eksilenmekten yakınan yazarı eksilemenin verdiği keyif


 • blog sözlük'ün biz yazarlarına bahşettiği güzel keyflerden sadece bir tanesidir.

  misal;

  arkadaş bir entry yazmış, kötülenmiş. arkadaş da çakmış editi hemen. "edit: bunda kötülenecek ne vardı?" diye. veya "edit: niye kötülediniz anlamadım" tarzı. tabi bu durumu gören yazarlar olarak bizler ne yapıyoruz? hemen bir tane eksiyi bu arkadaşımıza fazla görmüyoruz ve yapıştırıyoruz. bunu neden yapıyoruz? akıllansınlar diye. çok iyi insanlarız. tabi keyif alıyoruz orası ayrı.

  misal 2;

  misalde bahsettiklerimin bir üst modelleri var. bunlar eksilenmeleriyle ilgili edit yapmıyorlar. gidiyorlar açıyorlar bi başlık. hoppalaa. bilader naptın? abartma daa. bunları gören biz temiz kalpli vatandaşlar hiç cevap entry falan girmiyoruz. direk eksileyip trollüyoruz. hiç gerek yok takmaya. bas geç. çat çat çat.

  misal 3;

  bazı arkadaşların tanım girdilerinin eksilenmesinden şikayetçi. tamamen haklılar. tanım girdisi neden kötülenir ki? ya yazarı sevmiyorsundur, şerefsizin tekisindir, entryyi umursamadan yazarı eksilemişsindir. ya da -burası can alıcı nokta- tanım girdisinin sahibi arkadaş tanım yaptıktan sonra biraz kişisel görüş katıp harmanlamıştır temiz bilgiyi. bu yüzden eksilenmekten yakınanlara da naapıyoruuuzz. eksiliyoruz.

  şimdi siz değerli yazarlara bir hikaye, bir masal anlatacağım.

  bir yazar varmış. 5 entrysi varmış. ilk entrysi saçma sapan bir entrymiş. kötülenmiş. bu yazar arkadaş da 2. ve 3. entrylerini kötülenmekten yakınılan başlıklara girmiş. esas oğlanımız da ne yapmış? hepsini eksilemiş. neden? çünkü haklı. herif bir entrysi kötülendi diye 2 entry girmiişş. hikaye bitti.

  yok sözlükten soğutmak yok bilmem ne. böylelerini soğutun arkadaş. zevk alarak yapın bunu da. neymiş eksi alıyormuş. alırsın arkadaş sözlük burası. artı da alırsın eksi de. eksi kaçınılmazsa, zevk almaya bak. çok keyfli oluyoorr.

  (bkz: qhumqilerle seri eksileme qeyff)