en çok utandığınız anlar

1 entry daha

 • okul tiyatrosunda bir fabl oynuyorduk. bana da fil rolünü vermişlerdi.'*' can alıcı bir yerde, repliğimi unuttum. herkes bana bakıyor benden çıt çıkmıyor. oyuncu arkadaşlardan biri kık dedi gülmeye başladı, sonrasında seyirciler, diğer oyuncular derken arkadan da yönetmen öğretmen'*' yaklaşık 60-70 kişi gülmüşlerdi. hoşlandığım kız da vardı aralarında tabi. ağaç rolündeydi o sıra. '*'
  hala daha kabus olur, kan ter içinde uyanırım uykularımdan.
 • hoşlanılan beye açılıp sonrasında oturulan yerde ' üşüdüm' demesiyle 'ceketimi vereyim' mi dedim

  sorun şu beni tanımıyor bile sakinleşeyim, ortamda ses çıksın diye yaptığı bir şeye böyle karşılık vermek'*'...
 • Dün kargo şirketine gidip kargomu almak için içeri girdim. 15 gündür gelmeyen kargom ile ilgili az da olsa gergindim. Takip numaramı verdikten sonra “hanımefendi kargonuz dağıtımda” dendi. Ben ise “kargom hâlâ şu ilde görünüyor 15 gündür bu nasıl mümkün olur?” diyerek az da olsa çıkıştım. Kadın “hanımefendi dağıtımda diyorum bugün gelecek yani...” uyarısıyla bir irkildim. Neyse ki yüzümde maske vardı. Utanıp teşekkür ettim ve çıktım. Ben bu kargo şirketine giderken gerilmeye koşullanarak gittiğimden söylenileni bile duymadım. İnsanlara sinirlenmeyi, gerilmeyi asla sevmeyen biriyim. Sonuç olarak başaramadım da. Bu da bana ders olsun.
 • Lise 1. Sınıftayım. Okulun son ayları, hava sıcak. Üst sınıflar genelde voleybol maçı yapıyor tenefüste. Serinlemek için arkadaşlarımla dondurma aldık yiyoruz. Zil çaldı tabi, dondurmalar bitmedi. Okulun bina giriş kapısına doğru giderken kimi göreyim, üst sınıflardan pas vermediğim yakışıklı gitarist ayhan voleybol oynuyor. O da beni görünce topu bana doğru attı, topu atar mısın? diyor (buralarda sinsi sinsi bakışıyoruz, dudaklarda yandan gülümseme). Ben de havalı havalı yürüyorum tabi (az gerginim ama takım bana bakıyor, olayı da biliyorlar.). Tam ayağımla topa nazik bir vuruş yapacağım, bir baktım gökyüzü. Elimde de özgürlük heykelindeki meşaleyi tutuyormuş edasıyla dondurmayı tutuyorum. Okulun her yerinden kahkaha sesleri, arkadaşlarım da başıma toplandı (bir dakika kadar ne olduğunu düşündükten sonra ben ve arkadaşlarım da bastık tabi kahkahayı) . Sağlam düşmüştüm. Bir hafta kadar okul gündeminde dondurmalı kız olarak kalmıştım. lise sonuna kadar da arkadaş gündemimden eksik olmayan utangaçlı bir anımdır.
 • Marketten birşeyler alıp ücretini ödedikten sonra gelen iyi günler cümlesine dalgınlığıma gelip afiyet olsun diyorum... Daha kötüsü toparlamaya çalışmama rağmen daha çok batırıyorum.
 • Yeni tanışılan insanlar ile yeni bir ortamda şuursuzca içip zil zurna sarhoş olmaktır. Bu süreçten sonra utanç verici olaylar zincirleme gerçekleşir
 • hangisini söylesem bilemedim.

  sonra konuşuruz bunları

  (bkz: sosyal fobi)
 • ilkokul birdeyim. annem veli toplantısına geldi. ve ısrarla sakın kapıdan ayrılma bak seni burada bulamazsan bırakıp giderim dedi. korkudan kapıdan ayrılamıyorum çünkü evin yolunu bilmiyorum okulun ilk haftası.

  ve çişim de geldi. annemi bırakıp gider diye korkudan altıma işedim. hemde karşımda bir kız arkadaşım ve abisi de vardı. ısrarla kızılbüyü işiyorsun diyorlar hayır su o diyordum. nasıl utanmıştım o yaşımda.

  ve annemin tesellisi, çocuksun sen olabilir oldu. hani böyle bırakırım diye blöf yapmasaydım değil kadındaki mantık.
 • Çok utandırdığından dolayı söyleyemediğim anlardır. Emin olun benim kadar kaliteli rezil olmamışsınızdır. Zheggesgsv
1 entry daha