fargo

 • her sezon farklı bir olayın anlatıldığı bir dizi. ilk iki sezonda tarihleri farklı olaylar anlatıldı. 3. sezon da yeni çıkmaya başladı. filmi de vardır bir de. sonuç olarak izleyin. güzel dizidir.
 • dizi sektörünün üstünde bir kaliteye sahip, özellikle türünü* sevdiğimden ayrı bir keyifle izlediğim dizi.
 • 1996 yapımı bir film ve 3. sezonu nisan 2017 yılında başlayan efsane bir dizi.
  ilk iki sezonu izlemiş biri olarak sayılı başarılı dizilerden biridir. lalbakkal tavsiyesi üzerine izleyip pişman olmak ne kelime hayran kaldığım, kaliteli bir yapım.
 • amerika birleşik devletleri - ingiltere ortak yapımı suç/dram türünde sinema filmidir..

  yönetmenliği ve senaristliğini Joel Coen - Ethan Coen Kardeşler yapmıştır..

  başrollerde Steve Buscemi, William H. Macy, Frances McDormand ve Peter Stormare yer almıştır..

  borcu olan Jerry Lundegaard karakteri borçlarını ödeyebilmesi için karısını kaçırtıp zengin kayınpederinden fidye isteyerek bu şekilde işleri yoluma koymayı hedefler ve olaylar gelişir..

  fargo'da yaşananlar olaylar gerçek hikâyeye dayanmaktadır..

  filmde the sopranos'tan tanıdığım iyi oyuncu Steve Buscemi ve Prison Break'tan tanıdığım Peter Stormare vardır. Buscemi'nin performansı iyi, Stormare'nin performansı ise ortalamadır..

  film kesinlikle övüldüğü kadar iyi değildir..

  en iyi senaryo ve en iyi kadın oyuncu oscarı dahil yaklaşık yetmiş ödül kazanmıştır. sinemayla yakından ilgilenen ve görece sinema hakkında bilgi sahibi olan biri olarak bu ödülleri hak etmediğine inanıyorum. aldığı ödüllerden sadece görüntü yönetmenliği ödülünü hak etmiş olabilir. onun dışındakiler tamamen Joel ve Ethan Coen Kardeşlerin kayrılmasıyla alındığını düşünüyorum. filmin tek iyi kısmı doğa çekimleri onun dışında iyi bir tarafının olduğunu düşünmüyorum. ayrıca film kara mizah olarak geçer, fakat bu konuda da başarısız olduğunu düşünüyorum..

  filmden esinlenerek dizisi yapılmıştır. onu izlemediğim için yorum yapamıyorum. ancak dizisi filminden çok daha iyidir diye tahmin ediyorum..

  ödüllerine ve imdb puanına aldanıp izleyeceklere tavsiyem film zaman kaybıdır. filmi izlemek yerine gidin dolaşın, arkadaşlarınızla görüşün, piknik yapın..