en zor zamanlarını tek başına atlatan insan

 • Her insan değil midir bu? Yoksa siz birileriyle birlikte mi atlatıyorsunuz. Lan? Yoksa? Puuuuh. Normali bu değil mi? Ben mi yanlış biliyorum?

  Zor zamanlarında insanlar hep yalnızdırlar. Tek başınadırlar. Etrafınızda onlarca insan olsa da fark etmez bu. Eğer bir şeyler zor gelmeye başladıysa yalnızsınız demektir. Onca insanın içinde, yalnız. Çünkü kimseniz yoktur. Yardım edemez kimse. Eğer bir başkasının yardımıyla çözebilen varsa bi gitsin bi daha düşünsün. Acaba gerçekten çözmüş mü yoksa kendini mi kandırmış. İnsana kendinden başkası yardımcı olamaz. Olaylar kişilere göre farklılık gösterir. Sizin yaşadığınızı bir başkası anlayamaz. Empati denilen şey dünya tarihinde uydurulmuş en büyük yalandır. İnsanlar kendini sadece hamleleri takip etmek için başkalarının yerine koyar. Onları anlamak için değil. İçimizdeki sahip olma, bilme dürtüsü buna zorlar. İyi bir şey falan değildir yani. Bence tabi. Umrumda değil aslında. Empati falan. Sadece hazırlıklı olmayı severim. Sürprizleri sevmem. Zor durumlar kötü gün dostu falan filanları ortaya çıkarmaz. Zor durumlar kendinize ne kadar sahipsiniz bunu gösterir. Tek başına olmak gerek. İnsanlar güvenilmez varlıklar. Kendinize bakın. Güvenilecek biri misiniz? Oo evet tabi ki. Ben de öyleyim işte. Herkes öyle. Yine de siz bilirsiniz. Kandırmaya ve kandırmaya devam edin. Hayat öbür türlü çok sıkıcı oluyor. Dürüstlüğün bir faydası yok. Yalanlar yaşamaya devam etmeyi sağlıyor. Çok büyük yalanlar. Şüphe edilen her şey. Kanıtınız var mı? Yok. Neden peki? Bilmiyorum. İhtiyaç sanırım. Yalnız olmadığına inanma isteği. Ama en sonunda hep yalnızız. İstediğimiz doğruları görmekten başka yaptığımız yok. İğrenç varlıklarız cidden. Kendim için konuşuyorum tabi. Sizler gayet güzel alımlı dürüst iyi insanlarsınız. Aklıma daha fazla iltifat gelmedi. İlginç. Bi insana sayfalarca hakaret edebilirim ama iltifat ederken büyük sıkıntılarım var. İçimde yoksa belki. Ne gerek var zaten. Gömülü olunan yerden çıkmak dileğiyle.
 • kendinden başka kimsenin sözünü dinleyemeyen insandır. en zor zamanlarını tek başına atlattığı için bu kişiyi gitmekle, bitirmekle, üzülmekle de korkutamazsınız. ayrıca söylenen hiçbir şeye inanmamak gibi bir özellik de yeni gelen güncellemeyle kendisine eklenmiştir. lakin söylemeden geçmeyeyim, en zor zaman diyerek yanılmayın; yaşadığınız sürece hep daha zoru gelecektir. sizden farklı olarak bu kişi "bunu da atlatırım" demeye daha müsaittir.
 • Dik durmasını en iyi o bilir.
 • daha zor atlatır. kendimden biliyorum. büyük zorluklar çeker. daha kötüsüde vardır ki en zor zamanlarını söyleyemeyecek kadar kötü bir durumda olabilir. allah kimseyi bu tür durumlarda yalnız bırakmasın.
 • Her şey güzel olacak yalanından bıkmış usanmıştır.
 • "eyvallah ben hallederim", "sen boşver ben çözerim", "ben bulurum sen zahmet etme" vs gibi cümleleri sıkça kullanacak arkadaşlardır. ben kendi adıma bu arkadaşlara helal olsun derim. düştüğünde kimseden yardım almadan kendi kendine kalkabilmek herkesin yapabileceği bir iş değil.
 • Kötü zamanları Rabbimizin desteği olmadan atamazdık. Bu sebeple nankör olan insandır
 • aklıma hep onur ünlü'nün şu deyişini getirir; herkes herkesle samimi kimse kimseyi sevmiyor. sizin elinizde olan durum değildir, iki seçeneğiniz vardır; ya bu deveyi gütmek ya da gütmek. kısacası bunu tek başına yapmak zorundasınız. hani diyor ya şarkıda; ya çemberin içindesin ya da dışında.
 • tek başına atlatması yalnız olduğunu göstermeyen kişidir. kalabalıktadır, eşi dostu sevgilisi ailesi yanındadır. ama zor bir dönemden geçtiğini kimseye belli etmeyebilir. ve atlattığında da kimsenin gene ruhu duymaz.

  her insan tek başınadır. (bkz: senegalliler hariç değil)
 • Ötekinde ihtiyacımız olan o şeyin bulunduğuna inanmamız niçin?
  Acımızı dindirebileceğini, dindiremese bile derdimizin aşılabilir görünmesini sağlayacağını düşündüğümüz insana potansiyel bir hasret duymamız nafiledir belki. Belki öyle biri yoktur. Hiç olmamıştır.
  Böyle düşününce hayal kırıklığına uğramış gibi hissediyoruz ama yararlı bir hayal kırıklığıdır belki yaşadığımız. Bilemiyorum.

  "Bütün umudum kendimde" diyor Vergilius. Açıkçası ben kendisine kulak vereceğim.

  edit: veremiyorum.
 • en mutlu zamanlarında da yalnızdır.
 • yalnız yaşamaya bağışıklık kazanmıştır artık onu kalabalık eğlencelere çekmek zor olacaktır.
  hayatında ilk defa yalnız kalmış insanların çektiği sıkıntıları manasız bulur, yardımcı olmak için kılını kıpırdatmaz çünkü o kişi de tüm sınavları aşıp durumu kabullenmeli ve o doğrultuda yaşamalıdır.
  özgüveni yüksektir, birden fazla sıkıntıyı yek başına atlatmıştır ve daha sonra karşılaşacağı sıkıntıları da başarıyla atlatacağına inanır. korkusuzluk aşırıya kaçmadığı sürece güzeldir. velhasıl eğer insan tek başına kalmaktan korkmuyorsa artık o insanı yıldırmak pek de kolay olmayacaktır.
 • Oyle seyler yasamis ki kimseye derdini anlatamamis kimseye guven duymayan-duyamayan kisi ve cidden yalniz olmak guclu karakter ister bence
 • Hakkında yazılanlara aksi yönde olanıda mevcuttur.
  Oldukça sosyal, neşeli, naif biri olup aynı zamanda en zor zamanlarını tek başına atlatabilir. Küçüklüğünde her ne kadar El bebek gül bebek Yetiştirilsede böyle bir şeyi göğüsleyecek kadar güçlü olmasıda mümkündür.
  Kimseye muhtaç olmadan, bel bağlamadan yaşamak felsefesini benimsemiş ve küllerinden doğmayı başarabilmiştir.
  (bkz: Kendini bir başkasıymış gibi anlatmak)
 • İçine kapanık biridir
 • en zor zamanlarında kimseyi istemediğinden değil kimse onu istemediğinden tek kalmıştır ve tek kalıp zor zamanlarını atlatarak daha öz güvenli ve güçlü olur. bir arkadaşımdan biliyorum. *
 • "her zaman yanındayım" "asla yalnız değilsin" gibi vaatleri düşünüp hayal kırıklığına uğramayacak insandır.
 • kimseye eyvallahı olmayan, tabiri caizse free takılan insandır. (bkz: ben)
 • Aslinda korkan, kimseye guvenemeyen, analizleri,tepkileri,ileriye donuk hesaplari,ongorusu iyi olan fakat mutsuz olan insandir.
 • Güvenecek tek kişisi kendisi olan insandır. Düştüğünde kendi yaralarını sarması beklenmiş çocukluğunda dahi naz yapma lüksü olmamıştır. Dost kazığının ağa babasını yemiş yine dik durabilmiş insandır. Geceleri ağlar ağladığını duymasınlar diye yastığı yüzüne bastırır. Öyle bir insandır. Hem güçlüdür hem de çabucak kırılır. Yumuşak kalbi; dövüle dövüle sapasağlam olan kılıç gibi hem kesinleşmiş hem de çelik gibi sertleşmiş insandır.
/ 2 »