feminizm

 • feminizm açmaksa memeni, desene hayvanlar senden daha femeni.

  yok lan bu böyle değildi. neyse.

  bakalım tdk bunu nasıl tanımlamış.

  tanım: toplumda kadının haklarını çoğaltma, erkeğinkiler düzeyine çıkarma, eşitlik sağlama amacını güden düşünce akımı, kadın hareketi

  on numara beş yıldız tanım olmuş. teşekkürler türk dil kurumu.

  fakat olay bu eksenden hızlıca kaymaya başladı ve devam ediyor.

  feminizm kadınları üstün görmek değil.
  feminizm erkeklerin aptal varlıklar olduğunu düşünmek değil.
  feminizm dengesiz ruh halleriyle hareket ve hakaret etmek değil.
  feminizm kısa saç değil.
  feminizm meme açmak değil.
  feminizm soyunmak değil.
  feminizm eşit görünüp alttan alttan pozitif ayrımcılık yapmak değil.

  eğer kendinizi feministim diye tanımlıyor ve orijinal tanıma uyuyorsanız ne ala. emin olun aklı başında olan erkekler de kadınların sosyal alanda, iş hayatında, evlilik hayatında erkekler kadar etkili ve bilgili olmasını ister.

  fakat hiçbir aklı başında erkek kadınlar altında ezilmeyi kabul etmez.

  o yüzden siz eğitiminizi tamamlayın, güçlü bireyler yetiştirin, kızınıza da erkek evladınız kadar özgürlük tanıyın ve en büyük feministliği yapmış olun. ötesi boş.

  he bir de kampüslerde cırlayan solcu kız sesi ve feminist kız sesi var ki düşman başına. hayır bi boka da yaramıyor, sadece kafa ütülüyor. bilinsin istedim.
 • Bakın feminizmin en büyük yanlış anlaşılması kadınları erkeklerden üstün tutmaktır. Ben bir kadın olmaktan ziyade toplum içerisinde yaşayan bir bireyim ve toplum içinde uymam gereken bazı kurallar var.

  Kadının adet görmesi normal bir şey, marketten ped almak yada çantandan pedini çıkarıp tuvalete gitmek normal bir şey. Yada kıllarını almazsın, kaşını almazsın senin tercihindir . Kimse kimseyi bu konuda zaten yargılayamaz. Yargılayan olursa da cevabını ver kardeşim. Ama sen çıkar sosyal medyada kanını paylaşırsan, kıllarını paylaşıp ilgi çekmeye çalışırsan ve bunların tüm savunması olarak "biz kadınız yapabiliriz, çok doğal bir döngü, yumurta ne mükemmel bir şey" dersen yarın elin adamı çıkar spermini atar "bununla çocuk yapabiliyorum harikayım" der. Sürekli bir üstünleşme çabasıyla feminizmi kirletiyorsunuz.
 • Feminizm hareketinin büyük olması sebebiyle, kasıtı veya kasıtsız kirletilmelere maruz bırakılmış bir akımdır. Bu her ideolojik akımın kaçınılmaz sonudur. Nasıl ki, islam adı altında işid'in yaptıkları islama has olarak görülmüyorsa, feminizm için de aynı şey geçerlidir. Ben feminizmi kendi çapımda araştırdım, elbette haklı buldum. Ancak feminizm çatısı altında feminizm'e aykırı paylaşımların varlığını da inkar edemem. Üstelik bu paylaşımlar azımsanmayacak türden.

  Örnek vermek gerekirse, feminizmi haklı bulmamla beraber instagramda feminizm ile alakalı çok güzel paylaşımlar yapan feminizm.tr sayfasını takip etmeye başladım. Ancak bir paylaşım gördüm ki, görmez olaydım. Takip etmeyi bırakmama sebep olan paylaşım. Paylaşımın altındaki yazının feminizme aykırı olduğunu anlamak için çok zeki olmamız gerekmiyor herhalde. Bu paylaşıma kızıp sayfayı takipten çıktım ama feminizm gözümde değer kaybetmedi.

  Edit
  not: paylaşımin en altindaki yazıya dikkat edin!

  Yıllar sonra gelen edit: insanlar zamanla fikir değiştirebilir, sanırım feminizm amacına ulaşmış, durması gereken bir harekettir. Kendimi zaman zaman Antifeminist olarak tanımlamaya çalışsamda bunu gereksiz buluyorum. Ancak kendimi antiradikal feminist olarak tanımlamaktan çekiniyorum. Saygılarımla
 • nefret ettiğim ideolojidir. bu ideolojiye sahip olanlar, mürid ve mensuplarına, kadın haklarını değil, erkeklerden nefret etmeyi öğretirler. toplumsal eşitliği sadece kadın bakımından kabul ederler. konu erkekler olduğunda eşitsizlikleri (nafaka gibi) görmezden gelirler. kadınların erkeklerle aynı işleri yapabileceğini savunurlar. saçma sapan sıçmık bir ideolojidir.
 • hakkında naçizane bir şeyler karaladığım, kadın-erkek eşitliği temelli ideoloji.
  ceviz ağacı altında

  sanırım belirtmem gerekiyor, biraz küfür içeriyor. bununla birlikte kullanılan dil ve site tasarımı ve düzeni de dahil olmak üzere her türlü eleştiriye açığım. şimdiden okuduğunuz ve muhtemel yapıcı yorumlarınız için sonsuz teşekkürler!
 • amacı güzel olsa da kitlesinden kaybeden akım.
 • antisi olduğum düşünce akımı.