evlenme teklifi ederken erkeğin diz çökmesi

 • anlayamadığım harekettir.
  neden diz çökersin? mantık nedir? ayakta teklif et? otururken teklif et? sarılırken teklif et? neden diz çöküyorsun? diz çökmek teslimiyet demektir. o zaman karşılıklı diz çökelim? karşılıklı teslim olalım? ya hu niye teslim olalım? el ele tutuşup özgür olalım? "hayır canım, teslimiyetin özgürlüğü o. teslim olarak özgür oluyorsun işte orda" diyen birileri çıkar mı acaba? Allah'ım lütfen çıkmasın. amin.
  farklı bakış açısı olan birileri varsa ateşlesin buraları. heyecanla bekliyorum.

  edit: basmayan soru işaretini bastırmaya çalıştım da...
 • O şey için ya, boy farkından dolayı, kadın kişisi kolay alsın diye yüzüğü (bkz: kulp buluyorum) (bkz: bence de saçma ama hoşumuza gidiyor) (bkz: çöksen ölür müsün)
 • Rezalet bir uygulamadır. Bir de tek taş zorunluluğu var. Alırken 2000 lira veriyorsun, satarken 250 lira ediyor. Bu da demek oluyor ki bu yüzüğün maddi değeri yok, şişirme bir fiyat. Takıyorsan altın tak arkadaşım.
  almayacağım, diz de çökmeyeceğim evlenmezsen evlenme. Sanki tek basıma evleniyorum.

  Edit: Aşağıdaki adam yazmış uzun uzun , haklı da kerata. Yanı diz çökmenin anlamı hakkında. Ancak kararı niye kadın veriyor, o çöksün sen ver. Ne yanı sen evlenirken bi kere çöküyorsun o daha sonra hep mi?
 • doğru bulmadığım bir durum. en azından kendimi içerisinde görmek istemediğim bir tablo.

  kadın erkeğe eşit de erkek neden kadına eşit değil abey :(
 • Evlenme teklifi güzeldir ama önümde diz çökecek bi adam ister miyim bilemedim. Onu öyle aciz görmek istemem sanırım. Yüzüme tatlı tatlı baksın yeter.
  Bir de evlendikten sonra sırf egosunu tatmin etmek için "ne diz çökmesi yeaaa" demesin yeterli.
 • kimisi karşısındakini etkilemek için yapar, kimisi böyle olması gerektiği için hiç sorgulamadan, kimisi sevdiği insanın gönlündeki aşkın sevginin güzelliğini görüp, o güzelliğin karşısındaki ruh halini anlatmak için yapar. Sanırım bu eyleme ne anlam yüklendiği çoook önemli olmalı....
 • çünkü çok duygusallllll. kimin aklına gelmiş de böyle bir şey yapmış çok merak ediyorum. lan hadi birisi yapmış diyelim, erkekler bunu nasıl kabullenip de olmazsa olmaz durumuna getirmiş. zaten evlilik öncesi çok saçma sapan şeyler yapılıyor ve bunların çoğu erkeğe yüklenmiş durumda. beyler bu saçmalıktan kurtulma vakti geldi. madem iki kişi bir yastığa baş koyacak neden sadece erkekler bu süreçte dolap beygiri gibi takılıyor? nerede bu kadın-erkek eşitliğini savunan feminazi ablalarımız?
  (eksileri şimdiden kabul ediyorum)
 • Hemcinslerim! Diz cokeceksiniz. Bazilariniz vıcık vıcık güya sürpriz evlenme teklifleri organize edecek. Aranizda mekan kapatacaklar, kemancı kiralayacaklar, tabela yazdiracaklar, avm veya anacadde gibi işlek yerlerde arkadaşlarıyla enteresan prodüksiyonlar hazirlayacaklar olacak. Umarım sonuncu tayfa reddedilir de o genler azalarak biter. Hepinizin ortak yani şu olacak. Diz cokeceksiniz. Çökün lan. Sevdiğiniz için diziniz yere dokunsun. Gün gelecek o sizin için neler yapacak... Sevdiğiniz insandan o eveti alın. Hayatınızın odağına koyun. Beraber aldiginiz nefes bahar koksun . Birlikte yediğiniz lokma lezzet dolsun. O yaşamınızın anlamı olsun ki yasamanizin anlami olsun.
 • kadın mı çöksün yav
 • Çok utanılası bir his ya (ayakta duran için).
 • türk erkeğinin kafasını karıştıran durumdur (bkz: swh)
 • “Seni şövalye ilan ediyorum!” Deyip sağına soluna bi de kafasına kılıç vurasım gelir. (bkz: Ay ben gülerim )

  Onun yerine mesela Melez Prens kitabından Kırılmaz yemin bölümü ile bir teklif.
  Çünkü hepimiz süper elit ve kültürlü insanlarız. Ne öyle diz çökmeler. *
  Şaka bir yana çok tatlı değil mi?! Avm’de, stadyumda,sinemada, teknede, havai fişekli, güllü dallı, kemanlı, ayıcıklı ve diz çökmeli tekliflerden kat be kat iyidir.

  Edit piaf: link düzeltildi.
 • bazı klişeler vardır ki neden yapıldığını kimse bilmez, bu da onlardan biridir herhalde.
 • kızı kendine karizmatik çekmek içindir.
  (ama yanlış.)
 • eyer ege bölgesindeyseniz ve hatun kişi reddederse yekten çökertme oynuyodum zaten ben deyip olayı kıvırabilirsiniz. (bkz: swh)
 • oğlanın gövdesi kısa ise kızın eğilmek zorunda kalmasına sebep olan harekettir. bundan mütevellit de bir şey olmaz yani. o görüntüyü aklıma getirmeye çalıştım sadece.
  zaten kızları etkilemeye çalışırken diz çökmenin daha ötesinde şeyler yapıyorsunuz. * sırf alışılagelmiş bir şey diye eleştirmeniz de, şey...biraaaaz komik.
  keşke yalnızca diz çökseniz. *