e-devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti

 • Yoğunluktan dolayı yarım saattir işlem sürüyo daha öğrenemedim ama bence çok hoş bir hizmet olmuş.
 • nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü'nün yeni hizmetlerinden biridir. tabi yoğunluktan dolayı sisteme girilemiyor olması da ayrı bir sıkıntı. 1800'lü yıllara kadar gidilebiliyor(muş).
 • bir saatir bekleyen arkadaşlarım var. birkaç gün sonra denenmesi daha makul gibi duruyor.

  (bkz: afedersiniz ermeni) çıktığım sistem. alın size tanım.
 • Israr ve inatla 2. aşamanın tamamlanmasını bekliyorum. Kim olduğunu öğreneceğim büyükbaba!
 • Saat 15.00 dan beri kullanmaya çalıştığım ama kullanamadığım hizmet.
 • Ekşi sözlükteki başlığında neredeyse 7 entryden birinin yardığı hizmettir. Küfür kıyamet.

  Ortalama her 15 entryden biri de kenara pusmuş olan tatlı su solcularına ait. "Ulan soyunuzun nefret ettiğiniz etnik kökenlere dayandığı ortaya çıksın da suratınızı görelim pis faşistler" yazıyor adamlar. Ulan bu kadar işsiz insan görmedim ya. Adam bunu yazmaya sözlüğe giriyor*

  ben hala göremedim "rum muyum ermeni miyim kürt müyüm pkkli miyim." (Bir replik, lütfen sazan.avi olmasın)
 • böylece 5-10 milyon talep karşısında afallayan bir sistemin çok güvenilir olamayacağını anlamış oldum.
 • Ne yazık ki herkesin ısrarlı merakına uğraması sonucu, e-devlet'te başka hizmetlere acilen ihtiyacı olan birçok kişinin işlerinin aksamasına sebep olmuş hizmettir.

  Teknoloji devi sunucularda da benzeri yoğunluk sonucu yavaşlamalar yaşandığını göz önüne alırsak, keyfiyetten bakmaya çalışan insanlar "keşke" başka işlerden dolayı siteye girmeye çalışanları da düşünebilse diyorum.

  Şahsen 2 farklı zamanda denedim ve üçüncüyü denemedim bu şekilde düşünüp. *
 • Bakmasam da olurmuş. 1920ye kadar gitti bir çoğu da bildiğimiz isimlerdi.
  Bir ara soyisim değişikliği olmuş, o güzel olmuş işte. Allahım çok şükür
 • "Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz."
 • Ben baktım 1800lü yıllarda doğan atalarımı gösteriyor da zaten biz bunları biliyorduk
 • Bir önceki entryimi nasıl bir hissiyatla(!) kötülediğini bilemediğim meraklı sözlük yazarı ve onun gibiler için ne yazık ki yetkililere şu açıklamayı yapmak zorunda bıraktıran ve haklı bir şekilde geçici olarak devre dışı bırakılan hizmettir:

  --- spoiler ---

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:

  08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.

  Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

  --- spoiler ---

  Yani, bilemiyorum. Sunucuların kapasiteleri kaldıramamış olabilir, buna kısmen tepki gösterebiliriz; ama biz nasıl böyle vur deyince öldüren tepkilere sahip olduk çözemedim. Bize hizmet falan yaramıyor bazen. Nasılsa olsa da olmasa da konuşan çok oluyor.
 • Bana benim bildiğimden daha azını sunmuş uygulamadır. Ben bulgaristanda doğmuş dedemin babasını, kardeşlerini biliyorken çok yetersiz olmuştur. Kaç kardeş oldukları vs görülse daha da iyi olabilirdi.
 • rus çıktığım hizmet. mutluyum, moskova'ya göçeceğim.
 • İngiliz olduğumu gösteren sistemdir. Sanki o demese kendimi arap sanacaktım.
 • Genç bir soy ağacına sahipmişim nitekim en baştaki kişi hala yaşıyor olsaydı 89 yaşında oluyormuş hesaba göre bende şaşkınım şu an büyük ihtimalle nüfusa sonradan kayıt edildi ve hala türkmüşüm. Keşke daha ilerisini de görebilseydik
 • 1846 doğumlu, anneannemin babaannesine kadar gidebildiğim sistem. maşallah, ne anne tarafım ne de baba tarafım yaşadıkları yerden başkasını almamışlar. annemle babam bu oyunu bozarım demiş. (sanki iyi de etmiş, ne dersin sözlük?)

  eh, bir köklü aile kolay yetişmiyor.
 • Bizim soyağacıyla dövüşseler acillik olacak sistemdir. 1836'dan beri aynı il aynı ilçe 2 farklı mahalle, nasıl ama?

  biz 1800'e kadar çizmiştik 3-4 sene önce, biz yapıyorsak devlet daha iyisini yapmalıydı.
 • Onca milliyetçinin ermeni çıkıp yıkılmasının üzerine korkarak girdiğim ama sonunda en azından ulaşabildiğimiz verilere kadar halis muhlis Türk ve Sinoplu olduğumu öğrendiğim uygulama.
 • güzel bi hizmet ama çoğu aile bu kadarını yapıyordur sanırım
/ 2 »