son 48 saatte ekşi sözlük'ten aramıza 136 kişi katıldı, sen de çaylaklıktan kurtulup yazar olarak bize katılmak ister misin?
şimdi üye ol

elif

 • bir kadın ismi. arap alfabesinin ilk harfi. aynı zamanda ülfet eden, güleryüzlü anlamlarına da geliyor.
 • Ülkemiz de çok yaygın olan bir kadın ismi.İkili isimlerde de kullanılabilir.Şahsımca çok sevdiğim ve kadife gibi nitelendirdiğim bir isim seslenirken adeta kulağınızı okşayan bir isim.Ayrıca en küçük yeğenimin ilk ismi.
  bu da türküsü
 • oldukça asil ve kibar duran bir kadın ismidir.
 • (bkz: yazarların çocuklarına vermeyi düşündükleri isimler)
  Bu isme sahip kişiler dimdik kendi başına ayakta kalabilen sorumluluk sahibi kişilerdir.allahcım sen durumu biliyorsun amin.
 • (bkz: Badem)' in söylemelere doyamadığım şarkısı
 • Ne zaman bu ismi duysam bir anı gelir aklıma. Anlatayım.

  Geçen yıl bu zamanlarda sevgilimden yeni ayrılmıştım ve çocukluk aşkımı saymazsak bu ilk sevgilimdi benim. Sevgili olmadan önce arkadaştık, bir süre sonra işte bir şeyler oldu sevgili olduk. Ama anlaşamadık, çok sürmedi ilişkimiz. Ayrıldık. Ve kısa sürdüğü için çok fazla bilen de yoktu. İlk zamanlar hiç konuşmadık ama arkadaşlarımız hep ortak olunca biz hep mixlr da felan karşılaşıyoruz, işte hiç konuşmuyorum felan ben. Bir şey dedi bana, ilk cevap vermedim, sonra bir daha yazınca cevap vermek zorunda kaldım sormasınlar diye, fırsattan istifade benimle konuşmaya başladı. Böylece konuşmaya başlamış olduk. Bir gün kendisi mixlr açtı, gitmedim. Arkadaşımın biri sağ olsun çağırdı, gelmem desem şüphelenecek, çünkü mixlr da takılmayı çok seven biri olduğumu biliyor kendisi. Gittim, yayına girdiğimde bir şarkı çalıyordu kapattı elif türküsünü açtı, dedi ki işte benden sana gelsin felan. Elif de yayında. Ve kız, arkadaşım. çok samimi değiliz ama o sıralar. Baktım bunlar böyle konuşuyorlar aşkımlı felan, sevgili olmuşlar. O an neler hissettiğimi bir ben bilirim bir Allah. Şu an o çocuktan her ne kadar nefret etsem de, aklıma yaşattığı kötü anlar gelince hala üzülüyorum. *
 • paulo coelho'nun, simyacıdan sonra beni en çok etkileyen eserinin adı.

  Yazar şöyle söyler: Kelimelerin kötü yanı, kendimizi başkalarına anlatabileceğimiz ve başkalarının söylediklerini anlayabileceğimiz hissini uyandırmalarıdır. Fakat dönüp kaderimizle yüzleştiğimizde yetmediklerini görürüz.