fargo

3 entry daha

 • amerika birleşik devletleri - ingiltere ortak yapımı suç/dram türünde sinema filmidir..

  yönetmenliği ve senaristliğini Joel Coen - Ethan Coen Kardeşler yapmıştır..

  başrollerde Steve Buscemi, William H. Macy, Frances McDormand ve Peter Stormare yer almıştır..

  borcu olan Jerry Lundegaard karakteri borçlarını ödeyebilmesi için karısını kaçırtıp zengin kayınpederinden fidye isteyerek bu şekilde işleri yoluma koymayı hedefler ve olaylar gelişir..

  fargo'da yaşananlar olaylar gerçek hikâyeye dayanmaktadır..

  filmde the sopranos'tan tanıdığım iyi oyuncu Steve Buscemi ve Prison Break'tan tanıdığım Peter Stormare vardır. Buscemi'nin performansı iyi, Stormare'nin performansı ise ortalamadır..

  film kesinlikle övüldüğü kadar iyi değildir..

  en iyi senaryo ve en iyi kadın oyuncu oscarı dahil yaklaşık yetmiş ödül kazanmıştır. sinemayla yakından ilgilenen ve görece sinema hakkında bilgi sahibi olan biri olarak bu ödülleri hak etmediğine inanıyorum. aldığı ödüllerden sadece görüntü yönetmenliği ödülünü hak etmiş olabilir. onun dışındakiler tamamen Joel ve Ethan Coen Kardeşlerin kayrılmasıyla alındığını düşünüyorum. filmin tek iyi kısmı doğa çekimleri onun dışında iyi bir tarafının olduğunu düşünmüyorum. ayrıca film kara mizah olarak geçer, fakat bu konuda da başarısız olduğunu düşünüyorum..

  filmden esinlenerek dizisi yapılmıştır. onu izlemediğim için yorum yapamıyorum. ancak dizisi filminden çok daha iyidir diye tahmin ediyorum..

  ödüllerine ve imdb puanına aldanıp izleyeceklere tavsiyem film zaman kaybıdır. filmi izlemek yerine gidin dolaşın, arkadaşlarınızla görüşün, piknik yapın..
3 entry daha