entry beğenmek

 • sözlüğün aktif olarak kullanılan özelliklerinden birisidir. fakat komşusu olan entry kötülemek kadar söz edilmez kendisinden.

  herkes entry'mi kötülüyorlar der ama entry'm beğeniliyor demez. entry'lerinin kötülenmesinden kaynaklı veryansın eden yada umrumda değil diyenler ne kadar bol olsa da enrry'm beğenildi diyen görülmez pek. hatta entry beğenisi, kötülemelerinden 4 kat daha fazla olan bazı yazarlar bile beğenilenleri bir kenara bırakıp sadece kötülemelerden bahsederek kendini üzebilmekte yada bu durum için kendilerince farklı açıklamalar getirerek, kötüleyen için iddialar sunabilmektedirler.

  ne beğenmeyi ne de kötülemeyi kafaya takmamak gerekir. her ikisi de sözlük halkı için birer özgürlüktür.
  entry beğenmek ne kadar doğalsa, entry kötülemek de o kadar doğaldır.
  entry beğenen, tekrar neden beğendiğini yada fikre ortak olduğuna dair bir başka entry girmek zorunda değilse, entry kötüleyen de aynı zorunluluğa sahip değildir.


  düzenleme:
  (bkz: #149632)'de yazılan "sözlükte pek kullanılmayan buton" iddiasına yanıt:
  günümüze kadar beğenilen entry sayısı : 117867
  günümüze kadar kötülenen entry sayısı : 15630

  ayrıca iddia sahibi ahudankelamlar adlı yazarın da, şu vakte kadar aldığı beğeni sayısı 156 iken kötülenmesi 24'tür.

  velhasılı bahsi geçen genel rakamları siz de istatistikler kısmında takip edebilirsiniz.
 • Sözlükte pek kullanılmayan buton.
 • ben iki özelliğin de fazlaca kafaya takıldığını düşünmekteyim. yani o entryimi beğenmedi kötüledi şöyle kötülendim vs bu tür başlıkların da sürekli açılmasından yana değilim. sıkıldım açıkçası çok fazla kafaya takıyorsunuz her iki özelliği de, her fikriniz cümleniz beğenilmek zorunda değil.
 • aa ben hep herkesin entrysini beğeniyorum valla.
 • Benim için 46 kez kullanılmış butondur. Bu beğenilerin %90ı tanıdığım kişilerdir. %10a teşekkürler. Ama 15 kez de kötülenmişim 3te1 i kadar ama 15 kötülenmenin 10 tanesi falan peşpeşe olunca insan merak ediyor ne bu garez diye.
 • entry beğenme kriterlerim var benim. mesela;

  - bahsi geçen konuda benimle aynı fikirde olduğunu görüp kendisini (kendi kendime) tebrik ettiğim yazarların entrylerini beğeniyorum.

  - aradığım bir bilgiyi paylaşmış olan yazarların entrylerini beğeniyorum.

  - ilginç ve yeni bir bilgi öğrendiğimde, o bilginin bulunduğu entryleri beğeniyorum.

  - son olarak bazen yazarların kullandığı kelimeler, sözler ya da bahsettiği durumlarda kendi hayatımdan parçalar görüyorum, çok sevimli oluyor bazı durumlar ve beğenilmeyi hak ediyor.