fakir neden iphone alır

 • Fakir demeyelim de orta gelirli ve ihtiyaçları arasında telefondan önce başka şeyler gelen biri diyelim. "Cahilliğinden" bu kadar.
 • ucuz mal alacak kadar zengin değilim mantığıyla hareket ediyordur, dünyaya bir daha mı geleceğim zihniyetindedir, gösteriş peşindedir vs.
 • kaliteli telefon kullanmak istiyordur ve 4 sene önce çıkan modeli kullanmakla sıkıntısı yoktur belki. olabilir yani.
 • demek ki neymiş; fakir değilmiş.
 • Hem fakir hem salak olduğu için
 • İlgili kişinin(fakir) genellikle maaşı göze alınarak,yahu bu adam ne kazanıyor da en son model telefonu alıyor şeklinde sorulan sorudur.fakir kişisinin zihninde,Kapitalist sistemin yarattığı statü niteliklerinin başında marka kavramı yer alıyordur.(not:işbu entry sayısız defa düşmüş,çiziklerle dolu bir iphone telefon aracılığıyla yazılmaktadır.)
 • şöyle bir şey vardır, her birimiz kendi gücümüzü aşan bir şey mutlaka almışızdır. bu telefon olmayabilir, ama bir başka şeydir.
 • asıl sorun bunun asıl üretildiği ülkede bu markayı satın alabilen kişilerin gelir aralığının ülkemize göre farklı oluşudur. ABD apple iphone fiyat listesi;
  iPhone XR 64 GB: 749 dolar
  iPhone XR 128 GB: 799 dolar
  iPhone XR 256 GB: 899 dolar
  iPhone Xs 64 GB: 999 dolar
  iPhone Xs 256 GB: 1149 dolar
  iPhone Xs 512 GB: 1349 dolar
  iPhone Xs Max 64 GB: 1099 dolar
  iPhone Xs Max 256 GB: 1249 dolar
  iPhone Xs Max 512 GB: 1449 dolar kaynak
  resmi rakamlara göreyse saatlik 7.25$ kazanan bir kişi (eyaletlere göre artıp azalabiliyor) kazandığı aylık ücretle hiç harcama yapmazsa bu listedeki fiyatlara sahip bir telefonu alabiliyor. ülkemizde 2020tl ile alabileceği en iyi cihaz belli olan bir kişinin bu telefonlara sahip olmak istemesi aslında zaten kaç yıl yaşayacağım bari bu da kendime lüks olsun mantığıyla hareket edip sahip olduğu bir cihazdır. Aslında fakir neden iphone alır demek yerine öyle bir çalışma ve ücret sistemi oluşturup benim ülkemde fakir bile iphone alır seviyesine gelmeliyiz. Hatta bırakın iphone modelini, dünya ile yarışabilir düzeyde marka ortaya koyup bunu dünyaya satmalısınız. Montaj model markalarla teknoloji ile yarışılmaz.
 • "sen fakirsin, nefes al yeter" mantığından dolayı kullanışlı bir telefona layık görülemeyen kesim üzerine bir soru cümlesidir.

  kimse de demiyor ki "(bkz: fakir neden fakir kalır?)"...
 • Sormamız gereken soru iphone neden zengin malıdır? Senede birkaç defa yeni modelleri çıkan bir telefonun zengin turnusolu olması, bir statü belirtmesi saçmalıktır.
  Alım gücü çok düşük olduğu halde yemeyip içmeyip iPhone almak saçmadır fakat biraz pahalı da olsa kaliteli bir cihaz kullanayım fikri de mantıksız değildir bence.
  Önemli olan tüketim batağına düşmeden mantıklı bir harcama ile iPhone almaktır.
 • fakir neden iphone alır?

  fakir iphone alır çünkü; fakir, fakir dolu çevresinde zar zor kazandığı parayla arkadaşlarına, yakın çevresine, ailesine ulaşabilmek için alır.
  fakir iphone alır çünkü; fakir, fakirliğini gösterebilmek için iphone alır.
  fakir iphone alır çünkü; fakir, artık zengin olmak umuduyla iphone alır.
  fakir iphone alır çünkü; fakir, o parayı ona vermeden önce o alacağı telefonu iyice araştırmıştır, biliyordur kendisi az para verip düşük marka telefon almayı fakat fakir iphonenin tüm teknik özelliklerine hakimdir.çünkü fakirin alabileceği tek zengin işidir iphone telefon.
 • Çünkü fakirdir