duman - blog sözlük

duman

7 entry daha

 • izmir-çeşmede sadece büyük barlarda çıkan bu yüzden bir türlü konserine gidemediğim grup
 • iyi de banane, oje, yürek ve benzeri birçok şarkısıyla aklımda yer etmiş başarılı müzik grubu.
 • Hangi oje yakışmaz ki kız sana.
  Efsane bir grup.
 • Bu geceki sigarama eşlik eden grup.Ergenler keşfetmeden önce güzeldi,hala daha güzel.
  en sevdiğim şarkıları
 • cumhuriyet gazetesi nöbetine katılarak "eyvallah" şarkısını seslendiren bir adet temiz kalpli solist barındıran grup.
 • bu başlığı görmem ile şarkıları arasında kısa bir gezintiye yeniden çıktığım, efsane müzik grubu.
 • Geçen sene kadıköy dorock xl sahnesini izlediğim; Kaan tangöze, ari barokas, Batuhan mutlugil, Mehmet demirdelen’den oluşan müzik grubudur. gitmeyi düşünenlere duyurumdur; mest olacaksınız.
  Canlı performansı albüm kayıtlarından kat kat iyidir.
  Bateristin ve gitaristin kendinden geçişine, solistin bambaşka bir dünyada oluşuna, basçının “Benim burada ne işim var?” diyen hayatı sorgutan bakışlarına tanık olursunuz.
  Solist, şarkının ortasında koştur koştur arkaya gidip geri dönerken dumanını üfler ve kaldığı yerden devam eder. Grubun adını yaşatmayı ihmal etmez.
  Tabii geçen seneki dorock xl olayını da unutmamak gerekir, kör olmayı göze alanlar gitsin.
 • Chartreux ırkından olan kedilere verilebilecek en güzel isim.
 • dinliyorum şu an bunu yazıştıklarımın üstüne iyi gidiyor
 • Kitlesini beğenmediğim müzik grubu.

  Genellemem yanlış olabilir bunun farkındayım. Yıllar öncesinde dumanın izmir bornova'da bir konserine gitmiştim. Konser ise kapalı bir alandaydı. İnanın bana ön saflardaki gençlerin çoğu konser sırasında ot içiyordu. Hatta kaan tangöze elinde sigara ile beraber çocuklarla güle oynaya şarkı söylüyordu.

  Havalandırma sistemi pek iyi olmadığı için mekan komple duman altı olmuştu. Nefes almak bile son derece güçtü. Şimdi kaancım bak, seni severim. Grubunla ve solo olarak yaptığın çalışmalar türkiye rock tarihinde gerçekten iz bırakan eserler. Karakterini tam bilemiyorum ancak siyasi olarakta düşüncelerimiz seninle az çok uyuşuyor. Ancak konserde 16 - 17 yaşında (reşit olmamış) çocukları uyarmak yerine onları ot içmeye teşvik etmeni sana yakıştıramadım. Sen iatediğini ye iç lafım yok. Ancak yaptığının zararlı ve yasal olmadığını sen dahil herkes biliyor. O konserde sadece ben değil benim gibi birçok kişi rahatsız olup konseri terk etti. Yaptığın hoş değildi. Hadi diyelim senin mantığın bu, yahu diğer grup üyelerinden ya da organizasyonu yapan bir kişi de mi ses etmez? O günden beri gözümde çok puan kaybettin. Muhtemelen bunun senin için pek bir önemi yok. Ancak şarkılarında eşitlik, adelet nutukları atmadan önce para verip konseri terk edenlerin haklarını yediğini unutma. Hakkımı helal etmiyorum, bil istedim. Yine de canın sağolsun.
7 entry daha