erkekleri kıraathaneye çeken asıl sebep


 • (bkz: anlayamazsınız) o okey taşlarının melodisi, çayın köpüğü, oraletin burukluğu, dostlukların demir gibi sağlam, diyalogların dopdolu ve anlamlı olmasını, kurulan ilişkilerin ne kadar düzeyli olduğunu, orada geçirilen zamanın nasıl kıymetli nasıl paha biçilemez kalitede olduğunu... (bkz: sarkazm)

  asıl sebep kişinin kendini bir yere ait hissedememesidir. Kendisi için her yer fazla kaliteli, fazla düzeylidir. o da gider en dipten başlar hayata ve orada sürdürür ailesiyle geçirebileceği hayatının geri kalanını...
 • Kız olmayan ortam. Böyle Nasıl desem. Komik bişey olmuyor, biri gülüyor. Sonra hepsi gülüyor. Anlayamazsınız. Hep birlikte boş boş gülünüyor. Kızlı ortamda; bi kendine Çeki düzen vermeler, güçlü erkek triplerine girmeler, ciddileşmeler falan var. Burda o yok, götünü yara yara gülebiliyorsun yan masadan gençler biraz sessiz uyarısı gelene kadar.

  Şaka bir yana, arkadaş ortamıdır. O saçma sapan kafe bar ortamlarına bin basar. Batakla beraber dönen muhabbetin tadını bulamazsınız başka yerde.
 • Bir yer düşünün çay ve benzeri içeceklerin hepsi ucuz hatta çok samimiyseniz veresiye bile oluyor, sevdiğiniz bütün kağıt ve masa oyunları burada mevcut yaşlı yaşlı dayılar maç izleyebileceğiniz bir televizyon ve dikkatinizi dağıtabilecek hiç bir kimse yok okeye dönerken masada dönen goygoylar filan var soruyorum size kıraathaneye değil de pavyonlara mı düşelim ? o para tuzaklarına ? içeri giriyorsunuz ve orada Berkecanlar,pelinsular da yok zırt pırt masaya gelen garsonlarda.
  heee ayrıca unutmadan ekliyeyim evimize de yakın konumdalar.
 • (bkz: Batak)
  (bkz: Çayın ucuz olması)
 • çayın ucuz olmasına kanmamızdır.
  (bkz: kötü arkadaş)
  (bkz: irfan)
 • erkeklerin sebepleri belli: fiyat, eğlence, rahatlık alanlarında kafeleri üçe beşe katlaması. ama asıl konuşulması gereken kadınlar neden bu tür mekanlara sahip değil, neden bu tür mekanlar yaratmıyor? Kadın kıraathaneleri ya da şöyle daha özgün konseptli bi şey yapsanız da siz de bu rahata, konfora erseniz iyi olmaz mı?