ekşi sözlük'ün blog sözlük'teki özelliği taklit etmesi

 • 06.04.2019 itibariyle ekşi sözlük'e gelen profilime sabitle özelliği ile yaşanan eylem.

  Biliyorsunuz, blog sözlük profilinizde kişisel vitrin adında bir liste bulunur. Bu özellik kendi entryleriniz arasından istediklerinizi favorilere ekleyerek profilinizde listelemenizi sağlar. Bu listeye son eklediğiniz entry ise profilinize sabitlenir.

  Ekşi durur mu hemen kopyalamış bizim özelliği.

  Tahmin ediyorum ki bir sonraki taklit etme olayı başlığı engelle özelliği üzerine olacak.

  Şaka şaka onlar bizim sözlüğü bilmiyordur bile.
 • Gözden kaçmamıştır.
  Biz klon sayarken kendimizi, meğer muadilmişiz bayağı. Ek olarak blog sözlük iyidir, güzeldir, candır.
 • Gözden kaçmıştır. Çünkü ekşi sözlük'te bir hesabım yok.
 • Profilime sabitle özelliğini ekşi’de gördüğüm anda “blog sözlük’te de vardı ne güzel olmuş.” demiştim. Taklit olarak düşünemeyeceğim kusura bakılmasın ama eğer bazı ilhamlar alınmışsa iyi ki de alınmış demek istiyorum. İnteraktif sözlüklerin birbirileri arasında fikir alışverişi yapmış olmasını olumsuz bulmuyorum. Kaldı ki blog sözlük’ün ekşi’den hiç esinlenmemiş olduğunu sanmıyorum.
  Gayet de haberim var işte. Blog sözlük bir zamanlar müthiş kaliteli işler yapan ve aktif kullanıcısı olduğum bir platformdu ancak yeterince popüler olmaması ve özgün içerik üretimindeki sıkıntıları yavaş yavaş uzaklaşmama sebebiyet verdi. Böyle konuşunca moderasyon kırılmasın yapılan işi ve çabayı takdir ediyorum. Ancak ekşi’nin bir ağırlığı olduğu gerçeğini de göz ardı edemeyeceğim. Yolunuz açık olsun. Öylesine orijinal olun ve telif haklarını alın ki tazminatını çatır çutur yiyebilesiniz.