erdoğan'ın 15 temmuz için hz. muhammed örneği vermesi

 • Cumhurbaşkanının açıklamasıdır.
 • kusurlu bir hareket değildir.

  arkadaşlar ön yargılı olmayalım ve aklımızla hareket edelim. videonun tamamını izledim ve eleştirilecek bir söylem bulamadım. darbe günü kendisinin bineceği uçağa kendisinden çok kısa süre önce darbecilerin gelip kendisini bulamadığını ve geri döndüklerini, ardından hemen kendisinin geldiğini söylüyor ve bunu hz. muhammed mağarada saklanırken, mağaranın girişine örümceklerin ağ örerek düşmanı uzaklaştırdığı olaya benzetiyor. bu şirk falan değildir. islam inancına göre bir insanı Allah'ın koruması için o kişinin peygamber olmasına gerek yoktur. bu benzetmeyi herhangi bir insan başından geçen ve ucuz kurtulduğu herhangi bir olayı anlatırken yapabilir.

  umarım, üzerinde düşünerek yorumladım diye, ortamlarda "blog sözlük ak partili yaa" demezsiniz. hadi hayırlısı bakalım.
 • gereksiz bir açıklamadır.

  ayrıca içinde yanlış bilgiler barındırır. darbeciler hiçbir zaman erdoğan'ın uçağına erişemediler. havada vurmak istediklerinde de bir rivayete göre karşılarına rus jetleri çıktı, ama kuvvetle muhtemel olan ve kayıtlara geçen ifadelerden anlaşılan; türk jetlerinin erdoğan'ın uçağına koruma sağladığı.

  şimdi bunlar ortadayken bu açıklama niye yapılır? bir tek gerekçesi var: referandumda baskın hayır çıkacağı için, insanları yine din ile manipüle etme ihtiyacı. bu şekilde evetleri yükseltmeye çalışıyorlar. yapmayın böyle şeyler. meşruiyetini böyle şeylerde araması, bir müslüman için utanç vesilesidir. sen doğru bir şey yapıyorsan meşruiyet aramana zaten gerek kalmayacaktır.