emine bulut

 • 1 ay sonra kimse adını bile hatırlamayacak.
  (bkz: türkiye'de kadın olmak)
 • dün gece yanlışlıkla tekrar tekrar izledim videoyu, tekrar tekrar diyorum çünkü dondum kaldım gördüğümde. nasıl bir vicdan nasıl bir zihniyet nasıl bir yürek yapar böyle bir şeyi anlam veremiyorum. herkes bir şeyleri savunmaya kalkmış herkes düşüncesini belirtmek istemiş de ortada tek bir düşünce var "bir kadının katledilmesi" bunun dışında "ama"larla "o da böyleymiş yaa"larla kim bu vahşeti meşrulaştırmaya kalkıyorsa en az katil kadar ceza alması gerekir normal(!) şartlarda. kimisi çıkıp "kendinizi adamın yerine koyun yeaa" demiş biri çıkıp "Bir insan her şeyini kaybettikten sonra, her şeyi yapmaya hazırdır. Can da alır, can da verir, katliam da yapar." demiş allah böyle insanları kimseyle karşı karşıya getirmesin potansiyel katilden başka hiçbir şey değil bu açıklamalar. neyse daha çok çok şey yazarım ama hukuk devleti olduğumuz için sosyal medyada yazıp çizenler çok kolay ceza alabiliyor *. allah geride kalan yavrucuğa sabır versin diyeceğiz yapacak pek de bir şey yok gibi...
 • bu yaşta bile videoya tahammül edemezken, o yaşıyla kim bilir neler yaşadı diye düşündüğümüz kızın annesidir.
 • kanımı donduran cinayetin kurbanıdır. merakınıza yenilip videoyu izlemeyin diyeceğim fakat çoktan önünüze düşmüş ve izlemişsinizdir bile.
 • eski kocası tarafından boğazı kesilerek öldürülen kadın. "ölmek istemiyorum" feryadı sonsuzluğa karışan binlerce kadından sadece birisi. çocuğunun gözleri önünde boğazını tutarak "anne lütfen ölme" çığlığıyla son nefeslerini veren anne. hastanede kurtarılamamış, eski kocası şu an gözaltındaymış. nasıl yargılanacak, ne ceza alacak bunun bile kestirilemiyor oluşu berbat bir durum. bu yaptığının karşılığı olabilir mi, ne vererek ödeyebilir ki bunu?
  bu ülkede kadın olmak... Allah tüm kadınların yardımcısı olsun.
  videoyu izlemeyen varsa izlemesin, hayatımda izlediğim en acı şeylerden biri. kulaklarımdan gitmiyor "anne" sesleri. o güzelim yavruya da Allah sabır versin.