arada gitmiyor artık üzüntüden ders çalışamıyorum...
  Okulu bırakmaya karar verdim.
 • Canımın aşkım, çocukluğumun sevdası, uğruna kurşun atıp kurşun yiyebileceğim sevgilim, takımım. bugün 113 yaşında. Nice 113'lere bitanem. Üzsen, kırsan, öldürsen yine de senden vazgeçmem.
/ 2